Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Мора да искешираме на Нелсон, ЕСР и Нкетија. Не се за ваков левел
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.062
Поени од реакции
12.953
Мене ЕСР топ ми беше вчера, првиот гол он ја украде во опасна зона, вториот гол-автогол практично негова асистенција е. Имаше уште неколку битни одземени топки на средина на терен и плус во шеснаесетник една. Би го задржал него за ротација, има осет за фудбал и е огромен фан на клубот, плус Енглез (под претпоставка дека Нелсон, Нкетија и Ремсдејл ќе си одат). Веројатно е Вилшер 2, али ако успее да ја врати онаа форма пред 3 сезони кога даде 10 гола, дел влагајќи од клупа, ќе биде ко ново засилување.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Мене ЕСР топ ми беше вчера, првиот гол он ја украде во опасна зона, вториот гол-автогол практично негова асистенција е. Имаше уште неколку битни одземени топки на средина на терен и плус во шеснаесетник една. Би го задржал него за ротација, има осет за фудбал и е огромен фан на клубот, плус Енглез (под претпоставка дека Нелсон, Нкетија и Ремсдејл ќе си одат). Веројатно е Вилшер 2, али ако успее да ја врати онаа форма пред 3 сезони кога даде 10 гола, дел влагајќи од клупа, ќе биде ко ново засилување.
Imashe nekolku pati kade igrachite bea izrevoltirani, duri i vidno race krevaa oti ESR nazad vrakjashe topkata, nemashe nikakva progresija. Mlitav beshe i izgubi topkata nekolku pati. Mozhda e do neaktivnost ama mislam treba da se prodade dodeka drzhi cena.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.836
Поени од реакции
5.954
Imashe nekolku pati kade igrachite bea izrevoltirani, duri i vidno race krevaa oti ESR nazad vrakjashe topkata, nemashe nikakva progresija. Mlitav beshe i izgubi topkata nekolku pati. Mozhda e do neaktivnost ama mislam treba da se prodade dodeka drzhi cena.
Имаше една акција во второ каде што Тросард му беше скроз отворен лево, десно имаше опции исто така, овој ја пимплаше и му ја земаа.
Сезонава никогаш не сум видел од никого од прв тим така да ја изгуби топката нон-шалантно.
На Артета му идеше да го згази.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.925
Поени од реакции
9.531
Брајтон е лош подолг период до крај ме плашат само дерби натпреварите зашто може овие сите да се мотивираат против нас колку и да играат тиња сезонава особено гостинските Јунајтед и кокошкиве.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Брајтон е лош подолг период до крај ме плашат само дерби натпреварите зашто може овие сите да се мотивираат против нас колку и да играат тиња сезонава особено гостинските Јунајтед и кокошкиве.
Брајтон немаа изгубено дома од август
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Нико Вилијамс 50м со откупна кл. , Осимен 130м откупна кл и Зубименди 50-60м и еден штопер. Топ трансфер рок
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
356
Поени од реакции
279
Нико Вилијамс 50м со откупна кл. , Осимен 130м откупна кл и Зубименди 50-60м и еден штопер. Топ трансфер рок
Од сите овие насумлив ми е Осмен пред со пречестите повреди и ако се носи да се продаде Језус и тој е пресклон на повреди а зема преголема плата.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Од сите овие насумлив ми е Осмен пред со пречестите повреди и ако се носи да се продаде Језус и тој е пресклон на повреди а зема преголема плата.

Под Артета ѓуптинов ќе гази.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Се надевам Артета ќе им каже дека не е една утакмица само...кој кур бе, оти вака трчаак ко ненормални, играат ко да бркаме резултат. Ќе не ебе неискуството
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Namesto 2-0 sega gubime, neznam so mislea, so crystal palace igrame pa celo vreme presing i visoko postavena odbrana… samo ne znam koj bese pogolem klovn za prviot gol… dali istarcaniot raya, dali gabriel so pogledot zakovan vo zemja ili kiwior so lezerno si trckase pa na pogresna noga go fati…
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom