Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Тука најдобра карика на терен беше факен Велбек, му се одбива топката од нозе маалски и така поминува играчи, ама барем брка топка, врши пресинг пробува нешто. Другиве колективна 0, се влечат по терен. Ми се гади од Озил со неговато влечење на терен, игра како рак да има, истоштен цел, Микитаријан исто. Дај ако вака планираат да се влечат и не им се игра, нека кажат, да не се мачиме и ние со нивно гледање, и они самите, делуваат како да ќе умрат на терен. Микитаријан прифаќа топка уште пред да направи било каков дриблинг, му ја зима играч од Сити лесно како на трето одделенец да му зимаш топка... Немам коментар за нашата одбрана, најлоша одбрана откога го пратам клубов, со две раце би ги вратил назад и Силвестре и Џуру и Сендерос и Скилачи и остала багра, ова на ништо не личи. Таа шансата на Агуеро, 5 секунди дреме Агуеро на исто место чека топка, а се наоѓа пред гол, никој ништо не се замара, оставен е сам како на средина на терен да е па ајде да прими топка... Се брукаме луѓе се брукаме...

Цар еден, Микацот баш на утакмицава најмалку топки изгуби и играше предобро, имаше пасеви како на Ремзи у прво полувреме феноменален. Не знам што си гледал, може Остерсундс си гледал оти реално се мешаат Сити-Остерсунд кога играат против нас, не знаеш кој е кој. Озил играше добро се до 3-0, после јбг.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Сум приметил кај Озил ако губиме одма му паѓа моралот и желбата за играње. Незнам оној Мустафи што не отиде летоска нели во интер за малку ќе отидеше. Абе Мертезакер жељката 3 пати подобро сечеше топки. Никогаш не ни направиле 1-2 пас во празно со него. Ниту пак бил така лесно претрчан. Џака освен кога ќе му подадат другото ко во публика да е. Златен Кокелан го продадовмо. За Џака е измислен.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.062
Поени од реакции
12.954
Цар еден, Микацот баш на утакмицава најмалку топки изгуби и играше предобро, имаше пасеви како на Ремзи у прво полувреме феноменален. Не знам што си гледал, може Остерсундс си гледал оти реално се мешаат Сити-Остерсунд кога играат против нас, не знаеш кој е кој. Озил играше добро се до 3-0, после јбг.
Абе предобро играл :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Друже да кажеш дека некој предобро играл во овој натпревар е мислење за во Бардовци. Може ти оставиле таков впечаток како предобро и добро, бидејќи креирале некоја шанса и направиле некој пас, ама ти кажувам од тоа јас што гледав, а го гледав за жал натпреварот со Сити, и двајцата спомнати играчи кога ќе примеа топка веднаш им беше одземена, и тотално без сила влагаа во дуел, никаква опасност не претставуваа. Еден успешен дуел немаа, бар во страна да потрчаа, да извлечеа на себе играч два, ништо. Што допреа, се изгубија :toe:

П.С. Ако е ова предобро, јас навистина не сакам да знам како игра лошо.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Абе предобро играл :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Друже да кажеш дека некој предобро играл во овој натпревар е мислење за во Бардовци. Може ти оставиле таков впечаток како предобро и добро, бидејќи креирале некоја шанса и направиле некој пас, ама ти кажувам од тоа јас што гледав, а го гледав за жал натпреварот со Сити, и двајцата спомнати играчи кога ќе примеа топка веднаш им беше одземена, и тотално без сила влагаа во дуел, никаква опасност не претставуваа. Еден успешен дуел немаа, бар во страна да потрчаа, да извлечеа на себе играч два, ништо. Што допреа, се изгубија :toe:
(y)
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
До 15та минута газевме, после си ебавме мамата. Криминална одбрана, Мустафи, Џака и Белерин!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.049
Поени од реакции
7.090
Стварно одвојувате време за ваква мизерија од тим? Видов уште од старт дека и емирати беше 2ца без 3ца. Адамс и Кембел пензионери подобро ќе ја држат одбраната отколку денешните играчи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.629
Поени од реакции
62.831
Мустафи е семка глупа, и таков и ке си остане. А бе истата ситуација како мечот со Манчестер, наместо да ја врати на Чех, он се решава да дрибла, па кога немаше каде, му ја даде на Колашинац кој веќе имаше човек на него. Од тука, веднаш шанса за гол направи Сити. Истата ситуација како против Јунајтед. И мислиш, ја научил школата, овој истата грешка.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Многу е убав животот кога не гледаш утакмици на Арсенал, just sayin' :coffee::unsure:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Напишав и у темата за лигата, ова што се дешава последниве две сезони е необјасниво, но сите проблеми извираат во менаџментот, од лоши игри, лоши трансфери, нула морал. ФА купот од лани речиси не беше ни утеха, онака некако мислам дека ни играчите ни Венгер не се израдуваа.

Сезоната 2015 беше моментот за заминување, претходно и со сите проблеми јас уште имав некаква надеж во Венгер и во тимот, но кога како лидери на табелата во еден период пуштивме Лестер да ја освои лигата, во сезоната кога бевме едини тим во европа што не купи ниеден играч (освен Чех како голман), во сезона кога имавме најмногу шанси кои може во наредните 15 години нема да ги имаме, знаев дека се ќе оди само на полошо.

Да заминеше по првиот или вториот ФА куп ќе имаше нерушлива репутација и рејтинг кај сите, како најуспешен менаџер, кој го водеше тимот во најдобрите денови, во транзицијата, кога со млад кадар и со минимални финансии играше прекрасен фудбал и беше редовно во топ4 и учесник во ЛШ, сето тоа ќе остане и сега, но штетата што ја прави последниве 2-3 сезони многу го наруши неговиот углед и како ќе биде запаметен кај фановите, особено ако гордоста пак надвладее и реши да остане и наредната сезона.

Јас цело време потајно верував и се надевав дека ќе направи некоја магија, некој маестрален потег и во Фергусон стил својата последна сезона ќе ја круниса со освојување на лигата.
Сега не знам на кој начин би го направил тоа, нема тактика, нема стратегија, нема играчи, нема морал, нема желба кај играчите а реално нема ни толку финансии.

Од една страна ми е жал што секоја будала од новинари, бивши играчи, ривалски менаџери, фанови на неговиот и на други клубови го вреѓаат, понижуваат, омаловажуваат како некое сенилно старче кое не знае што прави, ама од друга страна сам си е крив што не знае кога беше доста, што ако имал пречки и проблеми внатре во клубот, јавно не проговорил и не се спротиставил.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
@Uli Hoeneß Macx Meyer што игра точно,зошто на википедија пишува 100 позиции.На која најмногу игра и е најдобар?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.307
Поени од реакции
12.678
Види ги ние од форумот арсенал-маниа, ме банираа за расизам, а само се обидов да им објаснам зошто Џака и Мустафи немаат интелигенција.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Види ги ние од форумот арсенал-маниа, ме банираа за расизам, а само се обидов да им објаснам зошто Џака и Мустафи немаат интелигенција.
Си го налутил тој „братот“ модератор, баш пред пола саат ти го прочитав постот и неговиот одговор :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.307
Поени од реакции
12.678
Си го налутил тој „братот“ модератор, баш пред пола саат ти го прочитав постот и неговиот одговор :D
се да му ебам, и ИП адреса ми банирале, не можам да го отворам форумот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom