Фан Клуб: Арсенал

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.198
Поени од реакции
14.496
Горе нагласив, многу е лошо човек кога не гледа фудбал а кажува статистики од флешскор.
Така е, кога немаш како обвини го другиот дека гледа на флешскор :)

Од 15 утакмици има минимум 10 кикса
Кои се тие 10 киксови и како ги броиш?
Errors leading to goal сезонава има 2, исто колку Алисон на пример кој е класа голман нели.

нема ниту еден неутрален фан да каже дека е апгрејд на Рамс.
Тоа што ти не го гледаш не значи дека и другите не го гледаат.
Слободно прочитај анализи од луѓе што го разбираат спортот и ќе видиш кој повеќе има влијание на играта.
И тоа убаво објаснето со слики, видеа и све со ред.

Ме заболе курот мене за неутрални фанови, или рандом фанови на Арсенал што ќе кажат.

Статистички може да извадиш дека е подобар и од Мартинез ама тоа знаиш дека не е така.
Подобар во што? Одбрани рефлексни? Пас игра? Нафрлени топки?
Може Мартинез е подобар во Вила, кај нас на пример за нашата игра хејтот што ќе го јадеше Мартинез ќе беше огромен.
Си се фатил како слеп за стап за одбраните, киксовите бла бла, а не ја гледаш целокупната игра, ама океј.

Лено е подобар shot-stopper од Рамсдејл, па како изгуби место?
Хендерсон беше најдобар голман у Шефилд, сите се палеа на него колку бранел wow, навијачите на манчестер го сакаа назад и што се случи?

Не е битно само да брани голманот во модерен фудбал.
За нашиот тим во моментов Раја е подобар од Мартинез.

Инаку кажи ми во премиер лигата класа голман што бил низок???
Чех, Едерсон, Шмајхел, Де Геа, Ван Дер Сар, Куртоа, Симан, Леман и ред други не ми текнуваат, eден нема под 190.
Едерсон не е 190, а нити Рамсдејл.
Автоматски споено мислење:

Изгледа брзо се забораваат киксовите на Рамсдејл од лани.
Апсолутно, се бара само жртвено јагне.
Ете Хаверц е подобар сега, и идеме на Раја, евентуало Нкетиа.

Никако нема да кажеме дека Сака беше дрво едно 2 месеци, Мартинели не постоеше, целиот напад беше ужас, Зинченко уште не е опраен.
Битно Раја е 183, и не можел да фати две нафрлени топки, најголемиот проблем тоа е.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Така е, кога немаш како обвини го другиот дека гледа на флешскор :)Кои се тие 10 киксови и како ги броиш?
Errors leading to goal сезонава има 2, исто колку Алисон на пример кој е класа голман нели.Тоа што ти не го гледаш не значи дека и другите не го гледаат.
Слободно прочитај анализи од луѓе што го разбираат спортот и ќе видиш кој повеќе има влијание на играта.
И тоа убаво објаснето со слики, видеа и све со ред.

Ме заболе курот мене за неутрални фанови, или рандом фанови на Арсенал што ќе кажат.Подобар во што? Одбрани рефлексни? Пас игра? Нафрлени топки?
Може Мартинез е подобар во Вила, кај нас на пример за нашата игра хејтот што ќе го јадеше Мартинез ќе беше огромен.
Си се фатил како слеп за стап за одбраните, киксовите бла бла, а не ја гледаш целокупната игра, ама океј.

Лено е подобар shot-stopper од Рамсдејл, па како изгуби место?
Хендерсон беше најдобар голман у Шефилд, сите се палеа на него колку бранел wow, навијачите на манчестер го сакаа назад и што се случи?

Не е битно само да брани голманот во модерен фудбал.
За нашиот тим во моментов Раја е подобар од Мартинез.Едерсон не е 190, а нити Рамсдејл.
Автоматски споено мислење:Апсолутно, се бара само жртвено јагне.
Ете Хаверц е подобар сега, и идеме на Раја, евентуало Нкетиа.

Никако нема да кажеме дека Сака беше дрво едно 2 месеци, Мартинели не постоеше, целиот напад беше ужас, Зинченко уште не е опраен.
Битно Раја е 183, и не можел да фати две нафрлени топки, најголемиот проблем тоа е.
Супер објаснето.

Браво.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Многу неубаво е да извртуваш зборови, никаде немам напишано дека само Раја е моментално слабата карика во тимот и дека поради него играме лошо. Само наведив дека не е никаков апгрејд од РАМС и дека моментално со ништо нема докажано дека е wow. И ти пуштив чисто инфо дека до сега немало класа голман во премиер лигата со 183цм, и да до 188 има уште цели 5 цм што не е така мала работа.
Воа е моето мислење и не мора се слагаш со него, ама ти избега од темата и почна компарации и форми на други играчи да навлезуваш.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Искрено ваше мислење, дали сме подобри од лани?


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Искрено ваше мислење, дали сме подобри од лани?


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Да.

И дефанзивно и офанзивно, на страна гол разликава. Фактот дека на последните две утакмици само 2 шута на гол имале противниците доволно кажува. И фактот дека убедливо највекје допири во 16-ник имаме. Најбитно, лигата сезонава е далеку поквалитетна од ланската.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.198
Поени од реакции
14.496
И јас мислам дека сме подобри од лани.
Резултатски може не, ама сме доста посигурна екипа.

Утакмиците дома со ВХ и со Фулам мислам дека ни се промашај сезонава, со тие две добиени ќе бевме ОДЛИЧНИ
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Edvaj ja chekam utakmicata vecher. Arteta do sega osven prviot fa cup, site drugi cup natprevaruvanje gi ima posrano. Se nadevam ja ima naucheno lekcijata :D
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Мартинели ја имаше една од најкриминалните партии....и ја круниса како што и заслужи...

Да беше некое балканско првенство, ќе викавме дека плаќа за да игра
Автоматски споено мислење:

Раја пак стандард...излезен 100метри за побрзо со рака контри да фрла
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Голманот е јак ама само на утакмици каде што имаме тотална доминација и каде што не му шутират па ваде клин шит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom