Фан Клуб: Арсенал

D

D_NazGUL

Гостин
Само што се прибрав. Гледам хајлајтс и уживам!
Честито и да пуштиме дебели корени на позицијава.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Аууууу Ремзи не да е ѕвероина него незнам.....Акцијата за вториот гол и завршницата на Ремзи 100000000000000000000000000000х:drk:.
А и асистенцијата за првиот му беше .
Али глеам од хајлајтс и Војче во битни моменти имаше одлични одбрани.
Ајмо сега во вторник да си ја продолжиме серијава. Гледам Пандев вчера два гола брцнал, се истроши голоите, кај нас не смее да биде стрелец :sneaky:

--- надополнето: 29 септември 2013 во 23:11 ---
The goal was Gnabry’s first ever senior goal making him the second youngest Premier League scorer in Arsenal history behind Cesc Fabregas. :cuc::cuc:

Ептен ми е мерак за момаков. Нека му се множат.
--- надополнето: 29 септември 2013 во 23:20 ---
Дупли МОТМ за мене заедно со Арон, од ова што може да се види како изиграл. Браво.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Gervinho go izgubivme bree bree :D

Абе, вистина. Денес 2 гола за Рома, која е убедливо водечка во Сериа А. Секоја му чест, али игра како пребородено. Соработуваа со тој тренер во Франција, па и сега пак се тука, во Рома, така да, можно е да е до тоа.
--- надополнето: 30 септември 2013 во 01:39 ---

Да му се множат.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Браво бе Озил, и навистина имаме супер тим и играчи. Фудбал е, еуфоријата е со нас, само напред натпревар по натпревар и да се надеваме на најдоброто.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Браво бе Озил, и навистина имаме супер тим и играчи. Фудбал е, еуфоријата е со нас, само напред натпревар по натпревар и да се надеваме на најдоброто.
СуперОзил (y)

 
Член од
25 август 2011
Мислења
201
Поени од реакции
77
Арсенал игра 2 по ред нагости, а комшиите 2 дома :mad: Како е овој распоред не ми е јасно??
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Арсенал игра 2 по ред нагости, а комшиите 2 дома :mad: Како е овој распоред не ми е јасно??
Кога тогаш и тие ќе ги изиграат на гости.
Да бидеме искрени до сега освен што имаме доста на гости (3) против доста квалитетни домашни екипи... немаме сем со Тотенхем ни едно дерби.
Додека некои од клубовите само дерби мечеви изиграа...
Значи треба да се докажеме посебно на следниве 3 мечеви кои според имињата треба да ги добиеме но сепак е премиер лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom