Фан Клуб: Барселона

Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Ех како би ни легнал сега Тијаго, во каков играч прерасна...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Не видов никој овде да реагира ама на вчерашниот меч Барса беше оштетена за пенал над Роберто, а можеби и пенал од Киелини за игра со рака.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Не видов никој овде да реагира ама на вчерашниот меч Барса беше оштетена за пенал над Роберто, а можеби и пенал од Киелини за игра со рака.
Пушти снимка за тој пенал над Роберто.Тоа на Киелини првин му удри во гради потоа во рака.

Ако веќе праиме муабет за судии и Јуве беше оштетен.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Пушти снимка за тој пенал над Роберто.Тоа на Киелини првин му удри во гради потоа во рака.

Ако веќе праиме муабет за судии и Јуве беше оштетен.
За тоа на Киелини не сум сигурен како се правилата, ама она на Роберто беше пенал 100%. Инаку да видов дека имаше неправилно досуден офсајд само не сум сигурен дека ќе беше гол доколку не се свирнеше судијата.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
За тоа на Киелини не сум сигурен како се правилата, ама она на Роберто беше пенал 100%. Инаку да видов дека имаше неправилно досуден офсајд само не сум сигурен дека ќе беше гол доколку не се свирнеше судијата.
Ne e bitno dali ke dal gol ili ne ako ne svirnel ofsajd, bitno osteten bese Juve u taa situacija, isto i za penalot nedosuden za Barsa, ne znaci deka gol ke dadea ako svirnese penal...
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Очекувано, играчите кои ги набројав ќе заминат на лето..Маскерано, Матје, Арда, Гомеш.. Унзуе не е веќе опција.се наметнува Оскар Гарсија како нова опција... Деулофеу ќе се врати, најверојатно и Сампер и Алена. Ќе тргнат по Кутињо, Верати, Белерин, Дибала (мислам дека е невозможен). Ќе се оди на квалитет, не на квантитет. Ова е планот за наредна сезона
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Утре треба да излезе со втора постава, секако е изгубена лигава, барем да се насочат на реваншот да дадат се од себе.
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Дали има вистина во тоа дека Меси тренирал одвоено и дека имало жестока расправија меѓу него и Енрике по натпреварот?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.307
Поени од реакции
21.663
Какви легенди имаме во тимот. :pos:

Иначе колку е изгубена сезоната покажува и тоа што моментално се игра 29та минута од натпреварот, а на фан клубот не е постирано повеќе од 24 саата...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.099
Поени од реакции
3.914
Kоа веќе ни е изгубена сезоната, сакам у среда да се проба со Пако и Суарез у напад... Да се иде на се или ништо уште од почеток:

Маскерано - Пиќе - Умтити
Ракитич - Бускетс - Иниеста
Меси - Пако - Суарез - Нејмар​
[DOUBLEPOST=1492285012][/DOUBLEPOST]За одбраната да не праиме муабет колку ни е лоша, секоја полушанса примаме гол... На лето мора КЛАСА штопер и десен бек...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom