Фан Клуб: Арсенал

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Не знаев дека имате официјален фан клуб кој функционира. За европски гостувања ви даваат?

Иначе за идентификацијава да, и јас во Рим кога бев на самата карта стоеше име, презиме, дата на раѓање и држава. И секој мора на влез да покаже идентификација, не само гостинските навивачи.
Да, скоро за секој натпревар добиваме карти ако има заинтересирани што сакаат да идат.
Не секогаш добиваме точна бројка колку што треба ама генерално даваат.

Јас сум бил на неколку утакмици.
Имаме членови што беа со Келн сега, беа против Барса, беа против Базел, Галата, Олимпијакос, Милан пред 6 години...

Инаку во Софија исто имаше имиња и презимиња па влегуваа луѓе со различни податоци (знам зашто имавме преку 20 карти така добиено со други податоци а влегоа наши членови).
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Не ми е верно да го преживее Венгер ова лето ...
Како потенцијални наследници се споменуваaт Жардим, Алегри, Брендан Роџерс, Лев, Анри и Артета засега, некаде го имаше спомнато и Пеп којшто бил ептен заинтерсиран пред да иде во Сити ама не ми стои веродостојно...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Вечер е најнебитната утакмица во оваа пропадната сезона, ама со снегот во Лондон може ќе видиме некој скеч, некој глуп кикс на Мустафи, Чех, Џака.
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Вечер тепаме или реми, пошто никој не очекува ништо, а ако тепаме ќе почнат калкулациите и така у круг цело време топло ладно, едноставно просек тим.(n)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Вечер ако тепаме Милан уопште нека не излагаат на терен, поише ќе им се исплати службено да ја изгубат :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Вечер ако тепаме, ќе биде најбезвредната победа на клубов од кога постои!
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Kako moze do tolku pojma da nemaat vo defanziva, Xhaka i Mustafi gi pretrcuvaat ko mali deca, dvojkava definitivno mozok nema.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
99% беше јасно дека ќе го промаши пеналот
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Тука најдобра карика на терен беше факен Велбек, му се одбива топката од нозе маалски и така поминува играчи, ама барем брка топка, врши пресинг пробува нешто. Другиве колективна 0, се влечат по терен. Ми се гади од Озил со неговато влечење на терен, игра како рак да има, истоштен цел, Микитаријан исто. Дај ако вака планираат да се влечат и не им се игра, нека кажат, да не се мачиме и ние со нивно гледање, и они самите, делуваат како да ќе умрат на терен. Микитаријан прифаќа топка уште пред да направи било каков дриблинг, му ја зима играч од Сити лесно како на трето одделенец да му зимаш топка... Немам коментар за нашата одбрана, најлоша одбрана откога го пратам клубов, со две раце би ги вратил назад и Силвестре и Џуру и Сендерос и Скилачи и остала багра, ова на ништо не личи. Таа шансата на Агуеро, 5 секунди дреме Агуеро на исто место чека топка, а се наоѓа пред гол, никој ништо не се замара, оставен е сам како на средина на терен да е па ајде да прими топка... Се брукаме луѓе се брукаме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom