Фан Клуб: Арсенал

Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.048
Поени од реакции
9.778
Сега откако се врати, можеме да го рачунаме Мартинели за првотимец?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.861
Поени од реакции
11.760
Ако мисли Артета дека проблемот во нападот му е оти нема доволно напаѓачи... иаме поголем проблем од тоа дали ќе дојде Коста...
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.451
Поени од реакции
6.051
(y)
Автоматски споено мислење:

Ништо сериозно за трансфер на Коста, само жута штампа, без страв
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.121
Поени од реакции
10.174
Шутот на Лаказет беше препаметен шут, се искупи за тоа што утна прошлата со Челси. Не избрза овој пат, чекаше убаво да ја прими и намести, милиметарски прецизно шутираше во аголот бранен од играч, знаејќи дека таму голман нема да ја фати ако помине, бидејќи голманот смета дека тој агол е покриен од играчот. Сака маестрален денес, не само што пола гол него треба да му се препише, растур правење. Жално само што Обамејанг е хаос, буквално ништо не му оди од рака, нит знае да прими топка веќе, нит да нафрли, нит гол да даде, ептен има потонато. Елнени повторно имаше некои кардинални грешки, обично порано не правеше вакви лапсуси. И да, нови 3 бода, чудно е стварно. :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.445
Поени од реакции
30.246
Убаво денес, посебно второто полувреме, после голот рутинирано. Сака ја носи цела сезона засега, нека се множат победи, има време за да кажеме дали сме на прав пат.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.367
Поени од реакции
5.997
На оваа мизерија од сезона, само 6 поени заостануваме од ЛЕ, а 9 од ЛШ. Ако продолжат конкурентите со ваква форма, а ние да ја вратиме, ќе биде пресвртница на векот.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.314
Поени од реакции
2.208
На оваа мизерија од сезона, само 6 поени заостануваме од ЛЕ, а 9 од ЛШ. Ако продолжат конкурентите со ваква форма, а ние да ја вратиме, ќе биде пресвртница на векот.
Чекајте малце другари...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.121
Поени од реакции
10.174
На оваа мизерија од сезона, само 6 поени заостануваме од ЛЕ, а 9 од ЛШ. Ако продолжат конкурентите со ваква форма, а ние да ја вратиме, ќе биде пресвртница на векот.
Абе обратно е малце работата, порано имаше се повеќе мизерија клубови, сега добри 15 клуба во лигата се квалитетни и лигата е квалитетна, се поретко има фаворит на некој натпревар, секој секого може да победи. Порано се знаеше имаш топ4 клубови кои се издвојуваат, и тие се фаворити со кои и да играат, а останатите аутсајдери. Сега лигата е ниво погоре во квалитет. Ние го имаме тој квалитет да се носиме со сите клубови, ама формациски не сме уходани и ни фалат клучни позиции што не кочат многу како креативец, па еве спојуваме крај со крај со играње исклучиво преку бекови и крила. Е сега, ако нешто се промени на ова поле, би напредувале, сега за сега нема што да се надеваме сезонава. Еве и денес со Брајтон ништо не бевме доминантни, се извадивме на фактот дека Брајтон не знаеше да ги казни нашите грешки. Прво да видиме подобрување во играта, 2 победи и тоа 0:1 против Брајтон кој се бори за опстанок и против мизеерен Челси кој 80 минути не се состави со топка, ништо не значи.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.833
Поени од реакции
4.780
Се вртат шпекулации за Сабицер од Лајпциг...замисли, играчиште е! Парти-Сабицер би било одлично дуо позади Мартинели-ЕСР-Сака.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.317
Поени од реакции
5.570
Лигата е очај, затоа се сите едно до едно. Шампионот не очекувам да има повеќе од 75 бодови.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.367
Поени од реакции
5.997
Клубот треба да го понуди и Озил на позајмица во Шалке. Без Колашинац многу лесно ќе го ограбат во Лондон.

Лесно можат да се договорат за делба на платата (300к Арс, 50к Шалке). Вака барем ќе им помогне за опстанок, а овде само новинар изигрува.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.480
Поени од реакции
-759
Клубот треба да го понуди и Озил на позајмица во Шалке. Без Колашинац многу лесно ќе го ограбат во Лондон.

Лесно можат да се договорат за делба на платата (300к Арс, 50к Шалке). Вака барем ќе им помогне за опстанок, а овде само новинар изигрува.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Atreta go odstrani Ozil od timot, ne samovolno.
Ozil se izjacni, koga kje im zatrebam tuka sum!
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.638
Поени од реакции
387
Клубот треба да го понуди и Озил на позајмица во Шалке. Без Колашинац многу лесно ќе го ограбат во Лондон.

Лесно можат да се договорат за делба на платата (300к Арс, 50к Шалке). Вака барем ќе им помогне за опстанок, а овде само новинар изигрува.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Да те позајмат и тебе фан на Шалке да бидиш виа период додека се борат за опстанок?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom