Фан Клуб: Арсенал

Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Артета на почетокот беше новитет и со свежи идеи, затоа и освојуваше поени. Сега му ги научија сите слабости, а истиот нема намера ништо да промени, па ваков е исходот. Жал ми е да кажам, но мислам дека истата судбина како Анри ќе ја има како тренер.

Едно е теоретски да филозофираш, а практично да немаш никаков резултат.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Не е Џака крив. Крив е тој што му дава инструкции и не знае да го користи правилно. Истиот Џака доминира за Швајцарија.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Де некој нека ми објасне што играе Вилиан 12 утакмици до сега, редовно стартер?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Family да, ама disfunctional family
Сам уште утре да си даде отказ само може да му го обели образот на Артета, дно од игра, брука, очај, мртвила.
Ајде чекаме од тие што го бркавте Емери кој имаше далеку послаб тим на хартија, а играта беше две нивоа погоре, да чуеме кој се причините да не го барате истото од Артета.


Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не е лош Ауба, за 67 минути само еден добар центаршут, боље да го немаше...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Не е Џака крив. Крив е тој што му дава инструкции и не знае да го користи правилно. Истиот Џака доминира за Швајцарија.
Не мислам дека некој му кажал да враќа топки назад па и кога нема никој пред него во 20м. Може не знаат да го користат, али и дечкото е ужас, многу лош играч
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Не мислам дека некој му кажал да враќа топки назад па и кога нема никој пред него во 20м. Може не знаат да го користат, али и дечкото е ужас, многу лош играч
Ако се однесува на теренот спротивно од кажаното на тренинг, има опција Артета да го смени со Елнени/Вилок/Себаљос уште од првата минута. Но познати сте само по наоѓањето дежурен кривец, па ајде на Џака да се нафрлиме. Никој ништо не пиша за Обамејанг, а според мене тотално бескорисен играч цела сезона. Но, не го кривам ни Оба, Артета е тој што треба да мисли како да му се создаваат шанси.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Габриел од наша половина, отиде во шеснаесетник на Тотенхем за да креира акција, enough said

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Ако се однесува на теренот спротивно од кажаното на тренинг, има опција Артета да го смени со Елнени/Вилок/Себаљос уште од првата минута. Но познати сте само по наоѓањето дежурен кривец, па ајде на Џака да се нафрлиме. Никој ништо не пиша за Обамејанг, а според мене тотално бескорисен играч цела сезона. Но, не го кривам ни Оба, Артета е тој што треба да мисли како да му се создаваат шанси.
Друже дај бе олабави со муабетов, кој бара дежурен кривец па НАВИКНАТИ СМЕ БИЛЕ... демек ние слепи офци поима немаме и сес дојде ти стручњак да не просветлиш. Само кажав дека не ми се допаѓа играта на Џака. Форум, мислење мое си е, не ја кревај работава на дискусија кога нема потреба од тоа. Артета, Аубамејанг и слични теми на друг риплај не на мојов
Автоматски споено мислење:

Габриел од наша половина, отиде во шеснаесетник на Тотенхем за да креира акција, enough said

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Виде ли бе, и ја исто помислив... Која мизерија :(
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Габриел креира акции и дрибла од наша половина во половина на Тотенхем за контра да напраи...
Еве сеа го зачукаа зошто едино он трча со жар да се напраи нешто.
Па не, ние не заслужуваме ваков играч...

Лаказет со катастрофален учинок утакмицава, напраи поише него Ауба у последните 5 утакмици

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom