Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
KOga ke iskoci noviot Menager ! Odma pocnuvam so ovaa ekipa i ke ja nadograduvam so godini !
————— Szchney ——————
Eastmond — Nordtveit — Bartley — Botelho —
——————— Frimpong ——————————
——————————– Wilshere ——————-
———— Ramsey ———————————
R.Miyaichi ———————————– W.Silva
——————— J.E.Thomas ————————
Botelho игра десен бек во Картагена. И каде жити се Џет класичен шпиц.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.301
Поени од реакции
12.667
Сакам да се врати генерацијата на Кембел,Анри,Јунберг,Пирес,Виера и да освоиме некое трофејче вака ваа веке не ја бива 6 години сонуваме за премиер лигата :(

--- надополнето ---

Botelho игра десен бек во Картагена. И каде жити се Џет класичен шпиц.
Ботело е левучар,а џеј емануел томас играше на пријателските како класичен шпиц,дечкото е 1.88,со супер контрола на топката.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
KOga ke iskoci noviot Menager ! Odma pocnuvam so ovaa ekipa i ke ja nadograduvam so godini !
————— Szchney ——————
Eastmond — Nordtveit — Bartley — Botelho —
——————— Frimpong ——————————
——————————– Wilshere ——————-
———— Ramsey ———————————
R.Miyaichi ———————————– W.Silva
——————— J.E.Thomas ————————
Сосема сум сигурен дека Мијачи не ќе биде на играта поставен.
А другите секако дека ќе ги има освен Велингтон може да се направат паметни , сепак треба да го има и тој!
Тим... имаме 3 тима само што тие што се прв тим и треба на најбитните мечеви да го носат товарот се повредени секогаш кога се потребни... дали може Џеј Емануел или ете Бендтнер ... да се мерат со Ван Перси? Никако . но тоа е што е таква среќа сме имале :)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.301
Поени од реакции
12.667
Аршавин: Ја загубив убавината на играта, но сега сум поефикасен
Венгер од сите дриблери прави пасс-мастери,ги учи да ја разбираат играта не само ко безглава да дриблаат,но кога ке размислам подобро во овој момент никој во арсенал не дрибла,освен волчко кој само со брзина ги мине,баш тоа ни недостасува.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Венгер од сите дриблери прави пасс-мастери,ги учи да ја разбираат играта не само ко безглава да дриблаат,но кога ке размислам подобро во овој момент никој во арсенал не дрибла,освен волчко кој само со брзина ги мине,баш тоа ни недостасува.
Насри :helou:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
ЦЦЦ малку претерале со цената знаејќи колку се картите и превозот до београд, али јас 90% идам
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Сосема сум сигурен дека Мијачи не ќе биде на играта поставен.
А другите секако дека ќе ги има освен Велингтон може да се направат паметни , сепак треба да го има и тој!
Тим... имаме 3 тима само што тие што се прв тим и треба на најбитните мечеви да го носат товарот се повредени секогаш кога се потребни... дали може Џеј Емануел или ете Бендтнер ... да се мерат со Ван Перси? Никако . но тоа е што е таква среќа сме имале :)
KE bide Mijaci na igrata od 2011 !JET zaso da ne igra prv spic toa mu e najbolja pozicija ima stamina,korpulenten e i visok i ima nekoj dribling za sut da ne zboram(ADRIANO NO.2) A welington ima sposobnosti za dribling toa e prednost !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
KE bide Mijaci na igrata od 2011 !JET zaso da ne igra prv spic toa mu e najbolja pozicija ima stamina,korpulenten e i visok i ima nekoj dribling za sut da ne zboram(ADRIANO NO.2) A welington ima sposobnosti za dribling toa e prednost !
Абе тоа да, ама за младите дека нема изиграно никогаш шпиц, а и каде што беше на позајмици никогаш не играше во напад. Кога играа заедно, Велингтон играше десно крило, а Мијачи лево крило. Ботело игра десен бек за Картагена со Сиган до него :) и засега оваа сезона има дадено 1 гол, две асистенции и 1 огромен кикс :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Има ли некој заинтересиран за во Београд? Знам цената е малку претерана али ако нема друг начин тоа е тоа. Освен ако некој знае некого од Београд па да ни земе карте тамо па на наша режија да идеме. Или толку од планирањето за идење?
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
10 евра е југ/север, исток/запад 25 евра + превоз 35 евра = 45 до 60 евра, што е многу е многу. Јас одам ама приватно, имам роднини во Белград, ќе ми купат карта и плус ќе си направам еден поседок ;)

Овие од агенцијава малку ја претерале со цената... никој нема да им се пријави!

Eве подетално за картите

http://partizan.rs/vest.php?Jezik=sr&IDV=660&akcija=&prikaz1=2010&prikaz2=9&sec=2
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom