Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Каков погодок ееј.....:nesvest:
Браво Бравоо... а Вермален за Капитен незнам хаха... прв меч е бе... :toe:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
2-2...грешка на одбраната.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Не ми се верува како можеше еден кикс на МАНОНЕ да го однесе и овој почеток у пм... што да кажам...добра игра..добро многу задоволен од Росицки .. Вермален добро изигра... ама лоша координација во одбраната сепак... пак ист проблем ..ама ок со Алмунија и Туре нема да има такви проблеми...
:helou:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Видовме два различни тима во двете полувремиња, но 2-2 е правилниот резултат за двете екипи.

Вермален - одигра добро, расчистуваше со нога, со глава, но мислам дека тој го загуби Јакубу при голот кога го примија.
Ват - одлична игра на младинецот, имаше одличен центаршут кон Аршавин за голот.
Росицки - неколку контакти со топката, добри подавања, се на се добро деби.
Баразит - одличен погодок, но потоа се загуби.

Најмногу ме загрижува начинот на кој го примија првиот гол. Исто сценарио како и минатата сезона. Слободен удар за противникот, центаршут, Јакубу му бега на Вермален - Галас не го покрива и овој многу лесно му даде гол на Алмунија. Галас, Вермален и Џуру изгледаа како почетници во таа ситуација.

Тоа е суровата вистина. Нема доминантен скокач во одбраната - многу лошо. Ако не се реши овој проблем кој повторно е присутен, тогаш се најавува уште една катастрофална сезона.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Не беше ич вината на Вермален за првиот туку на Галас ,и повторо несигурен е Французинот... годините го газат едноставно... Туре-Вермален би биле Перфектната двојка сезонава... ама никако Галас не заслужува сега првотимски статус... :toe:
Али мора ДМ да се купи за да се зацврсти одбраната Скроз:helou:
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
We’ll miss him, but of course we want to focus on the players that are with us at the moment. “We want to wish him well and thank him for everything he has done for the club.
“I wish him well, I am sure he will give something special to Man City.
“On our side we have Tomas Rosicky back and Eduardo back on Monday in full training. We have lost a big striker but gained one offensive player and one striker.”

arsene wenger


dobar mu pat i mirno more :salut:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249


Се отарасивте алелуја,не вреди ни пола од парите таков играч.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.878
Поени од реакции
23.243
Олее се спасивте и вие и мие што не го зедовмо :smir:

БТВ може некој да ми прати на пп линк кај што ги имаше фактите за Аде што ги пишале навивачите на Арсенал у брошурата за него :pos2:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Секоја му чест на Баразит. Голем талент, многу наликува на Ибрахимович.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Добредојде Марјан
Пријатно Адебајор
:pipi:

и бар поради првите 2 сезони заслужува и песнава да ја ставам за него што порано беше скроз точна но за пари да трча почна и си ја ...тиит...мамата сочно... у того го критикуваат...никад више играч на Африка нема да е...нека се сеќава на тоа како КОА ИГРАВ У АРСЕНАЛ ...али коа прекинав да им играм ее ме шитнаа и доов за пари и часовници од 5 милиони да играм...:back:

Со среќа понатаму
НИЕДЕН ГОЛ против нас да не си постигнал .... и толку ќе кажам...нема да го пцујам сега... Фала за првата помош но отпосле ... ете до што те доведе...толку:smir:
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ама добар прв пост имав на форумов, пресреќен од заминувањето на Адебајор, неможев да ви кажам ни здраво на сите фанови на арсенал.
Сега единствена желба ми е Хунтелар, заедно со ван Перси... :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom