Фан Клуб: Арсенал

Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ништо од Бенз момци, немој да се попалил некој пред време.:)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
It's up for grabs now!!! - да се потсетиме :))


--- надополнето ---

пс:Голот на РвП против Фарселона избран за најдобар за оваа сезона.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
РвП и Цеск заедно во Њу Јорк,биле на утакмица,го гледале Анри :))
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Незнам дали агентот на Фалкао му ја дига цената само со овие муабети или стварно сме пратиле понуда..:))
Arsenal and Tottenham Hotspur are the two clubs that are keen to sign him, and have already tabled an offer for Falcao,”
 
Член од
24 мај 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво.Се регистрирав пред неколку дена.Имам своја фб страна за Арсенал со 2700 членови,а и веб страна,но не е битно.Сакам со вас да ги споделам речениците во кои ќе ви кажам како сум ги прослаувал/тагувал тажните и среќните моменти на наш Арсенал.Финале со Барселона во Л.ш-голот на Кембел,срцето ми застана,почнав да трчам,да беснеам,се дерев ко ретарда.Едноставно бев мн среќен.Голот на Белети за 1-1,срцето ми застана,за момент се стопив,почнав да се нервирам,но чекав да видам и навивав со сето срце за Арсенал да постигнат гол,а да не примат.Голот на Ето-едноставно не ми се веруваше,почнав да плачам и да мавам во ѕидот,несакав да гледам повеќе и само дремев пред тв.ТОГАШ БЕВМЕ НАВИСТИНА БЛИСКУ.Потоа на неодамнешното финале со Бирмингам,тогаш просто не ми се веруваше дека губиме од таква екипа,особено бидејќи тој момент го чекавме толку долго,продолжив да навивам,кога РВП даде гол си реков тооооооо,наш е трофејот,кога видов дека се повреди,срцето ми застана,за момент помислив дека е нешто мн сериозно,но ете небеше.И кога мислев дека ќе се игра продолжение,ние примивме таков безвеза гол,почнав се да пцујам,просто неможев да верувам.НО ТОА Е ДРУГАРИ,НИЕ НЕМАМЕ СРЕЌА.КАКО И ДА Е НЕ Е СЕ ДО СРЕЌАТА,НИ ФАЛАТ И ИГРАЧИ КАКО АНРИ,БЕРКАМП,ВРАЈТ,ВИЕРА,АДАМС,КИОН...
 
Член од
19 јули 2010
Мислења
250
Поени од реакции
4
Здраво.Се регистрирав пред неколку дена.Имам своја фб страна за Арсенал со 2700 членови,а и веб страна,но не е битно.Сакам со вас да ги споделам речениците во кои ќе ви кажам како сум ги прослаувал/тагувал тажните и среќните моменти на наш Арсенал.Финале со Барселона во Л.ш-голот на Кембел,срцето ми застана,почнав да трчам,да беснеам,се дерев ко ретарда.Едноставно бев мн среќен.Голот на Белети за 1-1,срцето ми застана,за момент се стопив,почнав да се нервирам,но чекав да видам и навивав со сето срце за Арсенал да постигнат гол,а да не примат.Голот на Ето-едноставно не ми се веруваше,почнав да плачам и да мавам во ѕидот,несакав да гледам повеќе и само дремев пред тв.ТОГАШ БЕВМЕ НАВИСТИНА БЛИСКУ.Потоа на неодамнешното финале со Бирмингам,тогаш просто не ми се веруваше дека губиме од таква екипа,особено бидејќи тој момент го чекавме толку долго,продолжив да навивам,кога РВП даде гол си реков тооооооо,наш е трофејот,кога видов дека се повреди,срцето ми застана,за момент помислив дека е нешто мн сериозно,но ете небеше.И кога мислев дека ќе се игра продолжение,ние примивме таков безвеза гол,почнав се да пцујам,просто неможев да верувам.НО ТОА Е ДРУГАРИ,НИЕ НЕМАМЕ СРЕЌА.КАКО И ДА Е НЕ Е СЕ ДО СРЕЌАТА,НИ ФАЛАТ И ИГРАЧИ КАКО АНРИ,БЕРКАМП,ВРАЈТ,ВИЕРА,АДАМС,КИОН...
Tvoja li e kolku fanovi na arsenal ima vo makedonija ? ?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Здраво.Се регистрирав пред неколку дена.Имам своја фб страна за Арсенал со 2700 членови,а и веб страна,но не е битно.Сакам со вас да ги споделам речениците во кои ќе ви кажам како сум ги прослаувал/тагувал тажните и среќните моменти на наш Арсенал.Финале со Барселона во Л.ш-голот на Кембел,срцето ми застана,почнав да трчам,да беснеам,се дерев ко ретарда.Едноставно бев мн среќен.Голот на Белети за 1-1,срцето ми застана,за момент се стопив,почнав да се нервирам,но чекав да видам и навивав со сето срце за Арсенал да постигнат гол,а да не примат.Голот на Ето-едноставно не ми се веруваше,почнав да плачам и да мавам во ѕидот,несакав да гледам повеќе и само дремев пред тв.ТОГАШ БЕВМЕ НАВИСТИНА БЛИСКУ.Потоа на неодамнешното финале со Бирмингам,тогаш просто не ми се веруваше дека губиме од таква екипа,особено бидејќи тој момент го чекавме толку долго,продолжив да навивам,кога РВП даде гол си реков тооооооо,наш е трофејот,кога видов дека се повреди,срцето ми застана,за момент помислив дека е нешто мн сериозно,но ете небеше.И кога мислев дека ќе се игра продолжение,ние примивме таков безвеза гол,почнав се да пцујам,просто неможев да верувам.НО ТОА Е ДРУГАРИ,НИЕ НЕМАМЕ СРЕЌА.КАКО И ДА Е НЕ Е СЕ ДО СРЕЌАТА,НИ ФАЛАТ И ИГРАЧИ КАКО АНРИ,БЕРКАМП,ВРАЈТ,ВИЕРА,АДАМС,КИОН...
...за 2-1 :wink:

btw-welcome :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.463
Поени од реакции
10.162
Фалкао or Бензема..Па ајде еден да земаме и ќе биде ТОП.Мада нормално како верувам 90% од вас ќе се сложите дека попотребен и подобар ќе е Бензема.Башка Французинче е :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Попрво би земал клас играч од средина, лев бек, крило добро, па тек после напаѓач. Незнам зошто цела фама од Бензема.. па сега и Фалкао, и онака ни едниот, ни другиот нема да дојде освен ако Венгер него удри некој со палица во глава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom