Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 август 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
не се радујте ногу ке ги видиме децата на крај на сезона!:baeh:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
не се радујте ногу ке ги видиме децата на крај на сезона!:baeh:
На победи логично е да се радуваш, или ти не мислиш така?

Боље глеј си ги 5-те светски напачи на Беарн шо неможат да дадат гол на 3/4 утакмици по ред.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Срамота е тоа што во моментов клубот нема телевизиски канал. Како алтернатива сега е Арсенал ТВ онлајн, но тоа е далеку од телевизиски канал.

Според тој нов договор Арсенал ТВ изгледа ќе биде понудена само надвор од UK, што значи дека многу лесно ќе можеме да дојдеме до сигнал, најверојатно ќе биде понудена во некој од овие дигиталниве оператори во нашава држава.

Во другите балкански држави се понудени телевизиите на Манчестер Јунајтед, Челзи, Ливерпул... сега со Макс ТВ или бежичната телевизија на Телеком Словенија би требало да вклучат дополнителен пакет со клубските телевизии, само најбитно е Арсенал ТВ да започне со работа. :)
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
не се радујте ногу ке ги видиме децата на крај на сезона!:baeh:
децата ке прераснат во зверови ушсте на полу сезона и ке се бориме до крајот за титулата,за разлика од рвојот тим кој неможи да победи на натревар против аутсајдери и ке заврси од 5 до 7 место оваа сезона
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
не се радујте ногу ке ги видиме децата на крај на сезона!:baeh:
еве го уште еден од плеадата „умници“ мислителот на денот ( волеј или зоки нека прават the best of the day потоа сите ние ќе гласаме за денот , па тромесечие и наккрајот за цела година )

арно де дај боже да излезето од групата и ќе се видеме се надевам во 1/8 финале ... да видете децата кои се и какви се

само уште последниот мохиканец ви остана - рибери . нека му ја мисли управата на б.м и оној светски стручњак .
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
Нека идат у ку*ац веќе сите повреди Волкот ги има заради нив де игра за репрезентација до 21 год де за Сениорскиот тим :tapp:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
После интернационалнава пауза да има максимум 2ца(првотимци) повредени а 1 да се врати од повреда ке биде во најмала рака во ред(пошто знаеме каква историја има со повреди првотимциве на арсенал). Полошо од ова ке биде катастрофа за арсенал.И незнам што ке правиме без сонг за африканскиот куп.Венгер нека мисли на некој CDM.

пс-Замислите што би правеле челзи ако им се повреди лампард или есиен...
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
После интернационалнава пауза да има максимум 2ца(првотимци) повредени а 1 да се врати од повреда ке биде во најмала рака во ред(пошто знаеме каква историја има со повреди првотимциве на арсенал). Полошо од ова ке биде катастрофа за арсенал.И незнам што ке правиме без сонг за африканскиот куп.Венгер нека мисли на некој CDM.
По се изгледа за во Јануари ќе потпише виера со арсенал но останува да видиме
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Вчера на преглед на колото кога се читаа новините англиски имаше топици кои што гласеа Виера блиску до враќање на Емирати ( односно во Арсенал ) а Венгер кога го прашаа за тоа на интервјуто тој изјави дека не се знае и дека не го негира тоа !
Така да го очекуваме Виера назад ... би сакал да се врати :pipi:

Адебајор:
"It's one of the things that you can't do in football,"

"It's true that if someone did that to me it would annoy and hurt me. I regret it, for sure."

He's a gentleman. Wenger gave me the opportunity to be where I am today. He's a coach that helped me a lot, who gave me a chance, who's always been there for me in the bad moments.

"He called me, consoled me, gave me good advice, told me what I had to do to become a great player. I can only thank him,"
Ова разумот му дејствува после месец дена на овој очигледно еи :/
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Иронично, но сега на Волкот му требаат натпревари. За таа цел Венгер организираше пријателски натпревар зад затворени врати со резервите на Гејлакос. И самиот Венгер сакаше да го прати Тео кај Капело, али овој сам си прави грешка со повикување на фудбалери од Еверите. Добро е ова што е повикан за У21 селекцијата, ќе добие некоја минутажа за да го подобри својот меч фитнес.

Изгледа Кембел се враќа во Арсенал, но сега засега само за тренинг со првиот тим. За нешто повеќе ќе треба да се средат некои документи. Добро е ова што легендите сакаат да се вратат во тимот. Тити, Фреди, Патрик, а сега и Кембел покажаа интерес за враќање. Ако ништо друго барем можат да помогнат со некој совет кон нашиве фудбалери.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom