Фан Клуб: Барселона

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Значи вака стојат работите ахам. ЛФП нема да дозволи Барселона да биде првак и оваа сезона тоа е очигледно. За вреѓање на судија се добива максимум жолт картон, а според овој критериум Пепе против Гетафе требаше да добие помеѓу 4-12 години затвор, исто и Пеналдо барем една година суспензија заради удирање со бокс противнички играч.
Пријател види која е разликата, и Пепе и Роналдо во сиитуациите беа во контакт и директно на играч од противничкиот тим, а Пике кој шо толку го браниш му изнаеба се од мајка до шајка се на линискиот судија. Незнам кај си видел ти дека била казната само жолт картон, кога онакво карање се смета за тежок прекршок. Во ред е да се збуниш и да викниш а не да му ја ебиш жената, децата и шо знам уште шо. Зато пред да почниш со ковање завери како некој нејчел да освојте титули и дека било се местено, преслушај се. Купов ви беше загубен уште на гости, или па очекуваше ремунтада па ве наместија? Или и тие 4:0 на Мамеш беа местени?

Само да се тропало, нема врска шо ќе се кажи.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.248
Поени од реакции
37.870
Искрено после ваков меч не ми се влегува во фан клубот. По разлигавени фанови мислам дека нема. Еден куп анализи , старци биле , последни ќе сме биле у лига , тој да си оти , тој да си чукне главата. Свашта.

И двата меча , и тој со Севилја и тој со Билбао во гости беа резултат на опуштање/потценување. Против Севилја се опуштија на 4-1 , а против Билбао Лучо ги потцени страшно многу со изоставање на пола состав.

Ако за нешто треба да ни биде страв моментално тоа е суспендиран Пике на 12 утакмици , иако мислам сеуште е неофицијално. За другото ќе ве негират уште во недела.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Едно нешо заборавате, а тоа е дека не ги потцени Лучо толку, колку што играа 120 минути во вторникот, за во петок да играат нов натпревар.
Распоредов на Суперкупов на Шпанскава Федерација беше срање во боја. Барса игра утакмица во вторник, па во петок, па во понеделник. Билбао игра во петок, во понеделник и сега во четврток. Ќе го сфатам распоредов да се случи некаде на средина на сезона, кога ќе влезат во физичка подготвеност, ама првите утакмици не смеат овака да се играат бе.
И доста плачете, лигави ниедни, 4 титули освоија, една ја сјебаа, ај на клада да ги запалиме. Во недела ако ги тепаат Билбао овде сите ќе кажувате како растуриле, им вратиле, да видат како е...Ама се случуваат киксови, не дај Боже да имаме некоја сезона како пред на Рајкард времето или нешто како на Јунајтед од последниве две години, или скраја да е како Интер и Милан шо им се случува, шо ќе правите вие бе, бомба на Камп Ноу ќе фрлите.
Не туку плачете, зезнаа една, зезнаа, не почнувајте со теории на заговор, не се Илуминатите за се криви. Пике ја претера, можда не мораше директен црвен да му даде, ама не е ни до толку неоправдан картонот бе, уште да земел и шамар да му врзел на помошниот.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Мене не ми е криво што загубија, мене ми е криво што не изиграа ништо, што се глупираа (Алвес, Пике, Тер Штеген...), што го потценија Билбао,без разлика дали било почеток на сезона, средина...за мене беше очигледно дека мислеа така ќе се прошетаат до титулата. Затоа ги критикував. На двата натпревари не покажаа ама баш ништо освен аматеризам. Знам јас дека ќе се вратат во форма, дека ќе играат добро и се тоа, ама за овие 2 натпревари заслужија критика.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.920
Пријател види која е разликата, и Пепе и Роналдо во сиитуациите беа во контакт и директно на играч од противничкиот тим, а Пике кој шо толку го браниш му изнаеба се од мајка до шајка се на линискиот судија. Незнам кај си видел ти дека била казната само жолт картон, кога онакво карање се смета за тежок прекршок. Во ред е да се збуниш и да викниш а не да му ја ебиш жената, децата и шо знам уште шо. Зато пред да почниш со ковање завери како некој нејчел да освојте титули и дека било се местено, преслушај се. Купов ви беше загубен уште на гости, или па очекуваше ремунтада па ве наместија? Или и тие 4:0 на Мамеш беа местени?

Само да се тропало, нема врска шо ќе се кажи.
Ако некогаш си гледал фудбал во живо или си играл знаеш дека во таква нервоза и адреналин паѓа и пцуење и шо не, дури и сопствениот брат би го опцул, не пак линиски судија. Руни до пред некоја година им редеше се по список од судии до играчи и тренери, скоро и физички контакт со сидуја, па требеше веројатно да го казнат со месеци да не игра. Факт е дека ова немаше да биде да беше било кој друг клуб во прашање, за Реал да не прам муабет. За ваква казна треба да има осуда од цел свет, но знаеме дека Барса е најомразен клуб и сите се ситат, едноставно Барса е најдобар клуб во последнава деценија и им има нанесено тешки порази на многу екипи и логично е да не ја сакаат, ама треба некогаш и реално да погледнеш на работиве.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.944
Идиотски е супер купот да се игра во два натпревари, како да е малку +50 мечеви во сезоната па уште ова фали да биде двомеч.

Пиќе си го заслужи картонот и казната (јас мислим дека ќе бидат 4 натпревари), а за двојните стандарди на федерација не гледам причина да се правдаат. Како може црвен картон за удирање противнички фудбалер да носи казна од еден меч, сличен беше и случајот со Пепе.
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
КОга ќе се знае колку натпревари Шакира нема да игра?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.248
Поени од реакции
37.870
Педро во Челзи за 30 м евра. :vozbud: Ubili smo boga u njima. :pos:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.592
Поени од реакции
7.717
Sors (agent Halilovic): "He wants to have playing time to get confident, grow as a player and return to Barcelona." [el comerico]

West Ham is still the most likely destination of Barcelona midfielder Alex Song (27), who is working out individually in Barcelona. [rac1]

Chelsea offer 28+2M for Pedro (28), who is waiting in London for the clubs to seal the deal on his transfer to the English club. [rac1]
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.713
Поени од реакции
52.646
Педро во Челзи за 30 м евра. :vozbud: Ubili smo boga u njima. :pos:
Не знам зошто ваква реакција, ама 30 милиони евра на денешниов пазар се вреќа компири. Без разлика дали ќе ги плати Челзи, Јунајтед, Сити или било кој друг.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.592
Поени од реакции
7.717
Педро е попотребен во Челзи отколку во Манчестер , изгледа и самиот си размислил.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.248
Поени од реакции
37.870
Не знам зошто ваква реакција, ама 30 милиони евра на денешниов пазар се вреќа компири. Без разлика дали ќе ги плати Челзи, Јунајтед, Сити или било кој друг.
Па искрено многу ми изгледаат за Педро. Во шпанско ретко изигрува цела утакмица после 70та е колапс , камоли во англиско каде темпото е далеку побрзо. За замена од клупа е супер , али мислам дека за 10тина милиони е преплатен. Ај нишо не се тие пари за бато Роман. :D
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.592
Поени од реакции
7.717
Official: Pique has been suspended for 4 Liga games for his red card against Athletic on Monday #fcblive

РЕЖИМ.

Добро е што Вермален ќе биде прв состав и ќе може да се покажи.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.713
Поени од реакции
52.646
Па искрено многу ми изгледаат за Педро. Во шпанско ретко изигрува цела утакмица после 70та е колапс , камоли во англиско каде темпото е далеку побрзо. За замена од клупа е супер , али мислам дека за 10тина милиони е преплатен.
Еден Стерлинг беше платен 70 милиони евра :D
Што знам, јас мислам дека покрај другите играчи што ги имате на тие позиции, цела кариера во Барса некако е во сенка. Ако во дру клуб му се даде шанса да биде стандарден во прва постава, на конкретна позиција, сметам дека може многу повеќе да понуди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom