Фан Клуб: Арсенал

Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
За што ќе биде тука? Да му плати платата на Гунесарусот или?
Za da igra fudbal. Sigurno mu e macno da go gleda Arsenal na 14 mesto.

Steta sto odlukata da se odstrani Ozil od timot ne e fudbalska. Golema steta.

Ps. Toj covekot sto ja noseshe maskotata vekje ne go vrakjat. Koga kje se vratat fanovite na stadionite, taa uloga kje ja imaat povekje lugje, t.e. kje se menuvaat.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Де бе мајку му една Нова година не успеавте да си честитате, одма со карање почнавте :D
Ајде среќна Нова година, а колку ќе ни биде среќна ќе видиме уште утре :D
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Де бе мајку му една Нова година не успеавте да си честитате, одма со карање почнавте :D
Ајде среќна Нова година, а колку ќе ни биде среќна ќе видиме уште утре :D
Џабе среќна си посакуваме секоја година, кога овој форум не дочекал среќна за нас. :pos: На приватен план нека ни е среќна на сите, а за Арсенал да се надеваме дека ќе дојдат подобри времиња.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Човеков на 3 утакмици за у21 има 2 црвена. Не знам што се дешава ама можда и не е толку талент ко што очекувавме.
Автоматски споено мислење:

Има еден на твитер што цело време прави анализа на у21 утакмиците, за секој играч посебно. Го следам долго време веќе, така знаев и за Балогун и за неколку младинци. Нема до сега добри зборови кажано за утакмиците на Салиба за у21.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
7/10 перформанс за тие што пратат, како Џорџ Бирд.
Мари исто играл лошо во у21, Мустафи награден со минутажа во прв состав, на која основа овие играчи заслужија шанса пред Салиба ?

Дискутабилно е дали Холдинг е подобар од Салиба, постојано е во прва постава, барем Салиба да изиграше 3/4 утакмици, да се покажеше очајно, наспроти тоа цела фудбалска јавност збореше дека е еден од најдобрите таленти од Франција, ама ете Артета пресуди дека не го бива .......
Нејќам да го слушнам муабетот дека не е спремен и слични глупи изговори, доволно е да погледнам што прави Роџерс со млади талентирани играчи како Фофана.

Збореше за идентитет, ментор му беше Венгер, мислев Артета стварно го разбира Арсенал, под негово водство секој требаше да добие реална шанса, планот да се изгради костур од млади амбициозни фудбалери од академијата со комбинација на искуство ама не собирај ѓубрето на Киа, Челзи, пензионери и непотизам


Нека изгурат сезонава Артета и Еду, да си припремат куферите, нејќам да замислам уште еден летен трансфер период посебно со вториот.

Не знам зашо не го вратат со улога во управа.
“If I’m needed, I will help them, but I don’t expect that, no,” Wenger told NBC Sports.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
esr i saka:cuc:
laca e odlicen, koga ima so kogo da proigra 1-2 i ne treba da se vraka do centar za topka da primi
ko so stoi rabotava obamejang visok izleze, dzabe nov dogovor.

arteta out hehe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom