Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
А бе gooner4life де потроши малку време и побарај наназад у историјата и види како беа створени incincibles. Ти пратиш премиерлига од каа почнаа на А1 да дават од пред 3 сезони и ти се најди најпаметен на форумот да кажиш дека Венгер не бил сериозен и не бил спремен за титули. Сигурно коа голем стручњак знаиш дека Виера беше донесен од Милан Б, дека Анри беше донесен од Јувентус кај шо у две сезони постигна 4 гола, знаиш и за Овермарс и за Шукер и за Бергкамп... Првата сезона на Венгер у Арсенал му донеси второ место, па следеше 3 годишна транзиција па шампионските години, само шо тогаш едино Man utd беа конкуренти, додека сеа EPL е најконкурентна и има ногу екипи шо се на врвно ниво!!! Така ме пиздат твоите глупи постови, ако ме нема на виа форум само од тебе ме нема:nerv: Затоа пред да го напишиш наредниот пост, истроши некој денар најди двд со класици, да а видиш играта коа екипата а водеа Wright и господ да си го просте Rocastle, Winterburngh... и спореди а со играта на invincibles и со денешната игра, е тек тогаш може да праиме муабет за Арсенал и за Арсен Венгер!!! И не ми реплицирај на постот, затоа шо знам дека неповрзнани, нерационални и нелогочки глупости ќе ми изнапишиш!!!
:eek:lee::eek:lee:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567

хаха интересно

и еве едно видео од нашата најверојатно следна цел :pipi:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
А бе gooner4life де потроши малку време и побарај наназад у историјата и види како беа створени incincibles. Ти пратиш премиерлига од каа почнаа на А1 да дават од пред 3 сезони и ти се најди најпаметен на форумот да кажиш дека Венгер не бил сериозен и не бил спремен за титули. Сигурно коа голем стручњак знаиш дека Виера беше донесен од Милан Б, дека Анри беше донесен од Јувентус кај шо у две сезони постигна 4 гола, знаиш и за Овермарс и за Шукер и за Бергкамп... Првата сезона на Венгер у Арсенал му донеси второ место, па следеше 3 годишна транзиција па шампионските години, само шо тогаш едино Man utd беа конкуренти, додека сеа EPL е најконкурентна и има ногу екипи шо се на врвно ниво!!! Така ме пиздат твоите глупи постови, ако ме нема на виа форум само од тебе ме нема:nerv: Затоа пред да го напишиш наредниот пост, истроши некој денар најди двд со класици, да а видиш играта коа екипата а водеа Wright и господ да си го просте Rocastle, Winterburngh... и спореди а со играта на invincibles и со денешната игра, е тек тогаш може да праиме муабет за Арсенал и за Арсен Венгер!!! И не ми реплицирај на постот, затоа шо знам дека неповрзнани, нерационални и нелогочки глупости ќе ми изнапишиш!!!

хаха интересно

и еве едно видео од нашата најверојатно следна цел :pipi:
Ганер, потроши неколку минути на ова горе-напишано...глеј да го повториш повеќе пати и да го научиш на памет. :smir:

А за тебе братче едно големо браво и респект.
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
А да гy смениш слику не е лошо, мислу АКО сакаш.:D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
Баш треба да си го остаи аватарот зш зоки прв збореше каков предавник е адебајор ама никој не слусаше а ниту јас.Па уште сеа читам изјавил дека си отишол од арсенал зш на клубот му требале пари и уште па дека бил во добри односи со навивачите па нека иде нека ги лаже така у африка :nerv::nerv::nerv:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Што мислите за Андре-Пјер Гигнац од Тулуз... Подобра опција е од Чамак, минатата сезона беше најдобар стрелец во француското првенство со 24 гола, има „навика“ да решава натпревари - да постигнува голови за победа, во последните две години постигнува во просек по 1 гол на секој втор натпревар.

Според мене би бил одлична замена за Аде, но цената му е малку солена, за него бараат 18 милиони фунти па така да ако не ја спуштат...

 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Што мислите за Андре-Пјер Гигнац од Тулуз... Подобра опција е од Чамак, минатата сезона беше најдобар стрелец во француското првенство со 24 гола, има „навика“ да решава натпревари - да постигнува голови за победа, во последните две години постигнува во просек по 1 гол на секој втор натпревар.

Според мене би бил одлична замена за Аде, но цената му е малку солена, за него бараат 18 милиони фунти па така да ако не ја спуштат...


го имам гледано ѕвер е човеков ... мислам дека вреди да се проба ... егзекутор ... шутира со двете одлично влегува во шанса , пас , дриблинг ...
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Што мислите за Андре-Пјер Гигнац од Тулуз... Подобра опција е од Чамак, минатата сезона беше најдобар стрелец во француското првенство со 24 гола, има „навика“ да решава натпревари - да постигнува голови за победа, во последните две години постигнува во просек по 1 гол на секој втор натпревар.

Според мене би бил одлична замена за Аде, но цената му е малку солена, за него бараат 18 милиони фунти па така да ако не ја спуштат...

Почнаа да не поврзуваат со тој играч
http://arsenalaction.wordpress.com/2009/07/19/video-arsenal-linked-with-18m-andre-pierre-gignac/

Гигнац е подобра опција од Чамак,висок,добар финишер,дриблер и плус беше прв стрелец во франција.Ако го зимаме сигурно ќе биде помалку од 18 милиона.
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Да ти кажам право Арсенал го поврзуваат со сите французи било да се потенцијални ѕвезди или не така што не се надевај многу зш трансфер периодот за Арсенал е завршен, барем што се однесува до нападачите.
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Да ти кажам право Арсенал го поврзуваат со сите французи било да се потенцијални ѕвезди или не така што не се надевај многу зш трансфер периодот за Арсенал е завршен, барем што се однесува до нападачите.

Епа баш за напаѓач нее завршен трансферот.

http://www.arsenal.com/news/news-archive/free-video-vermaelen-on-his-arsenal-debut

Интервју со Вермален :)
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Да ти кажам право Арсенал го поврзуваат со сите французи било да се потенцијални ѕвезди или не така што не се надевај многу зш трансфер периодот за Арсенал е завршен, барем што се однесува до нападачите.
Не е завршен ... и едноставно ако сакаме титула мораме да земеме играчи:smir:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Decki Appiah stana sloboden igrac moze arsenal so nego da pokrie DM....A za spic Gignac,Martins ili Huntelaar da dojde drug nema da ni bide od pomos...Dzeko ostanuva u Wolfsburg taka da ovie trojca se najdobra zamena...Wenger i site fanovi na Arsenal go posakuvaat najveke Hunti...Ako pobrzo isprati ponuda ke go zeme a ako poceka uste malce ke go lapne stuttgart...Gignac isto taka e super 24 gola u Francija da dades ne e malce..Znaci deka go biva mnogu..A pokraj Van Persie Arshavin FabregaS Nasri Walcott itn ke dava 30 ....Martins ne se pokaza mnogu u Newcastle ali dobro ke bide da dojde..Vecer so Lincoln City dajte link ako moze ...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
едно клипче,Робин Ван Перси-2008/09
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Вечер против Линколн Сити, од 20:30

JAMES SHEA
SEAN McDERMOTT
DANIEL BOATENG
LUKE AYLING
IGNASI MIQUEL
TOM CRUISE
OGUZHAN OZYAKUP
CONOR HENDERSON
NACER BARAZITE
FRANCIS COQUELIN
JAY EMMANUEL-THOMAS
GILLES SUNU
SANCHEZ WATT
RHEMA OBED
LUKE FREEMAN
JAY SIMPSON

Првиот тим е во Бад Вателсдорф, Австрија. Утре од 18:30 ќе играт против аматерите СЦ Колумбија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom