Фан Клуб: Арсенал

Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Зошто бе изгубија концентрација....не може вакви глупи голови да примаат на 0-2..
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Епа честито ептен значајна победа. Првото полувреме не беше играта лоша туку беше претпазлива сепак Свонси не се лош тим и не може тука така да се отвори Арсенал. Второто полувреме си ја покажавме нашата игра, сигурно приметивте Озил и Гнабри си ги сменија местата, па Озил играше десно а Гнабри во средината.

Убави голови, особено акциајта за вториот гол, класика Арсенал, како по обичај гол при крајот колку да не може на раат да го гледаме крајот, ама се на се, топ-топ викенд, поарно здравје.

Ремзи сега за сега е играч на сезоната во Англија, да се надеваме дека ќе биде така и во мај.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: J +
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Тешко гостување у пм, добро е што тепавме. Едно време на 0-0 си викав само да не изгубиме..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: J +
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Еј, секоја недела се едно исто, ама врвов на табелава е убав! :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Супер победа.
Озил подфрли на утакмицава,се изгуби тотално.Изгледа ќе му треба прилагодување 3/4 месеци за да го покаже 100% неговиот потенцијал.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
А нејќев Гнабри да стартува, не ми се верува, еј. Еднаш влезе во онаква шанса, погоди. Волкот 100 пати влезе сезонава, ни еднаш не погоди во ПЛ. Мамицата. Сепак, рано е за него, но доброто во се е тоа што секој погодува, не се потпираме на еден играч. Жиру и Ремзи се издвоија, но кога Озил ќе влезе во форма очекувам голови од него. Тука се и Санти кој се враќа после интернационалните паузи, значи уште мечот со Наполи во ЛШ и ВБА на гости, го имаме назад. После следува две недели пауза, баш за одмор и враќање на некој повреден.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: J +
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Пред сезонава, Ремзи 7 гола во 127 утакмици.
Сезонава 8 гола во 9 утакмици.
И повторно МОТМ.
Ми се качувавте на глава за Арон, сега малце ја на вас.

Оправдано. Се дур е вака, се е оправдано. :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom