Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Chelsea 32 71 Man Utd 31 69 Arsenal 32 68

razlikata e 3 od celzi i 4 ako pobede mancester (u najlos slucaj arsenal ke bide 4 boda pozadi). Sansite postoat i se dosta realni:smir:
P.S. krstite se na Wilshere od 18 i 30 :D
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Па со одлег на некои околности, можеби и немаме најлесен распоред....И јас не сум сега толку оптимист, оти сега слушнав како едни коментираа Арсенал нема „,мадиња“ за титула, и полека но сигурно се уверувам во тоа.... Сега 50 % од шансите се изгубени, другите 50% ке се изгубат доколку ЈУнајтед го победи Челзи, наредното коло....

Тука ке бидат крај на сите надежи..Вака живееме уште 7 дена...барем

Јбг, тоа е...:drk:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Бримингем не еба тогаш пред 2 години не еба повторно...и повторно ради чисти зицери и грешки на одбрана или голман,кој е маме му ебам подпросечен и заслужува да и гра во шкљ лига,а харт се изнабрани...
Не не еба Бирмингем, сами се ебавме...

Ајде ве молам ако некого не го мрзи, да ми каже како течеше утакмицата. Кои беа замени. Да не се повреди некој. Кој како изиграл. Колку шанси имавме, а колку они. Што колку како и кога утнал. И ако може некој нека ги пастира головите. Поздрав
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Не не еба Бирмингем, сами се ебавме...
Грешка си, не еба голманчето...пред некоја година не еба бекот, сеа не ебава голманот....Тоа е.....туку губиме бодови...:drk:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Грешка си, не еба голманчето...пред некоја година не еба бекот, сеа не ебава голманот....Тоа е.....туку губиме бодови...:drk:
Па зашто сум грешка тогаш, во тој случај не се ебавме сами? Или Алмунија е од Бирмингем.

И не ебаа и нашите играчи како што викате чисти шанси што утињале. Многу дозволуваме да утнуваме. Еднаш се заебавме со Вест Хем, сега повторно.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
И што е најлошото арсенал во дуелот со барса ке влезе изморен пошто 90 % што стартуваја сега ке стартуваат и во среда а гледајте барса со 3та постава ке игра најверојатно ...и сега нека му ја мисли венгер како да ги мотивира затоа што играат против првакот...туку сега кога ке помислам ако го испаднавме милан пред 2 год. зошто не и барса,само да не се стаписаат нашиве како со утд лани...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
И што е најлошото арсенал во дуелот со барса ке влезе изморен пошто 90 % што стартуваја сега ке стартуваат и во среда а гледајте барса со 3та постава ке игра најверојатно ...и сега нека му ја мисли венгер како да ги мотивира затоа што играат против првакот...туку сега кога ке помислам ако го испаднавме милан пред 2 год. зошто не и барса,само да не се стаписаат нашиве како со утд лани...

Само немој да ми кажеш дека го кривиш Венгер. Извини ако лошо сум те сфатил, страшно изнервиран сум.


И дај кажете ми дали се повредил некој денеска, односно дали излегол како замена поради повреда.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Венгер не е крив шо имаме идиот голман и шо имаме играчи кои дозволуваат да примат гол во 95 мин...Сами се криви :pusk::pusk::pusk:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Венгер само ради едно можам да го кривам што не направи замена при водство од 0-1 колку да ја смири играта...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Само немој да ми кажеш дека го кривиш Венгер. Извини ако лошо сум те сфатил, страшно изнервиран сум.


И дај кажете ми дали се повредил некој денеска, односно дали излегол како замена поради повреда.
Некаде кај 35 се повреди Цеск,ама издржа до полувреме и после најверојатно ја санирале таа повреда.За други немаше....

Инаку,играта не беше ептен добра,ама по голот на Насри,наместо да правиме посед,им дозволивме они да напаѓаат.
Имавме 2 100 процентни шанси/првата на Аршавин ја промаши топката(86 некаде) и Насри 1 на 1 со голманот,овој отиде на страна и проба да подаде(90 некаде).
Потоа следуваше спиење на Алмуниа/лошо позициониран,и 1-1 во 92.

Венгер ги погоди замените/со влегувањето на Арша и Насри,ама требаше и Ебуе да влезе на местото на Бентнер или Цеск/ем на време ке добиевме,ем цврстина,а и сигурно ке изнудеше некој фаул,и пола минута ке лежеше на теренот.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.616
Поени од реакции
70.208
Не ми се верува дека втор пат во три години Бирмингем не оддалечува од борбата за титулата. Тогаш и целосно ги уништи нашите надежи, и се надевам дека овојпат ќе се случи нешто друго. Би ни одговарало едно нерешено на мечот меѓу Ман Утд и Челзи, но со денешново нерешено шансите за жал се доста мали :(
Плус утакмицата со Барселона дополнително ќе ги истроши нашите фудбалери. Ама верувам во тимот. Чим Бендтнер е разигран, ќе не биде:tv:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Не ми се верува дека втор пат во три години Бирмингем не оддалечува од борбата за титулата. Тогаш и целосно ги уништи нашите надежи, и се надевам дека овојпат ќе се случи нешто друго. Би ни одговарало едно нерешено на мечот меѓу Ман Утд и Челзи, но со денешново нерешено шансите за жал се доста мали :(
Плус утакмицата со Барселона дополнително ќе ги истроши нашите фудбалери. Ама верувам во тимот. Чим Бендтнер е разигран, ќе не биде:tv:
Со такви нема титула....:nenene: и како Клиши и Алмуниа....

Еве ги доказите....5 години на replay имаме пуштено...:drk:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
se molat site nevroticni, idioti, sampioni u football manager 09, deprimirani i depresivni licnosti, site so gledat anglisko prvenstvo 2 godina, pesimisti, antifanovi itn itn da prestanat da pisuvaat na fan klub - Arsenal FC:smir:
 
В

Вори

Гостин
Настрана киксов денеска!Се случува,Бирмингем не се ни малку наивни противници!

Е сеа!
Може некој ќе ми рече дека сум будала што го пишувам ова,некој можеби ќе рече дека имам комплекси,некој ќе рече дека не се разбирам во фудбал ама...
Све мислам дека вие ќе ја поминете Барселона.Зошто?
Затоа што,играте сличен фудбал како нив.Факт е дека Барселона и Арсенал го играат најубавиот фудбал за око во светот.
Но,Арсенал нема што да изгуби,сите карти ќе бидам отворени.
На Арсенал му одговара голем стадион како Ноу Камп,за да може да ја прикаже препознатливата игра.Тука и ја гледам предноста,Арсенал да направи подвиг.
На Емирати ќе биде друга приказна,домашен терен е домашен терен.

Некој ќе рече проблемот е Меси!
Можеби и е,но и тој не е вонземјанин,па да не може никој да го сопре.
Според мене играта на Барселона се заснова врз тоа што се бара секогаш Меси,па ако се допре споменатиов,не очекувам Ибрахим да напраи некој потег или пак Педро!

Да не ја тупам многу,мислам дека ќе бидете полуфиналисти,и за вас ќе бидам против каталонците!
Многу среќа,и да ги победите!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom