Фан Клуб: Барселона

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.316
Поени од реакции
10.606
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Еве една позитивна шпекулација на Гол.цом објавена вчера:
Barcelona rival Man Utd for Hummels
Manchester United's bid to sign Dortmund defender Mats Hummels has got a whole lot harder, with La Liga giants Barcelona joining the race for the German.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Шо е работава со Квадрадо? Го планираат за замена на Санчез или на Алвеш?
Праќаат понуда од 30'40 милиони за крило, а веќе дадоа 80 за Суарез и го продаваат Санчез :tapp:. Ако е негова замена стварно глупа работа. Од кај знаат дали добро ќе се покаже, за разлика од Санчез кој 3 сезони е кај нас. Купуваат напаѓачи, а стопери немаме.
Од Маркињос, Матје, Хумелс и Агер мора двајца да земат, МОРА!
 
P

pepito*

Гостин


Работава оди од полошо на полошо...:гомце:

Плус го избркале Корбеља, човекот кој работеше 32 години со дресовите (претходно татко му ја вршел таа работа). Се вратил вчера од одмор на работа и го отпуштиле, драг човек на сите кои што го знаеле. Станавме само уште еден клуб повеќе.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А типциве погоре се...(колку и да е глупо прашањево, првпат ги гледам...)
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ненормални :pos::pos::pos:[DOUBLEPOST=1404841360][/DOUBLEPOST]
А типциве погоре се...(колку и да е глупо прашањево, првпат ги гледам...)
http://www.fcbarcelona.com/club/detail/article/one-direction-visit-the-camp-nou
Двајца членови на One direction.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.316
Поени од реакции
10.606
Фала на понудата ама ете некој "гениј" во клубот одговорил.
https://twitter.com/barcastuff/status/485857044273303552
Да знам за ова го видов. Само прашање е дали е точно. Агер по се изгледа ќе бега од Ливерпул, ги ставил куќата и ресторанот на продажба. Е сега каде ќе оди не знам ама Барселона секако е една од опциите. На друго место стварно не знам кај би одел
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Значи боље шо не ги знам...ооокеј, фала Ригел.
 
B

Beck's

Гостин
Венгер го потврди трансферот на Санчез. Утре ќе има и официално соопштување а после него ќе се официализира и трансферот на Суарез. Следните 2 недели очекувам и некој стопер да биде официализиран.

Тоа е тоа значи си иде мојот омилен играч од тимот а ќе седи Педро Со Раширените Раце (годинава уште повеќе ќе ми стане антипатичен). Едно е сигурно, Санчез ќе биде новиот Суарез во ПЛ, со среќа мајсторе, заслужуваш ти многу повеќе внимание.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Стварно не можам да разберам зошто го продавате Санчез и зошто не Педро, но фала како и да е, за супер цена го земавме ем со трансферот на Суарез Ливерпул се аут од топ 4 во ПЛ.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Стварно не можам да разберам зошто го продавате Санчез и зошто не Педро, но фала како и да е, за супер цена го земавме ем со трансферот на Суарез Ливерпул се аут од топ 4 во ПЛ.
Зошто парамециуми го водат клубот, а не луѓе со мозоци...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom