Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Настрана киксов денеска!Се случува,Бирмингем не се ни малку наивни противници!

Е сеа!
Може некој ќе ми рече дека сум будала што го пишувам ова,некој можеби ќе рече дека имам комплекси,некој ќе рече дека не се разбирам во фудбал ама...
Све мислам дека вие ќе ја поминете Барселона.Зошто?
Затоа што,играте сличен фудбал како нив.Факт е дека Барселона и Арсенал го играат најубавиот фудбал за око во светот.
Но,Арсенал нема што да изгуби,сите карти ќе бидам отворени.
На Арсенал му одговара голем стадион како Ноу Камп,за да може да ја прикаже препознатливата игра.Тука и ја гледам предноста,Арсенал да направи подвиг.
На Емирати ќе биде друга приказна,домашен терен е домашен терен.

Некој ќе рече проблемот е Меси!
Можеби и е,но и тој не е вонземјанин,па да не може никој да го сопре.
Според мене играта на Барселона се заснова врз тоа што се бара секогаш Меси,па ако се допре споменатиов,не очекувам Ибрахим да напраи некој потег или пак Педро!

Да не ја тупам многу,мислам дека ќе бидете полуфиналисти,и за вас ќе бидам против каталонците!
Многу среќа,и да ги победите!
Нашиот човек на таа позиција, не може....и за него Меси е вонземјанин...

Иако мислам дека Меси ке биде во втора улога, во прва ке биде средниот ред на Чави и Иниеста....

Фала за подршката !:helou:
 
В

Вори

Гостин
Абе ќе видиме,да не збориме однапред!
Некои играчи као тој вашиот,можат да се повампират на вакви утакмици.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Секако дека не е само Меси во Барселона. Гледајте ќе видите. Средниот ред е секогаш оној кој е најважен. Чави, Иниеста... ако тие се расположени и им се даде простор, незапирливи се.

Давор, првиот натпревар се игра на Емирати, вториот на Камп Ноу. :smir:
 
В

Вори

Гостин
Моја грешка ЛаВиста.
И не го сваќај тоа како провокација или нешто,само мое мислење.:smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Моја грешка ЛаВиста.
И не го сваќај тоа како провокација или нешто,само мое мислење.:smir:
Далеку од тоа, секогаш сме тука за добра дискусија. :smir:


Инаку да, имаат шанси топџиите на Кампот, поради големината на теренот, но Барса игра таму целиот свој живот, така да не верувам дека ќе направи многу голема разлика тоа.
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Carter pogledni go tvojot zver golman ALMUNIA od minatoto kolo ! koa kazuvam deka e noob nobb e ! Man Utd 2-0 i bez runi ! na arsa bese teska topka kazi za Nasri so utna !
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Zasto jas navivam za arsenal uste od 2004 i ponazad ! I go sakam ovoj klub ! Mene mi e tesko so e vaka ali pak na nekoj nacin koa ke se osvestam deka dzabe nervozi na nekoj nacin se tesam so toa deka" ako mu e " neka vidi deka e drvo Almunia ili nekoj drug ! Vo ovoj mec almunia bese kriv ! ako znaese da ja isfrli ili da ja stigne taa topka nemase da bide 1-1 ! A za Barca mrtov ubeden sum deka ke ispadneme ! Zasto klisi nema sansa da go fati mesi a Kembel uste pomalce ! mozebi ke bide najbolja kombinacija da igraat Verma-Song ! ali dzabe ne mi se veruva nikako !
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
se molat site nevroticni, idioti, sampioni u football manager 09, deprimirani i depresivni licnosti, site so gledat anglisko prvenstvo 2 godina, pesimisti, antifanovi itn itn da prestanat da pisuvaat na fan klub - Arsenal FC:smir:
e za ova imas podrska od mene
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Фабрегас играл повреден после 35 минута и ја ризикувал повредата, така да ништо чудно ако не игра со Барса...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Фабрегас играл повреден после 35 минута и ја ризикувал повредата, така да ништо чудно ако не игра со Барса...
Брат ако не ја гледаше утакмицата молимте не коментирај...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Брат ако не ја гледаше утакмицата молимте не коментирај...

А јас не разбирам како сите се правите паметни без да прочитате нешто. Немој да мислиш дека јас не сакам да игра со тоа што го пишав... Го пишувам тоа што ќе го прочитам од британски страници, а не од овие македонскиве што оставате линкови. Еве прочитај, ако досега не си сретнал :

http://www.skysports.com/story/0,19528,11670_6058506,00.html
http://soccernet.espn.go.com/news/story?id=762524&sec=england&cc=5739
http://www.arsenal.com/news/news-archive/-it-is-a-big-blow-for-our-title-chances-



"How is Fabregas?
I don't know. We will have to assess him tomorrow. But it was a bad tackle, one more," said Wenger.

"He got tackled at the knee, kicked just under the knee. We tried to take him off but he said he was all right.


On Cesc Fabregas' injury...
"I don't know medically. We will have to assess that tomorrow. He got tackled at the knee. We tried to take him of at first but after he said he was alright."
On if he will miss the Barcelona game...
"I don't know."



Ајде сите палете свеќи се да биде во ред, па да им покажеме на каталонците како се игра фудбал.
И сега го видов голот што сме го примиле...катастрофа.


П.С. Тука пишува и дека Венгер многу бил лут после утакмицата.
 
B

boki10messi

Гостин
А јас не разбирам како сите се правите паметни без да прочитате нешто. Немој да мислиш дека јас не сакам да игра со тоа што го пишав... Го пишувам тоа што ќе го прочитам од британски страници, а не од овие македонскиве што оставате линкови. Еве прочитај, ако досега не си сретнал :

http://www.skysports.com/story/0,19528,11670_6058506,00.html
http://soccernet.espn.go.com/news/story?id=762524&sec=england&cc=5739
http://www.arsenal.com/news/news-archive/-it-is-a-big-blow-for-our-title-chances-



"How is Fabregas?
I don't know. We will have to assess him tomorrow. But it was a bad tackle, one more," said Wenger.

"He got tackled at the knee, kicked just under the knee. We tried to take him off but he said he was all right.


On Cesc Fabregas' injury...
"I don't know medically. We will have to assess that tomorrow. He got tackled at the knee. We tried to take him of at first but after he said he was alright."
On if he will miss the Barcelona game...
"I don't know."



Ајде сите палете свеќи се да биде во ред, па да им покажеме на каталонците како се игра фудбал.
И сега го видов голот што сме го примиле...катастрофа.
:pos2::pos2::tv::tv: :uvo::uvo::tapp::tapp:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Добро јас ако не неразбирам англиски...нцнцнц али фаwa на комплиментот...немислам да се вреѓаме али не вреди да пишуеш коментари за негледана утакмица а гледани коментари за утакмицата...

Или за тоа што кажал венгер накурчен после натпреварот...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Добро јас ако не неразбирам англиски...нцнцнц али фаwa на комплиментот...немислам да се вреѓаме али не вреди да пишуеш коментари за негледана утакмица а гледани коментари за утакмицата...

Или за тоа што кажал венгер накурчен после натпреварот...
Не мислев да те навредам со тоа што го пишав. Е ај сега нема да веруваме на Венгер што кажува дека не е сигурен дали ќе игра, туку ќе те прашаме тебе дека си ја гледал утакмицата и знаеш дали ќе игра против Барса.

И не пишувам коментари за утакмицата, каде виде такво нешто? Си кажав дека не ја гледав, полагав во тој момент, и барав да ми кажат на форумот што како се случувало.


Ајде мањебитно нема да дискутираме за тоа..

Него ако не ја даваат аматерине Арсенал-Барса, ние да се собереме во некој кафич со сателитска па таму да ја гледаме?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom