Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Доста квалитетно мислење на Венгер на официјалната.... И она, што ми се допаѓа, повторно е насмеан... Со победа во Белград, се се враќа на свое место... Пропуштените бодови се минато, пред нас е иднината... И тоа, како светла...


In Arsene We Trust
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.644
Поени од реакции
81.674
Венгер кажа дека не планирал да троши многу пари на голман.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Е што дека се повредил кога ќе брани фабијански. Незнам кој е поголемо дрво.


Левото :)

Доста квалитетно мислење на Венгер на официјалната.... И она, што ми се допаѓа, повторно е насмеан... Со победа во Белград, се се враќа на свое место... Пропуштените бодови се минато, пред нас е иднината... И тоа, како светла...


In Arsene We Trust

Да.Насмеан беше и некни по поразот.Обично после неуспех скиселен е, муабет не му се прај.Кизне шо му се дешава
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Хмммм мистериозна повреда на Алмуниа? :)))
повеќе ми се чини како намерно изоставање од составот за да се прибере малце пред Челзи...
Ама иде лошото... Фабиански на гол е исто како празен гол...
Искрено се надевам дека ке победиме 4-3 и сите 3 гола ќе бидат грешка на Фабиански... може ќе му дојде памет на Венгер дека дечкото едноставно не е за во топ клуб...
Али ако победиме без да примиме гол е тогаш очекувајте го Фабиански протви Челзи :(((

иначе има некој што ќе иде и што не испадна заебан од агенцииве?
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Значи во Хисар имаат за на југ, ама продадени им се, тоа ми беше муабетот...
Иначе прееска поминав од таму и некои дечки сакаат да се собереме повеќе,
и да не си ги зимаме парите назад, туку да ги тужиме...
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
ja gledav utakmicata i sega gi citam postovite, izleze bas kako sto ocekuvav. Tie sto navivaat za Arsenal i go pratat celo vreme nezavisno dali gubi ili pobeduva, tuka se za nego, a tie sto se udiraa u grudi deka se navivaci na Arsenal, pocnaa nekako da ja izvrtuvaat topkata. Arshesavin ti so si kazal na pocetok se gluposti zivi i dzabe vezes deka taka ke bilo i prekini so toa da se smeni Wenger, ne si interesen. Ako ne ti se dopaga toa kako Wenger go vodi Arsenal, ima ednostavno resenie; SMENI GO TIMOT I NE NAVIVAJ ZA NEGO !!! Ova ti e free sovet ne ti naplatuvam. Ako navivas za Arsenal, prekini so toa izjavite za Wenger, kako malo dete si.
Timot izigra kako prv den da igraat fudbal, nesto izgubeni bea, baska Almunija napravi 2 greski koj ne ciena 2 gola. Realnosta e toa Arsenal izgubi na prilicno lesen natprevar, no nema sea da zemem da frlime dresovite i da ne go gledame. Koga tepa site Arsenal vaka, Arsenal taka, koga ke izgubi, aj da gi sitneme site, da go izbrkame Wenger. Znaci navivacite na Celsea, Inter i Bayern da ne navivaat veke za nivnite timovi, poso izgubija i oni.
Ova bese tezok poraz, no ideme dalje, ne e zavrsena sezonata so ova kolo, eee do 22 kolo ima vreme. Almunia neka si razmisli ubavo kaj zgresil i sto konkretno saka od samiot sebe.

Goooo Gunners !!!
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
кој игра FIFA MANAGER 2010 да ми помогне некои работи не ги разбирам.на пример каде го пишуе salary budget-от за staff,одам да си вработам нешто доктор или асистент ми вика немаш доволно пари за да го плакаш.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Венгер бира помеѓу Џеко и Суарез http://www.time.mk/read/NONE/18077fca5d/index.html
Поголема глупост немам прочитано.

Како прво управата му давала пари а он несакал да ги потроши :pos2::pos2:

Како второ што дека ќе дојде Џеко или Суарез кога на гол имаме еден алмуниа и Фабиански

И како трето зарем малку ли беше летоска што не замараја со шпекулации и уште ли ни треба
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Како второ што дека ќе дојде Џеко или Суарез кога на гол имаме еден алмуниа и Фабиански
Тоа е друже... не сме толку лоши во нападот колку што сме катастрофални во одбраната...

Иначе еве го составот што иде за Белград... Диаби изоставен, Лансбури на негово место... Исто така Шчезни е земен а не Маноне како замена за Фабиански...

Arsenal squad to face Partizan Belgrade:
21. Lukasz Fabianski
53. Wojciech Szczesny
3. Bacary Sagna
22. Gael Clichy
6. Laurent Koscielny
7. Tomas Rosicky
8. Samir Nasri
11. Carlos Vela
15. Denilson
17. Alex Song
18. Sebastien Squillaci
19. Jack Wilshere
20. Johan Djourou
27. Emmanuel Eboue
23. Andrey Arshavin
29. Marouane Chamakh
28. Kieran Gibbs
46. Henri Lansbury

Морав и овие да ги ставам :) Споредба како нашите голмани реагираат на топка хаха



 
B

boki10messi

Гостин
Фабијански ќе брани??? :nesvest: Подобро некој од одбраната да го стават голман.:nesum:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Дечки чисто колку за информација ако сака да даде некој. Има ли шанси Ебуе да игра прва постава утре против Партизан???
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Хммм па секој од овие 18 има шанси да игра прва постава :)
Мое мислење е дека ќе игра али ќе видиме све зависи од тоа со која цел ќе го започнеме натпреварот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom