Фан Клуб: Барселона

P

pepito*

Гостин
Одлично за второ коло, 3 поени в џеб. Сега следува репрезентативна пауза, нека се вратат играчите здрави и живи и после да тргни машинеријата, најбитното е што имаме максимум поени од можните. (y)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Со оглед на тоа што секогаш Виљареал ни правеше проблеми и ни кинеше битни бодови, презадоволен сум од овие три премногу значајни бодови кои титула носат.
Не знам до кога Педро ќе игра, многу е слаб, многу.
Втор натпревар на кој Рафиња се повеќе ми докажува дека не заслужува да биде стартер.
Ќе цитирам еден твит. Меси и Нејмар го раздвижија второ, а мотивацијата на Сандро го реши натпреварот.
Одиме понатаму.
Секоја чест на Енрике, каков потег со влегување на Сандро. Ризик кој ниту Тито, ниту Тата не го правеа. Одамна немало ваков потег.
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2008
Мислења
238
Поени од реакции
133
Богами .. 10 примено, 15 дадено. Со ваква игра ко денешнава, послабо некако ..
Нема да е уште долго така Меси не е уигран со младичиве а мислам дека и Нејмар ќе блесне сезонава плус фалеше креативноста на Иниеста
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Овој Мунир еден гол даде и најголема звезда стана,врска си нема како да игравме со 10 играчи,на секоја топка паѓаше.Сандро за него е Меси.Педро анемичен и глуп,нема интелегенција за фудбал.Најдобри ми беа Буски,Меси и Иван.за другите не коментирам.Енрике малку како да ги потцени Виљареал,ептен слаб состав извади треба малце посериозно да си ја свати работава.Битно освоивме 3 бода против тежок противник и тоа со комбиниран состав.
Кој ќе чека сега 2 недели,до наредно коло,у пм:mad:
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
од цела омладина што е во тимов, само Сандро и Мунир. Другите уште треба да се докажуваат за да бидат стартери. Некако да се издржи со ваква форма додека дојде Суарез, па после ќе гриземе. Инаку по мое мислење би било подобро да играме со формација 4-4-2 , напред само Меси и Нејмар .. додека дојде Гризарез, повеќе шанси ќе се прават во средината и повеќе топки за голгетерите.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Pedro nesrecho! I Munir uzhas. Neymar i Sandro in.
HEHE!

Lu5 = LuCHO

Педро прераснува во говедо. Не се случуваат ствари на терен додека е тој тука. Баксуз ли е, што ли е..
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.927
Мене одбраната ми се допаѓа после првите 2 кола, исто така одлично се игра пресинг впрочем така и падна голот. Меси речиси и да игра сам во нападот ама ајде ќе биде спремен да игра цел меч кловнот до наредното коло
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Пеп нека го носи Педро во Баерн. Колку е само пропаднат :tapp:
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Сандро ми личи на конечно добра класична деветка од Масија. Го играат и како крилен ама роден е за деветка.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Пике на ниво. :)
Примети дека немаше излети напред?
Одбрната е добра во споредба со тоа што го имавме. Тешко е да си Енрике од кога ќе се опорави и Вермален. Добри се овие комбинации, Маске-Матие, сега Пике-Матие. Атакуваме на неколку фронта, уште се штелува одбраната, треба да се појача дефинитивно, конкуренцијата ќе донесе стабилност и резултат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom