Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.224
Поени од реакции
16.669
Отворивме преговори и со Турам од Ница. Искрено ич не ми се бендисва како вака се наеднаш на сегде мк мириса на разочарување. Се надевам грешам.


Гринвуд е играчиште, страшен талент и неверојатен финишер, исто квалитетно шутира и со лева и со десна, така да, кај него нема, нека иде на послаба нога. Има да кине во Италија. Можеби првата сезона ке му е поспора, зашто уште не е 100% во натпреварувачки ритам и ке му биде нова лига, ама гледајте што ке прави втората сезона во Јуве. Многу ми е криво што направи такви глупости со девојка му, зашто е играч кој можеш да го ставиш да игра лево крило, десно крило, напаѓач. Играч што знае да те стане од седиште со потези.

Ретко се случува да ми е криво за играч што ке си иде од Јунајтед, ама не гледам пат назад за него со оглед на тоа што јавниот суд си го кажа своето. Со среќа да си го служите. Ке го пратам Јуве од време на време заради него.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.981
Поени од реакции
84.518
Ќе биде интересно кога Гринвуд ќе излезе со кармин на терен.... :icon_lol:

 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.224
Поени од реакции
16.669

Беше одличен после Буфон. Не спаси премногу пати секако и имаше неколку киксови секогаш на почеток на сезона но после не вадеше од мн гомна. Фала му за се, мн мн потценет играч.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.087
Поени од реакции
17.873
Никогаш не го сакав, онака мех голман, ни напред ни назад.
Го биваше за интервенции/паради, ама некако онака, просечно. А и фацата му е така антипатична.

Веројатно и до тренерот беше, ама јас ќе го паметам по она долго тегавење и лигавење откако ќе дојдеше топката во негови раце. Па додека да стане, па додека да одлучи што да прави, од кај да ја почне акцијата, па тоа едно бавно и летаргично...

Давај друго дете.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.087
Поени од реакции
17.873
@Scirea што реков смешно за полскиот просек кој никој никогаш нема да го памети дека бранел за Јувентус?

Не ме нервирај :sakasuste:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.981
Поени од реакции
84.518
@Scirea што реков смешно за полскиот просек кој никој никогаш нема да го памети дека бранел за Јувентус?

Не ме нервирај :sakasuste:
Нема потреба веќе од нервози, си замина Алегри, се чисти тимот...смири нерви :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

Конечно, стигна Тимчо Муцунски :icon_mrgr:

 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.650
Поени од реакции
3.562
Одма нека му постави некој прашање колку титули има Јувентус

Иначе ова е најлошата најава за било кој тренер од 2010 до сега.
Прав резил.
 
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
Секогаш го памтам ко единствениот играч кој го изнервирал Џиџи, ко можеше Конте во Интер оти да не и тој кај нас.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.224
Поени од реакции
16.669
Секогаш го памтам ко единствениот играч кој го изнервирал Џиџи, ко можеше Конте во Интер оти да не и тој кај нас.
Доста море, да знајш со @Трибиани колку пати вака в гуша сме се фатиле на фудбал. Па и со тебе ќе се фатевме ако требаше ко се беревме.

Нема за ова замерка :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.224
Поени од реакции
16.669
"Alex Del Piero mi je promenio život.
2011. zvao me je dok sam večerao sa prijateljima, bio sam u Wolfsburgu, imao sam 30 godina, osjećao sam se gotovim.
Rekao mi je: "Barza, Juve traži defanzivca, pomenuo sam tvoje ime, moraš prvim avionom za Torino".
"Ne mogu Aleks, razmišljam o penziji", odgovorio sam.
"Šta? Jesi li poludio? Hajde, Juve treba podići opet, treba nam neko poput tebe!"
Nikada mu neću dovoljno zahvaliti, to je dalo smisao mojoj karijeri, godine u Torinu su bile najbolje u mom životu."

ANDREA BARZAGLI
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.817
Поени од реакции
2.683
"Alex Del Piero mi je promenio život.
2011. zvao me je dok sam večerao sa prijateljima, bio sam u Wolfsburgu, imao sam 30 godina, osjećao sam se gotovim.
Rekao mi je: "Barza, Juve traži defanzivca, pomenuo sam tvoje ime, moraš prvim avionom za Torino".
"Ne mogu Aleks, razmišljam o penziji", odgovorio sam.
"Šta? Jesi li poludio? Hajde, Juve treba podići opet, treba nam neko poput tebe!"
Nikada mu neću dovoljno zahvaliti, to je dalo smisao mojoj karijeri, godine u Torinu su bile najbolje u mom životu."

ANDREA BARZAGLI
Барѕа е нешто што се случуа еднаш у милион године. Како ни легна у тим ко на будала шамар. Он и Киелини му направија на змијата кариера.

Прав бетон, наш il murro
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.224
Поени од реакции
16.669
Барѕа е нешто што се случуа еднаш у милион године. Како ни легна у тим ко на будала шамар. Он и Киелини му направија на змијата кариера.

Прав бетон, наш il murro
Барѕа ме потсеќа секогаш на Турам. Елеганција од дефанзивец, одлично читање на игра и позиционирање. Одземање топка без картон. Доволно силен да се носи со било кој играч а сепак тоа не му е главен адут.

Очајно потценет играч. Класа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom