Фан Клуб: Арсенал

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.463
Поени од реакции
10.162
Попрво би земал клас играч од средина, лев бек, крило добро, па тек после напаѓач. Незнам зошто цела фама од Бензема.. па сега и Фалкао, и онака ни едниот, ни другиот нема да дојде освен ако Венгер него удри некој со палица во глава.
Па и треба да се земе некој напаѓач.Мислам дека Венгер увиде дека Шамак не е класа играч,класа напаѓач,ѕверски напаѓач едноставно не е играч кој е за прва постава во Арсенал.Колку и да не се слагате со ова,длабоко во вас знаете дека е така.Еден Чичарито,анонимец ѕверско изигра.Е сега ќе кажете не изигра доволно утакмици.Не изигра многу,а тие што ги одигра ги одигра топ,даде незнам колку гола,колку пенали без направени врз него црвени.Да да,беа али сепак не е тоа тоа.Еве РВП ќе си го видите и толку е.Се е јасно.Токму до него треба некој приближно јак како него,моќен така поубаво да се изразам :) Тоа ни фали,избувливост,ѕверско нешто,strong,камен....Како за напад,така за одбрана.Лев бек,гледам многу се коментира,многу се пцуе Клиши.Па доколку дајте некој да се зема ја сум прв за да си оди Клиши.Али прво да се зема.Еве овој од Евертон да го земаме,па после старото железо кај Интер или било каде.Кога ќе го погледнам составот на Арсенал ќе погледнам дека имаме доста добри дефанзивци,штопери.Кош и Вермален се првото дуо,на клупа имаме Џуру и како замена на замената е Скилачи.Така да овде не гледам потреба за нов играч.Али нели ние ја предвидуваме иднината и знаеме дека пак некој од вие ќе биде аут цела сезона , си викаме ај да си земеме уште еден што е сигурно сигурно си е :)За во средина,овој Паркер,да али само за на клупа.Исклучиво за на клупа.Никаква прва постава.А тоа што сакам да го видам е крило,крило дечки,крило на место на Волкот.Волкот е кај мене човекот што треба да се седне на клупа.И самите си знаеме дека е многу подобар,покорисен кога влева од клупа во 65 мин и одморен па стај ја одозгора неговата брзина .Лом ги праи :) Одозгора некој член кажа дека единственото добро,единственото што го задржа Клиши во Арсенал и што го прави колку толку добар играч е брзината.Другото му е се утка.Дај кажете ми за Волкот.Освен брзина што има друго?Значи Волкот клупа и тука треба некоја замена.Исто и Аршавин на клупа,мада 50-50 ми се кај него работите,односно односот клупа-прв состав.
Засега:Паркер,Фалкао,Бензема...со тие не поврзуваа..Слободно исправете ме ако сум пропуштил нешто,некој.
 
D

D_NazGUL

Гостин
Попрво би земал клас играч од средина, лев бек, крило добро, па тек после напаѓач. Незнам зошто цела фама од Бензема.. па сега и Фалкао, и онака ни едниот, ни другиот нема да дојде освен ако Венгер него удри некој со палица во глава.
Се слагам со тебе дека требаат и такви играчи, но мислам дека сега за сега не искачаат такви информации од Емиратите бидејки се чека на Цеск и Насри што ќе одлучат. Што се однесува за напаѓач, не се слагам бидејки дефинитивно ни треба некој како Бензема (немора и он ,да не ме цитираат пак овие Реал-ниве) за да не паѓа целиот товар врз РвП бидејки како што би рекле брача амери - он је просто FRAGILE. Ако рецимо го земеме Бензема, Насри и Цеск останат, го засилиме задњиот ред со Вермален х2, и уште едно крилце мислам дека ќе бидеме супер. Ако А.В. купи два-тројца искусни и добри играчи, мислам дека ќе потпишат и другиве одма. Што се однесува до купувањето А.В. со сегашниот буџет и плус продажбата на мрсното ткиво на Арсенал т.е. салото - ќе има и повеќе од доволно за неколку квалитетни засилувања. Само пак ќе кажам дека некако ми мириса дека ќе купи само еден мнооогу добар играч со што ќе ни ги напуни на сите очите, а потоа ќе изнакупи пак куп деца.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Па и треба да се земе некој напаѓач.Мислам дека Венгер увиде дека Шамак не е класа играч,класа напаѓач,ѕверски напаѓач едноставно не е играч кој е за прва постава во Арсенал.Колку и да не се слагате со ова,длабоко во вас знаете дека е така.Еден Чичарито,анонимец ѕверско изигра.Е сега ќе кажете не изигра доволно утакмици.Не изигра многу,а тие што ги одигра ги одигра топ,даде незнам колку гола,колку пенали без направени врз него црвени.Да да,беа али сепак не е тоа тоа.Еве РВП ќе си го видите и толку е.Се е јасно.Токму до него треба некој приближно јак како него,моќен така поубаво да се изразам :) Тоа ни фали,избувливост,ѕверско нешто,strong,камен....Како за напад,така за одбрана.Лев бек,гледам многу се коментира,многу се пцуе Клиши.Па доколку дајте некој да се зема ја сум прв за да си оди Клиши.Али прво да се зема.Еве овој од Евертон да го земаме,па после старото железо кај Интер или било каде.Кога ќе го погледнам составот на Арсенал ќе погледнам дека имаме доста добри дефанзивци,штопери.Кош и Вермален се првото дуо,на клупа имаме Џуру и како замена на замената е Скилачи.Така да овде не гледам потреба за нов играч.Али нели ние ја предвидуваме иднината и знаеме дека пак некој од вие ќе биде аут цела сезона , си викаме ај да си земеме уште еден што е сигурно сигурно си е :)За во средина,овој Паркер,да али само за на клупа.Исклучиво за на клупа.Никаква прва постава.А тоа што сакам да го видам е крило,крило дечки,крило на место на Волкот.Волкот е кај мене човекот што треба да се седне на клупа.И самите си знаеме дека е многу подобар,покорисен кога влева од клупа во 65 мин и одморен па стај ја одозгора неговата брзина .Лом ги праи :) Одозгора некој член кажа дека единственото добро,единственото што го задржа Клиши во Арсенал и што го прави колку толку добар играч е брзината.Другото му е се утка.Дај кажете ми за Волкот.Освен брзина што има друго?Значи Волкот клупа и тука треба некоја замена.Исто и Аршавин на клупа,мада 50-50 ми се кај него работите,односно односот клупа-прв состав.
Засега:Паркер,Фалкао,Бензема...со тие не поврзуваа..Слободно исправете ме ако сум пропуштил нешто,некој.
Друже жити се како може уште да го гледаш Скилачи во тимот....Ја ни во резервен состав не би го ставил....Друго се се слагам, но за Шамак ќе бидам воздржан,прва сезона му беше сепак мора малце да ја осети лигата прво.Дечкото според мене има голем потенцијал.....
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Би било интересно доколку Насри и Цеск заминат. :icon_lol:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
neka zaminat samo ne vo rivali..
Не е во тоа поентата.. туку, од толку зборење и пумпање дека незнам како ќе се засилиме, на петко капана, џабе ќе ја кроиме ние 3 месеца :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
покрај нашиот министерски фан имаме и уште едне фан на арсенал

 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
neka zaminat samo ne vo rivali..
Докажа овој тим во МНОГУ наврати сезонава дека без Насри сме само едно изгубено фудбалерче кое дава погодоци и 10 муви без глави... Доколку овој играч го ослободиме... не се надевам на титула следни 5 години !!!

--- надополнето ---

1999–2003 Arsenal 75 (0)Лужњи има изиграно толку мечеви и го ставија тука? Озбилно?
Исто за Гриманди никако неможам да се согласам...другите добро ... пример Пенант одличен , дел од инвинсиблс скоро цела таа сезона, но сепак го продаде...
Ама никако Гриманди и Лужњи.
Еден од најлошите трансфери јас ќе го прогласам можеби и за најлош... Ласана Диара!!!

--- надополнето ---

1999–2003 Arsenal 75 (0)Лужњи има изиграно толку мечеви и го ставија тука? Озбилно?
Исто за Гриманди никако неможам да се согласам...другите добро ... пример Пенант одличен , дел од инвинсиблс скоро цела таа сезона, но сепак го продаде...
Ама никако Гриманди и Лужњи.
Еден од најлошите трансфери јас ќе го прогласам можеби и за најлош... Ласана Диара!!!
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
ех кога сите играчи што ги имаме би зборувале и се однесувале вака тогаш каде би ни бил крајот
ЛЕГЕНДА
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Друже мал си ти за да си ги гледал тие играчи како лужњи и Гриманди.
Диара не беше промашен трансфер, Венгер заеба работа со него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom