Фан Клуб: Барселона

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
да те демантираат, забраната за тренинг со тимот останува...........можеби тоа има предност во преговорите за Барса да ја намали барем цената која е напумпана премногу
Сега за сега. Ќе ме демантираат кога до ноември нема да пристапи на тренинг :)
 
B

Beck's

Гостин
Цела сезона јадам гомна за Санчез, цела сезона некои ме убедувавте тука дека Санчез ваков онаков, немал капацитет немало да го биде за да сеа 99% ја пцујат управата за неговата продажба. Буквално за една ноќ сменивте ставот за овој играч особено сеа после неговите прикажани игри на светското. Нека бега сеа кога не знаеше да биде ценет
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.080
Поени од реакции
6.701
ни прв,ни последен..........сепак клубот е на прво место !

ко ќе ми текни дека ги продадоа Роналдо,Фиго,Ривалдо,Роналдињо,Ето и многу други без око да им трепне,ќе го жалам еден Санчез :icon_mrgr:

со среќа му е.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Не сменивме мислење. Останува фактот дека не му одговараше стилот на клубот, и тоа е тоа.
А тоа што си замисливте вие дека имал одлична сезона и бил најдобар е друга работа.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не сменивме мислење. Останува фактот дека не му одговараше стилот на клубот, и тоа е тоа.
А тоа што си замисливте вие дека имал одлична сезона и бил најдобар е друга работа.
Не си замисливме.
Во очајнава сезона он беше најсветла точка у екипава.
ФАКТ!!!
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Не си замисливме.
Во очајнава сезона он беше најсветла точка у екипава.
ФАКТ!!!
Сакаш да ти кажам од кога ова што го пиша стана факт? Од кога го даде онај фушарски гол во последното коло.
Сите играа добро во првиот дел од сезоната, и сите играа лошо во втората полусезона, е тоа е факт.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Сакаш да ти кажам од кога ова што го пиша стана факт? Од кога го даде онај фушарски гол во последното коло.
Сите играа добро во првиот дел од сезоната, и сите играа лошо во втората полусезона, е тоа е факт.
И фушарски лоб надвор од 16 во Ел Класико и се нешто.
Да не се разбереме погрешно, ако треба да бирам меѓу Санчез и Суарез, Суарез ол да веј, ама Санчез беше најдобар минатава сезона (можда Валдес ќе беше тоа да не се повредеше, ама бидна шо бидна).
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
И фушарски лоб надвор од 16 во Ел Класико и се нешто.
Да не се разбереме погрешно, ако треба да бирам меѓу Санчез и Суарез, Суарез ол да веј, ама Санчез беше најдобар минатава сезона (можда Валдес ќе беше тоа да не се повредеше, ама бидна шо бидна).
Тој лоб беше во првата полусезона, кај што сите до еден играа на ниво.
Јас пак кога би бирал меѓу Суарез да дојди и Санчез да замини, би одбрал Педро да замини, ама тоа е, управата е таа што е.
Само ме иритираат овие „пост-хумни“ величења. Во текот на сезоната сите караме по него, се изнапромашува се и сешто, и после кога си оди следува она добро познато „Меси е крив, ради него немаме добар напаѓач“.
Би сакал и јас да остани Санчез, ќе ни треба. Еден од Нејмар, Меси или Суарез кога би се повредил ќе треба да покрива Делофеу, или уште полошо Педро. А и треба ротација.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.316
Поени од реакции
10.606
Еве и Агер ќе ви го дајме. Нешто друго да ви треба?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Kajgana Shop

На врв Bottom