Фан Клуб: Барселона

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Без разлика на стативите овој меч, колку и отпимистички да звучи мислам дека Барса не прима повеќе од 10 гола сезонава во Ла лига
Не пер, оптимистички е да кажам дека вечерва ќе ја плеснам Маријана Станојковска иако седам на некои 50 километри од неа пред лаптоп со чипсот до мене...ова е научна фантастика твоево од рангот на Star Wars.

Туку ја извадивме, има време за повеќе...наредна со Билбао, во серија сме со тешки утакмици, добро е шо е на домашен терен таа, само ФИФА вирусот да не ги фати.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Официјално, поради мал проблем со мускулот Меси нема да игра за Аргентина, останува во Барселона.
Матие е повикан за Франција, како замена за Кошчелни.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Задоволен сум јас од прикажаното, освен нормално од Педро и Рафиња. Не е лесно да се дојде до 3 бода на гостувањето во Виљареал, дури очекував и повеќе да не притискаат, пресингот на Барса добро си ја заврши работата. Да беше Иниеста во составот немаше да се состават со фудбалот.

Од друга страна, кога го немаше веќе Иниеста, очекував Лучо да го игра Чави од првата минута, баш ме занима како ќе изгледаа во тандем со Ракитич, сигурно подобро ќе изгледаше сето тоа него со Рафиња на средината.
Изгубен делува Рафиња на почетоков, сеуште не е за стартен состав.

А, Педро кога го гледам ептен ми е криво што го дадовме Делофеу на позајмица. Можеби дечкото знаеше да биде и себичен и слабо да покрива во дефанзива али змај е моментално за Педро у нападот.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Задоволен сум од играта имајќи го во предвид фактот дека во претходните 2 сезони беше научна фантастика противникот да има 5 шута а да не примиме ниту еден гол. Се гледа напредок во одбраната и тоа е тоа што ме радува најмногу. Сетете се дека го имаме и Вермален кој кога ќе се врати само би придонел за стабилноста на одбраната.

За нападот воопшто не сум загрижен затоа што момците имаа конкретни акции и имаа изразени шанси во второто полувреме. Додајте го на тоа талентот на напаѓачите и ќе сфатите дека головите нема да изостануваат. Се сеќавам на прес конференциите на првите 2 меча на Пеп во 2008 кога ги смируваше навивачите и велеше дека головите кога-тогаш ќе дојдат. Така и сезонава Лучо изјави дека фудбалски им требаат уште 2 месеци за играчите комплетно да се воиграат и да се прилагодат на тренинзите и на тактичките замисли на тренерот.

Сите се надеваме на добра сезона, јас искрено би бил задоволен со било кој од 3те трофеја што се во игра, за од наредната година веќе да може да газиме.

П.С. Додека не заигра Суарез, Ракитич е најдоброто засилување во последните 5 сезони.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
ракатич е добар, ама не гледам дека е нешто предобар. според мене е солиден, а може мнгоу боље. сеуште е далеку од суперлативи.

не знам више како да опишам како се осеќам кога го гледам педро. многу придонел за барселона, страшно битни погодоци и се тоа. ама претеризам е веќе. дури се помислувам да престанам да гледам се додека игра он. не ми се верува дека стигнав до таа фаза. неподнослив ми е за гледање. ме измачува

меси ме радува. и ме радуваат 3те бода од ова традиционално тешко гостување. 3, кои вредат 6.
имавме и малку среќа, да не се залажуваме.
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Не знам колку сте приметиле ама кај нас секогаш е она „Кога очекуваме најмногу од играчот не разочарува, кога не очекуваме не изненадува“. Искрено од Ракитич не очекував ништо, очекував дека ќе се изгуби на терен покрај другите, но ме изненади многу. Игра како да играл цел живот во клубот, секоја чест.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Само гледајте ги како го славеа голот и одма ќе разберете колку се гладни и мотивирани. Не знам кој е виновникот за ова, дали Луис Енрике или самата ситуација дека лани не освоивме ништо и новите трансфери, ама можам да кажам дека момците ќе гризат на секој натпревар.

Ајде нека се воиграт уште малце, па да се врати и Суарез, покрај вака мотивиран Меси и веќе адаптираниот Нејмар, со маестрото Иниеста и одличниот Ракитиќ ќе биде лудило.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Тешко гостување,едно од најтешките гостувања во сезоната,кое на крај помина одлично со заслужено освоени 3 бода... ваквите утакмици ја носат титулата.. сеуште е рано само второ коло е, но гледам огромна желба кај целиот тим.. повторно се враќа таа жар во играта, што ланската сезона ни фалеше, тек допрва ќе се уигрува тимот и ќе гледаме и многу подобра игра,иако и до сега јас сум задоволен со овие две победи... но како што реков од меч во меч ќе се подобрува играта..
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Задоволен сум од играта имајќи го во предвид фактот дека во претходните 2 сезони беше научна фантастика противникот да има 5 шута а да не примиме ниту еден гол. Се гледа напредок во одбраната и тоа е тоа што ме радува најмногу. Сетете се дека го имаме и Вермален кој кога ќе се врати само би придонел за стабилноста на одбраната.

За нападот воопшто не сум загрижен затоа што момците имаа конкретни акции и имаа изразени шанси во второто полувреме. Додајте го на тоа талентот на напаѓачите и ќе сфатите дека головите нема да изостануваат. Се сеќавам на прес конференциите на првите 2 меча на Пеп во 2008 кога ги смируваше навивачите и велеше дека головите кога-тогаш ќе дојдат. Така и сезонава Лучо изјави дека фудбалски им требаат уште 2 месеци за играчите комплетно да се воиграат и да се прилагодат на тренинзите и на тактичките замисли на тренерот.

Сите се надеваме на добра сезона, јас искрено би бил задоволен со било кој од 3те трофеја што се во игра, за од наредната година веќе да може да газиме.

П.С. Додека не заигра Суарез, Ракитич е најдоброто засилување во последните 5 сезони.
ne znam so napredok ima ama srekja imavte so tonaza dve stativi na 0-0 imaa i dva dobri sutevi ke mora barsa mnogu da se potrudi tesko vi odi so buskes premnogu tromav stanal
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.267
Поени од реакции
21.545
Овој Сандро Рамирез уште ги нема научено правилата на клубот како одат. Кога некој ќе ти асистира, одма откако ќе дадеш гол одиш да прославиш заедно со него, тоа е традиција :D А, кога Меси ти асистира и ти даваш гол, а не одиш да славиш со него, иднината во клубот ти е неизвесна. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom