Фан Клуб: Јувентус

Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Го дупчи Тоти али точен превод? :D
На Римски дијалект е пишано ова, Италијански литературно би било - Andiamo tutti a fare i selfie con il capitano- У превод- Одиме сите да правиме селфи со Капетанот .[DOUBLEPOST=1421019653][/DOUBLEPOST]Погба за мене нема цена моментално, се развива во таква зверотиња од играч што би било жално да се изгуби па макар и за 100 милиони... нее се у парите, таков играч нема да најдеме у скоро време ние...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.200
Поени од реакции
16.643
Се гледа не е проблемот тренерот туку централните ни се срање, имам чуство дека Касерес ќе го седни Лихтштајнер на клупа не знам зошто...

Алегри оваа година, Конте лани и ова лето бараја дефанзивец очегледно е зошто, само Барза да се врати за ЛШ и таман сме. Иако имаше нешто денес ако прочитав добро као дмек тој го барал роландо..

На тимот очигледно му треба време да се навикни на тактикава и како да го контролира темпото + традиционално во Јануари сме срање освен лани али бевме испаднати веќе од ЛШ.

Алегри жал мие дека дојде во тим во кој не беше кроен по негова замисла и одвај имаше време за тренинзи а камоли остало, препека за АМ со добар пас и завршница ако го добие тоа овој тим ќе биди дупло подобар убава замисла има за фудбал човеков (првото против Интер + првото денес и вп супер купот) само му требаат вистинските играчи и време а управата мора да му ги дај..

МАРКИЗИО играчиште и МоМ, ова сезона со Погба и Тевез го носат тимот напред.

Мпра да купиме АМ , Маркизио да го вратиме ДМФ а Пирло на клупа иако има загарантирани минути во договорот едноставно во вакви мечеви поќе му штети на тимот одколку што е од корист, и + веќе во сериозни години е мора ако ништо барњм да фо штедиме за кога ние потребен да отклучи напад или одбрана али со АМ мислам нема да ние голем проблем тоа. И очајно ји трева шпиц модерен
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Конечно Марота покажа заби, му одговори на Де Лауреантис, и му објасни најпластично што можи, зошто само таков јазик разбира паљачото наполитански:

Marotta: We are not in a Super Cup final with the lottery of penalties, this is a league that ultimately rewards the strongest. Enough is enough:toe:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.868
Доволно беше ова да го пишеш, останатото не е битно :angel:
Хехе, не заебавај ми падна шеќерот последните неколку натпревари. Се плашам да видам статистика кога се случило последен пат да не примиме гол, мислам дека ќе се шлогирам ако се потсетам дека 5-6 натпревари по ред редовно го примаме :coffee:
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Хехе, не заебавај ми падна шеќерот последните неколку натпревари. Се плашам да видам статистика кога се случило последен пат да не примиме гол, мислам дека ќе се шлогирам ако се потсетам дека 5-6 натпревари по ред редовно го примаме :coffee:
Касни си наполитанки, ќе ти се среди проблемот со шекерот во крвта :D
Со оглед на навидум лесниот распоред што ни следува, за очекувања е една убава серија без примен гол.А и потребна ни е да ја крене малку довербата на екипата, посебно на одбраната.

И Џиџи имаше убав коментар после утакмицата " Лесно е да се биде џентламен кога се победува како во случајот од пред две седмици , така треба да се биде и кога сте поразени.Подобро да молчите одколку да кажувате небулози"
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.200
Поени од реакции
16.643
Massimiliano Allegri ‏@OfficialAllegri сејчас9 минут назад
Concreteness, group and masterstrokes: no #fiuuu, only #fjuuuve!
 
Член од
31 октомври 2014
Мислења
11
Поени од реакции
20
Победа во прав момент,секоја чест за борбеноста се покажа карактер на голем тим.
Не знам колкумина од вас ке се сложат но мислам дека за конкурентен европски јуве требе прво да се отстранат Киелини и Бонучи.
Тие се убедливо технички најслабите играчи очајни,познавање фудбал,додавање очај потхитно да игра касерес и уште некој...
Доколку сакаме да имаме конкурентен тим за ЛШ и да се рамниме со тим како баерн,тоа не е можно кога нашите централни дефанзивци се технички послаби од нивниот голман,тоа е најголема иронија... ФОРЗА ЈУВЕЕЕЕЕЕ
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Победа во прав момент,секоја чест за борбеноста се покажа карактер на голем тим.
Не знам колкумина од вас ке се сложат но мислам дека за конкурентен европски јуве требе прво да се отстранат Киелини и Бонучи.
Тие се убедливо технички најслабите играчи очајни,познавање фудбал,додавање очај потхитно да игра касерес и уште некој...
Доколку сакаме да имаме конкурентен тим за ЛШ и да се рамниме со тим како баерн,тоа не е можно кога нашите централни дефанзивци се технички послаби од нивниот голман,тоа е најголема иронија... ФОРЗА ЈУВЕЕЕЕЕЕ
И Лихт не го заборавај него :nesumjas:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Каков борец е Келини тоа е чудо!!Многу пати го имам видено како крвари на теренот ,дресот облеан со крв .Тоа е борец а не манекен !
Борец секако дека е поголем од него нема да се роди, плус еден на еден не постои играч што му побегнал бар ја еве не памтам. Ама неговите проблеми се губење у простор коа треба да се позиционира и водење на топка што е срамота ... така да колку е добар толку е и лош за жал...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom