Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Сака е злато, ко против мали деца да игра

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
Inaku leviot bek denes, onoj originalniot po mene man of the match!!! VRV
Тежок избор за играч на мечот, Сака беше извонреден.
Смит Роу исто одлична утакмица имаше, штета шо не се запиша у стрелците.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.658
gi izvadi saka i esr, pa laca mora da se vrati do centar za topka da primi
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Супер што тепаме, само многу ќе ми биде криво ако до лето се базираме дамо на ЕСР без да се пазари креативец. Може дупер игра ЕСР, ама не смее тимот да се базира само на неговата игра.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Конечно тимов игра како што треба.
Децава трчаат ко прв пат у балон да ги земале постаритесо нив да играат. Само да успеат еден асален креативец да донесат зимово ида подзачистат тоа ѓубрето. Топ6 сезонава и не е така недостижно.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455

Attachments

Член од
27 декември 2020
Мислења
551
Поени од реакции
1.016
Здраво дечки, ве читам одамна и решив да ви се придружам :)
Само нека се множат победи и ваква убава игра ко во прво полувреме. Ептен ќе ми е мерак Артета да успее на чело на Арсенал и од изминатиот период да извлече дебела поука за своите грешки.
Ауба... Ќе потоне во депресија ако продолжи вака, се гледа дека има желба ама утакмицава ко против него да беше сѐ, цело време за малку каснеше на топка.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не сакам да ми дава серијава победи лажна надеж, но сепак еуфоријата си го прави своето, на -3 сме од Челзи кои се 6-ти, најдовме конечно изгледа балансиран тим, Артета сфаќа колку му требал играч како Смит-Роу, не викам дека баш ЕСР е решението, но јасно им е на сите дека ќе треба квалитетен играч на таа позиција.

Јас не се секирам за Обамејнаг, ќе се врати он, еве го и Лака, го отпишавме сите, најдобар стрелец ни е, сега прашање е дали тоа треба да значи нов договор и за него или не?

Се погоди лошо што и Парти се повреди на долг рок, инаку сега кога ќе се врати очекувам уште подобра игра.Искрено ако во јануар не може да се земе квалитетен креативец, поарно да не зимаме истрошени играчи (Иско, Ериксен) нека се тера со ЕСР дури не дојде клучниот летен трасфер период кога ќе имаме огромни ослободени средства за плати од Озил, Мустафи, Сократис, Луиз, веројатно и Елнени, Чемберс и други вишоци.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
За Холдинг и за ботов што има ненормално добро позиционирање правиот тест ќе биде следната утакмица. Заха, Езе и Таунсенд. Е сега прашање е, дали би го седнале Мари за Габриел во моментална форма. Нека продолжат да серат за Холдинг, човекот си има тивки партии. Само што таква ни е фан базата, токсична. Човекот има 3 прекрасни партии и уште се бара Салиба да игра место него :D :D :D
За Артета ќе зборувам после трите утакмици што следат против К.Палас, Њукасл и Сотон во лигата. Јас никогаш немав двоумење за неговата тактичка поставеност, имав двоумење дали може да ја сврти соблекувалната во негова полза и дали ќе може да го врати вајбот од пред да почне сезоната. Сега за сега со ЕСР,Сака,Мартинели,Тирни,Холдинг,Мари и Лаказет му успева тоа, ја врти ситуацијата. И ТОА БЕЗ ПАРТИ.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.023
Не сакам да ми дава серијава победи лажна надеж, но сепак еуфоријата си го прави своето, на -3 сме од Челзи кои се 6-ти, најдовме конечно изгледа балансиран тим, Артета сфаќа колку му требал играч како Смит-Роу, не викам дека баш ЕСР е решението, но јасно им е на сите дека ќе треба квалитетен играч на таа позиција.

Јас не се секирам за Обамејнаг, ќе се врати он, еве го и Лака, го отпишавме сите, најдобар стрелец ни е, сега прашање е дали тоа треба да значи нов договор и за него или не?

Се погоди лошо што и Парти се повреди на долг рок, инаку сега кога ќе се врати очекувам уште подобра игра.Искрено ако во јануар не може да се земе квалитетен креативец, поарно да не зимаме истрошени играчи (Иско, Ериксен) нека се тера со ЕСР дури не дојде клучниот летен трасфер период кога ќе имаме огромни ослободени средства за плати од Озил, Мустафи, Сократис, Луиз, веројатно и Елнени, Чемберс и други вишоци.
Abe i jas sum da ne zema od tie umrenite igraci ama ako se povredi ESR koj ke igrat? Willock? Probavme i so nego na taa pozicija ama se gleda razlikata so Row i so nego, edinstveno na fizicki plan e podobar a na tehnicki i pregled na igra daleky zaostanvit.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom