Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Малку тешко е Хунти...ама ајде барем нека дојде Чамак само да не останеме со празни раце...
Дм и Шпиц мора да се земат :pipi:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
ајде адебајор со здравје ми остани да дае господ да влезе малер во тебе и цела кариера да скапеш на клупа...а иначе хунтелар-рвп одлична врска во нападот...многу добро се познаваат двајцата
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
http://goal.com/en/news/9/england/2009/07/18/1390319/arsenal-boss-arsene-wenger-we-are-in-no-hurry-to-buy-players

"We're not in a hurry because we have a big squad. We'll see in pre-season if we need to make any additions. :nesum:
Добредојде Марјан. :smir: Се надевам дека ќе бидеш поактивен.

Венгер го изјави тоа само за да намалат медиумите со шпекулациите и за да намали цена на Чамак.

Чамак доаѓа. Сендерос и пари за него, за една недела се би требало да биде готово. Венгер рече дека ако се зема напаѓач тоа ќе биде он:

"If we need to add something we will. Chamakh is one of the players we've followed and if we need to go for a striker he's a possibility. We're keeping an eye on him."
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Cana ke go kompletira transferot u Everton nabzo za 10 milioni funti.Rekov deka Arsene nema da go kupi Cana..I taka ke bide..A za spic ne ispratil ponuda uste na nieden igrac..Ajde sea ima 25 milioni moze so saka da prai...moi favoriti za zamena na Adebayor se:
1.Huntelaar
2.Dzeko
3.Demba Ba
4.Martins
Bilo koj od ovie da dojde ke bide dobro za Arsenal.. za DM nisto ne pravime..ke ostanme so SONG..Toa e potvrdeno..Ajde ke go docekame Coquelin zver e deckoto..Barazite e kako Ibrahimovic u sve u dodavanje sut dribling vodenje topka pa i u kosata hahaha.Sunu next Henry...Emmanuel Thomas next Adebayor...Frimpong next Vieira..Wilshere next Ljungberg...Sanchez Watt next Jay Jay Okocha...Samo za nekoja godina ke bide toa...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Каде стигаме со ваков трансвер однос :tapp:
Каде?
Мело? Ае го пропуштивме , Јаја? и него
Цана? По се изгледа и него...
Диара го шитнавме за 5 милиони а потоа за него Реал потроши 20+ ....
епа браво Венгер :back:
Ајде сега прво Шпицот да си го купиме , па можда ќе се среди све со Дм на крај...
Веруваме во Арсенал
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Уште 44 дена останаа од трансфер прозорецот. Полека малку, не паничете, Венгер секогаш купува во последен момент кога ќе паднат цените.

Секоја позиција за која тој смета дека е ослабната ќе ја пополни. Самиот си кажа дека ќе види како ќе се однесува тимот на пријателските натпревари, па ако е потребно ќе купи, ако не - нема.
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Не ми е јасно искрено што мислат овие Сити??
- Адебајор нов играч на Сити линк
Само најинтересна вест што ја имам прочитано ми е ова читајте значи мн интересна статија линк
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Hahahaha sto ne dades link od 1903 ...
I da saka Venger ne prakja ponudi...Ke go kupi Chamakh definitivno nema so da se zbori vekje za zamena..ke vidite deka Chamakh ke dojde kaj nas..a drugi opcii mu se Dzeko Hunti Martins Ba..Toa ti e...A DM nema da kupi Ke vidite...
Striker:Chamakh
Defansive Midefield:No player buy
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
како може со
Сонг
Дени и Диаби( кои се поофанзивни а тој ги става ДМ)
и можда Насри...( Офанзивен исто )
Па со овие определби и нема да купи?
Тогаш ќе докаже дека не е сериозен и не е за Титули подготвен:jaj:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Мислам дека венгер стварно претерува...тој чека да паднат цените на играчите...ги искупуваат сите играчите и после на нас останува топки...се слаби играчи и на крај пак не купиии и се бориме за 4 место со астон вилааааа
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
А бе gooner4life де потроши малку време и побарај наназад у историјата и види како беа створени incincibles. Ти пратиш премиерлига од каа почнаа на А1 да дават од пред 3 сезони и ти се најди најпаметен на форумот да кажиш дека Венгер не бил сериозен и не бил спремен за титули. Сигурно коа голем стручњак знаиш дека Виера беше донесен од Милан Б, дека Анри беше донесен од Јувентус кај шо у две сезони постигна 4 гола, знаиш и за Овермарс и за Шукер и за Бергкамп... Првата сезона на Венгер у Арсенал му донеси второ место, па следеше 3 годишна транзиција па шампионските години, само шо тогаш едино Man utd беа конкуренти, додека сеа EPL е најконкурентна и има ногу екипи шо се на врвно ниво!!! Така ме пиздат твоите глупи постови, ако ме нема на виа форум само од тебе ме нема:nerv: Затоа пред да го напишиш наредниот пост, истроши некој денар најди двд со класици, да а видиш играта коа екипата а водеа Wright и господ да си го просте Rocastle, Winterburngh... и спореди а со играта на invincibles и со денешната игра, е тек тогаш може да праиме муабет за Арсенал и за Арсен Венгер!!! И не ми реплицирај на постот, затоа шо знам дека неповрзнани, нерационални и нелогочки глупости ќе ми изнапишиш!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom