Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Lele da najdam dres od Vermaelen u mkd pa makar bil i od sutka ic ne mi e gajle a da poracuvam e ku* neam pare sea :nenene:

--- надополнето ---

A za transverive ic ne sledam poso sve se spekulacii, koa ke vidam kako wenger nasmean se slika so nekoj e togas ke veruvam :bravo:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Lele da najdam dres od Vermaelen u mkd pa makar bil i od sutka ic ne mi e gajle a da poracuvam e ku* neam pare sea :nenene:

--- надополнето ---

A za transverive ic ne sledam poso sve se spekulacii, koa ke vidam kako wenger nasmean se slika so nekoj e togas ke veruvam :bravo:
Чекај да дојде петок:)) Ремзи, Насри, Вермален и Шамак биле презентирани во петоци :)
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Волкот не е земен за Англија :toe: сега че падне доста моралот кај него
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
E sea ce zdive on, odmoren ce bide letoto i ce saka da dokaze deka napravija greska so ne go zemaa.
Најдобро во тоа е што тој ќе се одмори убаво и најбитно од све... НЕМА да се повреди , а знаеме нашите колку ризикуваат секој од прв до последен со играњето за репрезентациите... нив им играат еден меч а на нам потоа ни фалат цели сезони !
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Тројца од нашите клучни фудбалери ке бидат свежи за другата сезона...Тука пред се мислам на Насри, Аршавин и Волкот.... Се надевам дека и Росицки ке има таква улога наредната сезона....Очекувам многу од него...Многу
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
добро ќе биде да го донесе Венгер Гуркуф...типчето е одлично брз , снажен ,има огормна техника , исто така го бива и за во дефанзива (барем повеќе од Фабрегас)......така да и да не си оди Фабрегас би било добро да се земи Гуркуф и со уш е2 до 3 засилувања од типот на Лорис -за голман и мексес или некој поасален за во дефанзива ќе имаме супер тим ..
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Оригинални дресови ХЛ нема ниту во Лондон .. пошо сакав и јас да си купам, имам другар кој живее до Емирати ептен блиску е 15 мин. пешачење и човекот пребарал секаде да ми купи дрес ХЛ и неможел да најде .. иначе би ги прокоментирал последните настани .. за Тео мака ми е искрено ама мислам дека не залужи да биде дел од репрезентацијата, таман ке се потруди малку повеќе, го може он тоа а за Гуркуф би сакал да го видам на Емирати одлично би ни се вклопил бар така мислам јас од тоа што го имам видено од него мислам дека е правата замена за Цеск кој изгледа не напушта, под неразјаснати околности дали пари дали љубов кон неговиот тим и се ми мириса дека и да оди ке пропадне дека нема да се сколопи во играта но искрено му посакувам успех каде и да оди.. позз ганери каде и да сте!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Голман
ебуе/сања нов Верма Клиши
Сонг
Насри/Волкот Цеск Гуркоф
РВП Аршавин
Шамак

Доколку дојде Гуркоф би сакал да го имаме следниов состав, така да и клупата ќе ни биде далеку појака.

Значи голман нов и алмунија како резерва.

Одбрана еден па можеби и двајца да се донесат, еден да биде стандарден а друг да биде млад со потенцијал. Сол доколку остане заедно ќе бидат добра опција за резерва со Џуру каде што Џуру би можел да игра Карлинг и ФА куп заради искуство и враќање во форма поради долгата повреда. Сања и Ебуе си се супер а од лево Клиши и Гибс. Штета за гибс сепак сметам дека ќе биде далеку подобар од Клиши.

Во средината доколку остане Цеск ќе има простор за многу комбинации со Волкот, Насри, Росицки, Дијаби а и Рамзи ќе се врати од повреда (денилсон не би сакал многу да го гледам во стартна, за во карлиг куп може) можно е да се прават доста ротации и комбинации, плус и КОл ако дојде тек тогаш ќе биде перверзија средината.

Нападот топ, плус Бентнер за недај боже ако се повреди некој, вела ако не се докаже и годинава тоагаш жал ќе ми е за него што мислам дека ќе го снајде нешто како мерида и дуду да игра почесто во карлиг и ФА да проба да си ја врати формата.


Е сега ако недојде гуркоф пак се можни комбинации со дијаби и росицки, но некако дијаби не ми е константен, еден дел од сезоната изигра феноменално но на крајот пак беше оној мрливиот. Сепак да видиме прво кој ќе дојде (се надевам дека ќе дојде) па потоа Венгер осеќам дека конечно ќе скрои тим за титула.

И да, нека донесат нов доктор зошто овој не ни го бива
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Голман
ебуе/сања нов Верма Клиши
Сонг
Насри/Волкот Цеск Гуркоф
РВП Аршавин
Шамак

Доколку дојде Гуркоф би сакал да го имаме следниов состав, така да и клупата ќе ни биде далеку појака.

Значи голман нов и алмунија како резерва.

Одбрана еден па можеби и двајца да се донесат, еден да биде стандарден а друг да биде млад со потенцијал. Сол доколку остане заедно ќе бидат добра опција за резерва со Џуру каде што Џуру би можел да игра Карлинг и ФА куп заради искуство и враќање во форма поради долгата повреда. Сања и Ебуе си се супер а од лево Клиши и Гибс. Штета за гибс сепак сметам дека ќе биде далеку подобар од Клиши.

Во средината доколку остане Цеск ќе има простор за многу комбинации со Волкот, Насри, Росицки, Дијаби а и Рамзи ќе се врати од повреда (денилсон не би сакал многу да го гледам во стартна, за во карлиг куп може) можно е да се прават доста ротации и комбинации, плус и КОл ако дојде тек тогаш ќе биде перверзија средината.

Нападот топ, плус Бентнер за недај боже ако се повреди некој, вела ако не се докаже и годинава тоагаш жал ќе ми е за него што мислам дека ќе го снајде нешто како мерида и дуду да игра почесто во карлиг и ФА да проба да си ја врати формата.


Е сега ако недојде гуркоф пак се можни комбинации со дијаби и росицки, но некако дијаби не ми е константен, еден дел од сезоната изигра феноменално но на крајот пак беше оној мрливиот. Сепак да видиме прво кој ќе дојде (се надевам дека ќе дојде) па потоа Венгер осеќам дека конечно ќе скрои тим за титула.

И да, нека донесат нов доктор зошто овој не ни го бива
Закон би било да имам ваков состав наредна сезона.... Диаби мислам дека е топ играч, само и он немаше многу среќа со тоа повредите.....Што викашможе до докторот да е.....Или до масерките
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Голман
ебуе/сања нов Верма Клиши
Сонг
Насри/Волкот Цеск Гуркоф
РВП Аршавин
Шамак


Доколку дојде Гуркоф би сакал да го имаме следниов состав, така да и клупата ќе ни биде далеку појака.

Значи голман нов и алмунија како резерва.

Одбрана еден па можеби и двајца да се донесат, еден да биде стандарден а друг да биде млад со потенцијал. Сол доколку остане заедно ќе бидат добра опција за резерва со Џуру каде што Џуру би можел да игра Карлинг и ФА куп заради искуство и враќање во форма поради долгата повреда. Сања и Ебуе си се супер а од лево Клиши и Гибс. Штета за гибс сепак сметам дека ќе биде далеку подобар од Клиши.

Во средината доколку остане Цеск ќе има простор за многу комбинации со Волкот, Насри, Росицки, Дијаби а и Рамзи ќе се врати од повреда (денилсон не би сакал многу да го гледам во стартна, за во карлиг куп може) можно е да се прават доста ротации и комбинации, плус и КОл ако дојде тек тогаш ќе биде перверзија средината.

Нападот топ, плус Бентнер за недај боже ако се повреди некој, вела ако не се докаже и годинава тоагаш жал ќе ми е за него што мислам дека ќе го снајде нешто како мерида и дуду да игра почесто во карлиг и ФА да проба да си ја врати формата.


Е сега ако недојде гуркоф пак се можни комбинации со дијаби и росицки, но некако дијаби не ми е константен, еден дел од сезоната изигра феноменално но на крајот пак беше оној мрливиот. Сепак да видиме прво кој ќе дојде (се надевам дека ќе дојде) па потоа Венгер осеќам дека конечно ќе скрои тим за титула.

И да, нека донесат нов доктор зошто овој не ни го бива
Друже тебе ти се спие изгледа, тука има 12 :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Друже тебе ти се спие изгледа, тука има 12 :)
Така нешто, целта ми беше да напоменам доколку дојде гуркоф а замине цеск ќе имаме добра клупа и замена и правејќи комбинации не ни изброеав :kesa: :)
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Како прво..од каде знаеш дека би го земал за прва постава да игра??

Како второ..од каде тоа докажани Мексес и Ричардс?? Или ти ги знаеш и ти се докажале на ФМ па ајде сеа докажани. Ни едниот ни другиот не играат прва постава во своите екипи, а и за двајцата се збореше уште пред 5 години огромни таленти ова она, а ниеден не ги оправда тие очекувања. Ееејј еден Бурдисо му фати место на Мексес...

Според ова што го зборите значи во времето кога дојде Анри, требаше да се земе Дион Даблин или Крис Сатон место Анри. Нели докажани шпицови во Премиер Лига, први стрелци. Сатон истата година отиде во Челзи за истите пари Анри во Арсенал...Не се правете менаџери и скаути толку..
Браво за постот. А инаку на Аршесавин не се ни труди да му докажуваш затоа што тој секогаш е во право а ние немаме врска од фудбал. позз :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom