Фан Клуб: Арсенал

A

Avenger99

Гостин
200к барал Парти, искрено треба да му дадат, од тоа што го гледав во Атлетико, типот е стена, мислам дека итоа како би го засилил средниот ред.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Ако Тореира од Италијанска лига не се снајде, не знам дали ќе се снајде и овој од истата лига, некако ист тип на играчи ми се, ама нема проблем, не губиме ништо да пробаме нешто друго во средниот ред.

Само не знам дали ова би било како втор избор наместо Парти или таа работа уште си ја тера клубот.
Абе не е ист тип на играчи, црнчуга 1.85м, во пл таквите не се лоши :D
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Го читавте интервјуто на Озил?
Вика ќе си одам ја кога сакам а не други. Ќе останам до крај на договорот.

Се шпекулира дека Артета не го играл зошто не сакаше да прифати намалување на платата.
Он сега вика дека бил во право што не прифатил намалување зошто и покрај тоа што другите прифатиле клубот пак отпушта вработени

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Го читавте интервјуто на Озил?
Вика ќе си одам ја кога сакам а не други. Ќе останам до крај на договорот.

Се шпекулира дека Артета не го играл зошто не сакаше да прифати намалување на платата.
Он сега вика дека бил во право што не прифатил намалување зошто и покрај тоа што другите прифатиле клубот пак отпушта вработени

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Преку кур ми е од турчинот, дури и да има некои исправни поенти кажано, преку кур ми е од него и неговото понашање, се изналапа милиони пет асистенции нема у пет години направено да му ебам тоа овчарот.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Го читавте интервјуто на Озил?
Вика ќе си одам ја кога сакам а не други. Ќе останам до крај на договорот.

Се шпекулира дека Артета не го играл зошто не сакаше да прифати намалување на платата.
Он сега вика дека бил во право што не прифатил намалување зошто и покрај тоа што другите прифатиле клубот пак отпушта вработени

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
I ona si go zaboravil da go citiras “I allways find a way back in to the team” :icon_lol:
Realno im go spopika, 3ca ne prifatija namaluvanje na plata a samo za nego leaknaja od timov, pa na kraj pak da odpustat rabotnoco, i so samoto to sho ne komentiraa zosto e izoliran od timot mu dadoa alibi...
Автоматски споено мислење:

Најверојатно Тореира-Диавара размена и плус Рома ќе доплателе ако е точно. Не знам ништо за Диавара ама исти години се, Тореира не се снајде во Арсенал не знам зошто искрено, не би ми сметала размената.
Uste pred edna nedela koga za prv pat se spomna za Diawara go prasav drugarov sto prati seria a so igrac e, vikat deka vo bologna bil prejak, cela italija bila zainteresirana togas, vo Napoli ne dobil shansa a vo Roma voopsto ne impresioniral, prosecen igrac. Ako go planiraat za back up dobro, no ako e zamena transfer za Partey iskreno ke se razocaram.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Немал влијание во трансферите, ама затоа си зема за право да критикува поранешни вработени во клубот.
Во кое својство го прави тоа, ако демек „немал влијание“ :cool:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Uste pred edna nedela koga za prv pat se spomna za Diawara go prasav drugarov sto prati seria a so igrac e, vikat deka vo bologna bil prejak, cela italija bila zainteresirana togas, vo Napoli ne dobil shansa a vo Roma voopsto ne impresioniral, prosecen igrac. Ako go planiraat za back up dobro, no ako e zamena transfer za Partey iskreno ke se razocaram.
Јас секогаш сум викал дека играч ако еднаш бил добар, добар е. Многу зависи средината за играчот.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Го читавте интервјуто на Озил?
Вика ќе си одам ја кога сакам а не други. Ќе останам до крај на договорот.

Се шпекулира дека Артета не го играл зошто не сакаше да прифати намалување на платата.
Он сега вика дека бил во право што не прифатил намалување зошто и покрај тоа што другите прифатиле клубот пак отпушта вработени

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Јас да сум ко Артета ќе го закуцам на клупа, ама пак ќе најде да се продаде некаде во Америка, следна година. Ама па и реално, освен Ауба немаме друга класа на ваков играч во тимот.

Има две опции:
Ќе испеглаат односи со Микел и нов договор со помала плата;
Клупа до крај на сезона.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Се сложувам дека мора да добие шанса Смит Роу, ама зашо по цена Себаљос да си оди, не можеш да се ослонуваш на млад недокажан играч во ПЛ, додека другиот беше мотор на тимот на завршетокот од сезоната, адаптиран на лигата, наредната сигурен сум дека ќе биде подобар, еве земи пример од Ковачич, очаен беше дечкото во првата сезона кај Челзи.

Искрено го немам гледано Смит Роу откако дебитираше под Емери, тогаш беше поставен на напаѓачки позиции, ете гледам сеа дека ЦМ настапувал за Хадерсфил, на хартија страшни атрибути, ама не се знае дали ќе го исполни потенцијалот во Арсенал, сметај дека е доста склон на повреди.

Само Џака останува сигурен на таа позиција, за Тореира се шпекулира дека ќе биде продаден, не се 10утакмици па со двајца играчи да изгураме на ЦМ...

Секако Реал ќе си го тражи своето, за 20м не треба да се мисли, нашиве се циганчат оти се ограничени финансиски и уште една позајмица плус право/задолжителен откуп би било идеално за да не засилат уште со некој играч, се надевам Парти.
Ја тргнувам од фактот дека завршивме 8-ми најмногу заради тоа што имаме најскапана одбрана и среден ред во лига. Ако средниов ред остане таков и наредна сезона не гледам како би се бореле за топ 4, од тука позајмени играчи не треба да ни бидат костур на екипава. Ако се гледа на среден план мора играчи како Роу, Сака, Мартинели да имаат приоритет и играта да се градиврз нив, ако сметаат дека не се доволно квалитетни нека ги шиткаат или нека спукаат 100 милионски везњак и Парти, двајца класа стопери па да има логика овие младиве да не играат. Имајќи во предвид дека немаат пари ни за да платат струја вакво сценарио од бајките е невозможно нема логика Себаљос да биде дел од тимов како позајмен играч што нема капацитет да го однесе клубот 4 позиции нагоре.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
@mkgunner Па ќе се реши статусот на Себаљос, очекувам да биде играч на Арсенал.
Треба да се во план млади играчи, ама конкуренцијата од која ќе биде играчов може само најдоброто да го извади од нив.
Ќе има минутажа за сите, пласманот во ЛЕ го обезбеди тоа, плус куповите, ама мора да имаме избор на играчи, сезоната е долга и никад не знаеш шо може да те снајде.

Патем ти викаше дека е добар трансферот на Вилиан, истиов ќе им земе минутажата на Мартинели и Сака, контрадикторен си ми.

Автоматски споено мислење:

wat :kafence:
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
@mkgunner Па ќе се реши статусот на Себаљос, очекувам да биде играч на Арсенал.
Треба да се во план млади играчи, ама конкуренцијата од која ќе биде играчов може само најдоброто да го извади од нив.
Ќе има минутажа за сите, пласманот во ЛЕ го обезбеди тоа, плус куповите, ама мора да имаме избор на играчи, сезоната е долга и никад не знаеш шо може да те снајде.

Патем ти викаше дека е добар трансферот на Вилиан, истиов ќе им земе минутажата на Мартинели и Сака, контрадикторен си ми.

Автоматски споено мислење:

wat :kafence:
Како може да сум контрадикторен во врска со Вилијан незнам, сериозно ги споредуваш Вилијан и Себаљос?
7 години неизоставен дел од Челзи, со две ПЛ титули и непроценливо искуство, играч уште во одлична форма што може да биде само пример за Сака, Мартинел, Пепе патем земен за кило семки мислиш дека неможе да придонесе ништо?
Па Барса 2 години пробуваше да го донесе и нас не ни чини?
Незнам на кое ниво мислите дека е Арсенал, ама по се изгледа уште живеете во минатото.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom