Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Нека ни е честита првата победа ... и најсреќен сум со фактот што погодок постигнал Суну... но ако може да ми каже некој што ја следел утакмицата како беше нашата игра? Дали задоволително изиграа Венгеровите Избраници... и како сме ги примиле головите ме интересира дали тоа повторно беа По Киксови или Нафрлени топки?
И секако ако ги има некој да ги постави :smir:

Друго сакам да кажам..за Апиа...тој е играч кој е достоен за нашиот тим но веќе 1 сезона имаше шанса да го доведе Венгер...а имаше и огромен број Трачеви за негово преминување во Арсенал но сепак Џабе... не дојде...така да ќе видиме што ќе се случи...се надевам ако не дојде Цана да дојде барем овој зашто таа позиција едноставно мора да се пополни:pipi:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Нека ни е честита првата победа ... и најсреќен сум со фактот што погодок постигнал Суну... но ако може да ми каже некој што ја следел утакмицата како беше нашата игра? Дали задоволително изиграа Венгеровите Избраници... и како сме ги примиле головите ме интересира дали тоа повторно беа По Киксови или Нафрлени топки?
И секако ако ги има некој да ги постави :smir:
Резервите играа.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Баш треба да си го остаи аватарот зш зоки прв збореше каков предавник е адебајор ама никој не слусаше а ниту јас.Па уште сеа читам изјавил дека си отишол од арсенал зш на клубот му требале пари и уште па дека бил во добри односи со навивачите па нека иде нека ги лаже така у африка :nerv::nerv::nerv:
Ех, доста екс играчи дробат од кога ќе го напуштат клубот. :)

Секако дека е во добри односи со навивачите, ко си идеше накај Манчестер не го пуштаа, солзи ронеа, го блокираа аеродромот итн итн.

Љубов шо да прајш....:tv:

пс. Задоволен сум од официалната потврда дека Венгер е најзагреан за Чамак.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Незнам зошто на Туре не му е понуден нов договор. Како што знам постоечкиот му истекува за една година, што значи дека е време да му се понуди нов, бидејќи исто како Фламини ќе може да си замине како слободен играч.

Има шпекулации дека ќе оди во Манчестер Сити, но се надевам дека не е ништо сериозно и Коло ќе си потпише нов договор со Арсенал.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Најновата изјава на Тѕре за тоа кој му е клубот , може да ја прочиташ кај Волејман на потпис... одлично си знаеме дека тој е единствениот играч за кој знаеме дека најсигурно го сака клубот , така да може да го изгубиме само ако Венгер напраи некоја огромна глупост и ако Воопшто не му ни понуди до крајот договор:toe:
Адвајзор...и ја би сакал да дојде Мартинс , но тоа се само обични трачеви... со тој играч не поврзуваат веќе 2 3 години и никако нешто да искочи...незнам... нај очигледно наше најново засилување ќе биде Чамак
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Nekade procitav deka ke go kupuvate Obafemi Martins
 
Член од
27 мај 2009
Мислења
10
Поени од реакции
2
Зошто па да не Мартис е добра опција за АРСЕНАЛ го заменува дрвото Адебајор.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Најновата изјава на Тѕре за тоа кој му е клубот , може да ја прочиташ кај Волејман на потпис... одлично си знаеме дека тој е единствениот играч за кој знаеме дека најсигурно го сака клубот , така да може да го изгубиме само ако Венгер напраи некоја огромна глупост и ако Воопшто не му ни понуди до крајот договор:toe:
Го сака клубот, но поради несогласувањето со неколку фудбалери пред 6 месеца си побара трансфер, сакаше да си замине. Венгер тогаш го спречи да направи таква глупост затоа што несмееше да си дозволи да загуби фудбалер во средината на сезоната, а тимот тогаш се бореше со Вила за четвртото место, но самото барање за трансфер е показател дека не се осеќа добро во клубот.

There is still time on my contract and I hope the Club will show me that they need me.

"When you love somebody it's important that they love you back. I have loved this club for years, and I always give everything for the team. Since I've been here I've just tried to do my best but you can't be at the top all the time. Sometimes your level will drop a bit. That's when you need to be strong and bounce back and that's what I tried to do this season.

Сега за сега клубот не покажува колку го сака и сеуште му нема понудено нов договор. Волкот, Фабијански, Ремзи, Гибс, ван Перси... добија, но кон него и кон Ебуе нема понуди.

Дали Венгер поради Африканскиот куп на нации, кои се одржуваат на секои две години во најважниот дел од сезоната, се обидува да се ослободи од Туре и од Ебуе? Тоа веќе го направи со Адебајор.
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Ccccccc Eve go malerot na arsenal povtorno se vrati u picku mater....Sega treba da najde zamena i za nego....Ja ima Rosicky...dobro e toa.a koga stanuva zbor za transferite na arsenal ova leto ke bidat Matuidi/Martin Cacares-Chamakh...Iako jas sakam Appiah-Huntelaar/Gignac
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Е сега што?
Нашата среќа е ваква ... ќе се мачиме пак без играчи... тоа е...
и Ќе добијат и Ебуе и Туре договори зашто ни се едни од најпотребните....
Мора да се истрпи и без Насри ќе играме и ако треба без уше некој но ќе се истрпи... и оваа сезона ОСВОЈУВАМЕ титула... вербата мора да е тука... без неа неможе ни да се добие :toe:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
На обичен тренинг, не ми се верува. Лани Волкот, сега он. Па што прават на тренинзите...:uvo:

Се работи за скршеница на десната нога на фибулата, додека се опорави... :nerv:

Баш ме интересира кој стартувал врз него...
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Vo duel so Diaby ja zarabotil povredata...Toj diaby od kamen li e pa da mu skrsi noga...Ccccc eve dm jak.hahahha..Inaku sea mu e sansata na Rosicky da go zameni Nasri..I da uspee so pogolem prvotimski status da ja vrati inzvorednata forma i da bide uste pojak....
Almunia
Sagna Toure Vermaelen Clichy



Diaby/Song/Denilson/Matuidi


Fabregas Rosicky


Van Persie Arshavin

Bendtner/Huntelaar/Chamakh/Gignac



Toa se moynostite za slednata sezona

Da ne znaete koj ke bide prviot tim protiv SC Columbia????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom