Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Ко ќе почниме на 31ви утакмица на секој 3 дена, и тоа добар дел пеколно тешки освен Лутон, Волвс и уште некој.

Ако сакаме да сме шампиони, мораме да останеме бар непоразени на Етихад.

Баерн мислам дека ќе го добиеме.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Ederson and Manuel Akanji are both expected to be available to face #Arsenal on Sunday for Manchester City, however Kyle Walker and John Stones are confirmed out by Pep Guardiola.

=================

Mikel Arteta on Gabriel Martinelli, Gabriel Magalhães and Bukayo Saka:

️ “There is a chance [they can play]. They haven’t trained. Tomorrow we have another session so there is a chance that they can be available.”
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Зрело и мудро.

Браво. Бод вреден како победа.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.660
летово мора да се земе некој мадафака во напад, Сака неспремен, Мартинели исто и во напад немаме пробивност.

завршниот пас на Одегард беше очај, не знам дали премногу трча и секаде го има по теренот па кога ќе се најде во позиција да даде некоја брза топка ко да нема сила да го направи тоа.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
летово мора да се земе некој мадафака во напад, Сака неспремен, Мартинели исто и во напад немаме пробивност.

завршниот пас на Одегард беше очај, не знам дали премногу трча и секаде го има по теренот па кога ќе се најде во позиција да даде некоја брза топка ко да нема сила да го направи тоа.
Тој што го даде перфектно Тросард ја посра
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Јас порадо би гледал како Одегард утнува 5 паса и 1 дава маестрален за 100% шанса, а притоа да трча на секоја топка да прави пресинг и да го води и мотивира тимот сите да трчаат, отколку да е пасивен, да каска и сите пасови да му се прецизни, 100% прецизност за пас да има статистики.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Да ја подадеше Тросард таа топка од прва, долу на Мартинели, уште ќе бевме први, ама екстра пресинг играше Одегард.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Последните 10 години минумум 3 јадевме на Етихад и тоа кога имаа лош ден Сити. Топ утакмица, топ менталитет. Само да не лизниме, Ливерпул сум убеден дека ќе имаат киксови.

Ова е непрепознатлив Арсенал за помладиве Ганери. Со прав летен преоден рок ќе бидеме уште посилни, само Еду и Микел нека си донесат тоа што сакаат.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Од Артета да треба да го влече Мартинели назад во терен покрај аут-линија за таму да се жали на повреда за да “краде“ време, до 4 бода освоени против Ливерпул и 4 бода освоени против Сити во ПЛ сезона. Долг беше патот, ќе видиме ко што не води на крај, ама едно е сигурно, Артета имаше јасна визија во моменти кога тимот беше тиња, искуството го стекнуваше реализирајќи ја замислата. Како се подобруваше самиот тој, се подобруваше и Арсенал, секако и обратно.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Ова година треба да се научи од грешките со малите тимови, затоа имам верба дека со Баерн ќе одиграме добро.

Но не знам дали ќе можеме да истуркаме до титула на било кое поле, но сме чекор поблиску до тоа годинава.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.660
да видиме некоја ротација денес, нема вајда до смрт да играат истите играчи.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Има ротација, Нелсон, Парти, Нкетија(веројатно влага во 60та) и ЕСР. За сите 4 веројатно ова е последна шанса да покажат нешто во дресот на Арсенал. Зинченко со Кивиор ми е очекувана формациска ротација, чим е веќе фит првиот. Интересно што и Одегард и ЕСР се класични AMF, ќе видиме дали нема да се гушат заедно на терен.
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Мислам можеше и Вајт да одмори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom