Фан Клуб: Арсенал

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Klisi e top igrac samo sto nema konkurencija sto bi go sednala na klupa i bi go motivirala zapovece da se trudi. Inaku i jas sum dve godini po red razocaran od negovata igra. Ima brzina i sposobnost da ja iznese topkata vo brz protiv napad, samo kako sto rekov treba malku da gree klupa za da se motivira...
 

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Ебуе е срцето на тимот,ни за 15 милиони не би го пуштил да си оди

--- надополнето ---

Би сакал Самба,Хазард,Паркер,Бензема и некој добар голман.Ако си оди Клиши на негово место Бејнс
се согласувам со ова ебуе никогаш не би сакал да замине а клиши нека си оди ама тешко ке може да го земеме бејнс ман.сити се загреани за него и сите забораваме уште 1 што мора да си оди она гомноно скилачи:salut:
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Клиши знае само да трча дечки тоа одамна е познато....Чат пат има по некое добро нафрлување....Кога ќе го видам секогаш како се кочи кога треба барем еден играч да помине ми се лоши.....Нема теорија а го споредуваме на пример со Евра....Не знам и јас би сакал да си иде Клиши......
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Клиши е труп, офанзивно знае да погоди 1 од 100 центаршутеви, дефанзивно сите идат на негова страна пошто знаат дека ни е најдобар а башка да не спомињам дека се заборава позади и поради него играчи не биле во офсајд многу пути.
Клиши е тапа играч се вади само на брзината.
може и вака. :)))))
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
100 пати сум рекол и пак ќе речам Роберт Попов е мнооооогу подобар од Клиши, а не па еден Бејнс, Лам.....
ЧАО Клиши и више не се враќај!
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Ја мислам дека бесот го имате собрано вие одамна, како и јас, па као јагне ни легна Клиши на цела мука што ја имаме.. :icon_lol:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Ја мислам дека бесот го имате собрано вие одамна, како и јас, па као јагне ни легна Клиши на цела мука што ја имаме.. :icon_lol:
Гледај мојот бес на кого е насочен на аватар :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Младичов од Чарлтон што викаат сме го зеле, ако го видовте презентираниот тука линк ... играше на левата бековска позиција иако е нели во основа десен бек.
Мислам дека тоа е првиот чекор на Венгер за левата страна, само стравувам од продажба на Траоре .. незнам зашто но тој ми е нај омилен лев бек од сите кај нас...
Но сепак иако ги имаме 3ца преостанати без Клиши, стравувам ако не земеме некој малку по искусен...зашто овој младиов не ќе го бидне за прв тим одма, Гибс има проблеми со повреди а и гледаме го спрема се повеќе за крило, а Траоре не сум сигурен што ќе се случи со него но во Јуве имаше огромни маки со повредите сезонава и тој.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Траоре НЕ.

Ботељо ќе игра лев бек ;), крај..... :P.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Траоре НЕ.

Ботељо ќе игра лев бек ;), крај..... :P.
Ботељо не е ништо подобар од Клиши, може има потенцијал за повеќе меѓутоа нас ни треба искустен бек на таа позиција, т.е. ни треба Бејнс со кого сме поврзувани долг период. Бејнс има сезонава (мислам) 12 асистенции
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Де жити се го бааш 1 месец,дај да го видам кој е тој :) :)
За да не го урочите не го пуштам снајдете се, побарајте клипчиња :P

Топче (томислав) најискрено Бејнс имаше добра сезона незнам од каде сте сигурни дека и кај нас ќе е добар (да не ме сватите погрешно дека мислам дека е слаб играч)

А за тоа дека Ботељо е исто како клиши ќе видиме. Не за џабе се тепаат дали да игра за бразил или за аргентина......
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.463
Поени од реакции
10.162
За да не го урочите не го пуштам снајдете се, побарајте клипчиња :P

Топче (томислав) најискрено Бејнс имаше добра сезона незнам од каде сте сигурни дека и кај нас ќе е добар (да не ме сватите погрешно дека мислам дека е слаб играч)

А за тоа дека Ботељо е исто како клиши ќе видиме. Не за џабе се тепаат дали да игра за бразил или за аргентина......
Кажи барем како се пишува :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
За да не го урочите не го пуштам снајдете се, побарајте клипчиња :P

Топче (томислав) најискрено Бејнс имаше добра сезона незнам од каде сте сигурни дека и кај нас ќе е добар (да не ме сватите погрешно дека мислам дека е слаб играч)

А за тоа дека Ботељо е исто како клиши ќе видиме. Не за џабе се тепаат дали да игра за бразил или за аргентина......

Не ме сфати изгледа, Ботељо може има повеќе квалитет од Клиши ама сега е неискусен и со ништо не би придонел да ни ја зајакне таа позиција а плус највеќе што има играно е шпанска втора лига. Значи јас не викам дека не е добар само викам дека тој нема да ни ги реши проблемите моментално.

Бејнс од друга страна, последните 3-4 години е меѓу најдобрите леви бекови во лигата, и има преку 200 натпревари одиграно во ПЛ.

Кого би одбрал ти како прва опција во таква ситуација?

Јас знам дека Бејнс би го одбрал без разлика колку е добар Ботељо сега... има уште да учи детето и тоа на позајмица или во ПЛ или во чемпионшип...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Не ме сфати изгледа, Ботељо може има повеќе квалитет од Клиши ама сега е неискусен и со ништо не би придонел да ни ја зајакне таа позиција а плус највеќе што има играно е шпанска втора лига. Значи јас не викам дека не е добар само викам дека тој нема да ни ги реши проблемите моментално.

Бејнс од друга страна, последните 3-4 години е меѓу најдобрите леви бекови во лигата, и има преку 200 натпревари одиграно во ПЛ.

Кого би одбрал ти како прва опција во таква ситуација?

Јас знам дека Бејнс би го одбрал без разлика колку е добар Ботељо сега... има уште да учи детето и тоа на позајмица или во ПЛ или во чемпионшип...
Види малк усе зезам со Ботељо ;) да не речам провоцирам затоа што на сите им е преку таквоо од млади затоа и намерно го пишам цело време :D.

како и да е мислам дека годинава конечно ќе добие работна дозвола така да не очекувам да заигра во прв тим. Ќе му се даде можеби шанса на пријателските или во резервите па и некој куп ако не се прати на позајмица. Но гледам во последно време доста го форсираат и како крило сепак е доста брз а има и далеку подобра техника од Клиши според тоа што го имам гледано по стримови.

Не на крај можеби нема никогаш ни да дојде кај нас, така да ќе видиме како ќе се одвиваат работите....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom