Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.489
Поени од реакции
22.240
Алексис во Арсенал за 41м евра.
Единствено добро е сумата, со ова Санчез станува втор најскап трансфер на играч кој си заминува од Барса (рекордот го држи Фиго, со трансферот во Реал).

Нека му е со среќа на Алексис, се најдобро во кариерата, нека се докаже како екстра напаѓач, нека ни здрма по можност еден хет-трик кога ќе се сретнеме со Арсенал во ЛШ, а на Зубизарета и Бартомеу да им ебам се најмило од женски род.

Во наредните денови ќе има официјални потврди и за продажбата на Санчез и за донесувањето на канибалот.
Стопер, најверојатно наредната сезона ќе се купува, а доколку притреба, има трансфер-период и во јануари.(ова беше кажано претходното лето, веројатно истото не очекува и сега)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Во наредните денови ќе има официјални потврди и за продажбата на Санчез и за донесувањето на канибалот.
Стопер, најверојатно наредната сезона ќе се купува, а доколку притреба, има трансфер-период и во јануари.(ова беше кажано претходното лето, веројатно истото не очекува и сега)
Зошто?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.147
Поени од реакции
8.939
Добар е Санчез, ама дали би го трампал за пари и Суарез. Секако дека да.

Инаку епик фејл ќе биде ако не се потпише одбрамбен фудбалер и барем уште еден (не мора многу скап) играч од средината на теренот. Јас би некој млад и талентиран фудбалер кој што од време на време би добивал шанса да се калеми во Барса можеби е време и Денис Суарез да добие шанса во првиот тим
 
B

Beck's

Гостин
Добар е Санчез, ама дали би го трампал за пари и Суарез. Секако дека да.

Инаку епик фејл ќе биде ако не се потпише одбрамбен фудбалер и барем уште еден (не мора многу скап) играч од средината на теренот. Јас би некој млад и талентиран фудбалер кој што од време на време би добивал шанса да се калеми во Барса можеби е време и Денис Суарез да добие шанса во првиот тим
Шо е со тебе :ROFLMAO:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.489
Поени од реакции
22.240

Инаку епик фејл ќе биде ако не се потпише одбрамбен фудбалер и барем уште еден (не мора многу скап) играч од средината на теренот. Јас би некој млад и талентиран фудбалер кој што од време на време би добивал шанса да се калеми во Барса можеби е време и Денис Суарез да добие шанса во првиот тим
Денис Суарез пред 3 дена и официјално претставен во Севиља(2-годишна позајмица)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Во стилот на мадридистите: Ех за нас убаво ќе биде што ќе одмара Нејмар и нема да игра уште на СП. :X3:
Да, само што тоа го пишавме за играчи чии репрезентации отпаднаа, а не играчи кои се повредија.

Инаку сигурно мислите дека банот ќе ви важи догодина?

Ај дека само еден зимски рок ќе истрае и оп, ќе го повлечат ко на Челзи. :нинџ:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
а и ти со од оние што викаат Уефалона а ? живи глупости.........

премногу глупости има направено досега,оттука..........
Немав достап до нет зошто не бев во ск денвиве, да не мислиш сум се криел :)

Не, не мислам уефалона, нит сум мислел. Едноставно јасно е дека Барселона, заедно со Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен се тимови кои имаат поголемо влијание за разлика од останатите тимови кои исто така се на високо ниво. Не е тоа ништо лошо, ништо чудно и ништо нејасно.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.231
Поени од реакции
6.914
Немав достап до нет зошто не бев во ск денвиве, да не мислиш сум се криел :)

Не, не мислам уефалона, нит сум мислел. Едноставно јасно е дека Барселона, заедно со Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен се тимови кои имаат поголемо влијание за разлика од останатите тимови кои исто така се на високо ниво. Не е тоа ништо лошо, ништо чудно и ништо нејасно.
да те демантираат, забраната за тренинг со тимот останува...........можеби тоа има предност во преговорите за Барса да ја намали барем цената која е напумпана премногу
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
И што фајде ќе имаме ние со Суарез,кога нема ни да тренира ни па да игра 4 месеци
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
И што фајде ќе имаме ние со Суарез,кога нема ни да тренира ни па да игра 4 месеци
Да, до ноември ќе освоите се и ќе немате потреба од него кога ќе се врати.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Два цм погоре да бил ударот Нејмар сеа ќе беше инвалид :eek: Нејќам да ширам песимизам ама ако не изгуби барем дел од брзината треба среќен да е и доживотно пари да им дава на лекарите.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.231
Поени од реакции
6.914
Два цм погоре да бил ударот Нејмар сеа ќе беше инвалид :eek: Нејќам да ширам песимизам ама ако не изгуби барем дел од брзината треба среќен да е и доживотно пари да им дава на лекарите.
ок,тоа се шпекулации,да беше вака,да беше онака.........сепак тука многу фактори играат - силина,брзина,тежиште,мускулатура,висина на играч,тежина,лигаменти итн итн.........можеше и без повреда да помини,ами само набиен........
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.147
Поени од реакции
8.939
Денис Суарез пред 3 дена и официјално претставен во Севиља(2-годишна позајмица)
Добра е и оваа одлука. На 20 години не заслужува да игра во Б тим. Ако го биде во Севиља ќе си го вратиме назад, ако не ќе биде новиот Дос Сантос :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom