Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И сакам Венгер да потпише нов договор и да нема многу одолговлекување околу тоа, оти ќе биде непторебна замаранција за клубот и играчите. А и голем дел од играчите се тука само заради Венгер, вклучително и последното засилување Озил.

Сепак мислам дека ќе го продолжи договорот, со ваков старт на сезоната, со рекордниот трансфер на Озил, не гледам причина зошто би заминал, освен ако здравјето и годините не му го дозволат тоа.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
И сакам Венгер да потпише нов договор и да нема многу одолговлекување околу тоа, оти ќе биде непторебна замаранција за клубот и играчите. А и голем дел од играчите се тука само заради Венгер, вклучително и последното засилување Озил.

Сепак мислам дека ќе го продолжи договорот, со ваков старт на сезоната, со рекордниот трансфер на Озил, не гледам причина зошто би заминал, освен ако здравјето и годините не му го дозволат тоа.
Јас мислам дека пред Божиќ нема шанси нешто конкретно да се случи во врска со договорот на Венгер.
Арсен имаше неколку многу тешки и нервозни години, кислам дека е изморен и мислам дека има изгубено малку на самодоверба во своите способности, сака пак да се покаже пред да реши да го продолжи договорот, според мене тој веќе се покажа многу пати низ годиниве и покрај неуспешниве сезони.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
2 пати пуштив ск и баш на тие 2 пати гол дадовме :D
Освен головите друго од утакмицава не глеав баш многу, ама од тие неколку моменти шо ги глеав видов дека Озил лошо играше....
За Гнабри можам да кажам браво зошто да играше Волкот место него резултатот ќе беше 1-1 и Ворм ќе имаше 1 одбрана повеќе.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Дечки честито победа, и конечно се одлепивме (само 2 бода но сепак и тоа е добро) на врвот на табелата.
Прво полувреме не игравме најдобро, во второ изигравме подобро, но сепак Арсенал не е Арсенал ако нема инфаркт завршница.
Рано е за титули, затоа не си ги дигајте очекувањата премногу, треба да се оди чекор по чекор. Единствено нешто што ме загрижува моментално е големиот број на повреди (кои се и долгорочни).
и да Ремзи е ЅВЕР, го пишував тоа уште одамна иако многумина ме критикуваа за него.
Гнабри позитивно изненади, е сега незнам колку ќе биде спремен за во вторник затоа што му се собираат три и пол натпревари за помалку од 7 дена, а сепак тој е само 18 годишен. Сепак Венгер најдобро знае што прави (иако понекогаш оди ризично со составите и тоа многу ме нервира кога ќе се повреди некој играч на речиси добиена утакмица, ко на пример Подолски)
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.863
Поени од реакции
7.090
Иначе на Гнабри ова му е изгледа 4/5 натпревар во прв состав а веќе се закити со голче (y)
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Ќе ве замолам за еден хајлајтс од натпреваров дека заради дајл ап интернет неможев да го гледам на натпреваров.
Али кога гледам сме тепале, па уште Гнабри и Ремзи стрелци, во моментов сум вака :drk::drk:.
Пу пу да не се урочиме, само вака да си продолжиме. Ептен мерак ми се напраи, а и не ми е криво што не глеав, сме тепале најважно.
Ептен ми се праи кеиф што Гнабри стрелаше, да ги побие малце скептиците, дека не го бива за прв тим бла бла бла....
Честитки момци, нека ни се множат.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Приметувате ли дека не сме повеќе тим од група талентирани идивидуалци, туку постанавме фамилија.Ова во претходниве 8 сезони јас не го гледав.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Приметувате ли дека не сме повеќе тим од група талентирани идивидуалци, туку постанавме фамилија.Ова во претходниве 8 сезони јас не го гледав.

Клучно беше шо за прв пат, никој не изгубивме оваа сезона, од играчите кои ни се важни во тимот, и врз кој ја базиравме нашата игра, како Казорла, Артета, Пер па и Волкот и Вилшир. А да не заборајме придодадовме класа засилување, и мислам дека ќе купиме и напаѓач во јануари.
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
1209088_612782802098882_2000524917_n.jpg И роденденот како убаво му дојде со она вчера што го направија прав поклон :D. Нека му е честит и се надевам дека ќе продолжи со одличните натпревари...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
314
Поени од реакции
165
Клучно беше шо за прв пат, никој не изгубивме оваа сезона, од играчите кои ни се важни во тимот, и врз кој ја базиравме нашата игра, како Казорла, Артета, Пер па и Волкот и Вилшир. А да не заборајме придодадовме класа засилување, и мислам дека ќе купиме и напаѓач во јануари.
Gervinho go izgubivme bree bree :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom