Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.087
Поени од реакции
17.873
И ние навивачите сакаме играч кој ќе ни го подобри квалитетот и кој ќе биде првотимец. Има материјал за заменување од првиот состав, само потребни ни се квалитетни играчи да ги заменат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.224
Поени од реакции
16.669
JuventusNewsMK ‏@JuveNMKD 57s58 seconds ago
Според #DiMarzio Дортмунд ќе го продаде #Mkhitaryan и е лесно да се убеди но не и играчот кој сака да остане во Германија.
JuventusNewsMK ‏@JuveNMKD 57s
#DiMarzio исто јавува дека доколку играчот се убеди и рече ДА тогаш трансферот ќе биде завршен. Јувентус е упорен и ќе направи се за да го доведе.
- Преведено од GDM
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
- Преведено од GDM
Ако му е Раиола нема што да се грижиме за играчот сигурно ќе прифати да игра кај нас, повеќе ме загрижува оштетата која ќе ја бара Дортмунд.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ако може да дадам мое гледање на трансфер политиката на јуве оваа зима некако со безброј играчи не поврзаја но сигурен сум дека нема ни еден да донесат или па ако донесат ке биде од типот на врљаско пинци и ке речит ЧМАРОТА немавме голем избор. победата во неапол беше од огромно значење за самодовербата на тимот незнам во последниве неколку кола што не му дава толку шанса на Огбона типот ораше коа беше почеток на сезона сега некако послабо добива шанса. бонучи како да има пад во играта ако сте забележале секогаш прави круцијални грешки баш на полусезона ....[DOUBLEPOST=1421156719][/DOUBLEPOST]Ufficiale: Lichtsteiner rinnova con la Juventus per due anni con opzione per il terzo
официјално лих го продолжи договорот со јуве на 2 години со опција да се продолжи на уште една WELLDONE
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.224
Поени од реакции
16.669
Originally Posted by Snoop
THIS IS HAPPENING! Last summer I met a guy from Armenia when I was there, he is old friend of Henrikh and I am still in touch with him, he even told me he can introduce me to Henrikh
)

Henrikh is a huge Del Piero fan, his dream is to join Juve, if Dortmund agree with Juve, Henrikh would sign whatever contract Juve offers! He even showed me (when I was in Armenia) Henrikh pics in Juve jersey when he was a kid, he always played football on streets with Juve shirt on <3
Juventuz
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Ima tuka sto razbirame italjanski

LEOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!! :cuc: :icon_mrgr:

На моменти живци ми кине, знае да ја посере работата ( иако оваа сезона имаш одличен почеток најстандарден беше и по настапи и по форма) , али момаков има карактер, има Јуве днк (y)[DOUBLEPOST=1421162256][/DOUBLEPOST]Кога сме веќе кај селфињата ...

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
аххх племето треба да почнам италијански да учам скоро ич не го разбрав Алегри :D а се напна опасно човекот. Ваљда за пеналите што требаше да бидат свирнати во наша корист збореше. Само не ми е јасно каде беа овие новинари да зборат после победата на наполи во супер купот,а сеа изгуби наполи о оп одма нешто нечини плачат ебати клапчовците
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Се јави Раиола (за Погба):
“He’s grown rapidly, even I didn’t expect it.

“Will he stay in Italy? No. It will be up to them [Juventus], we have renewed his contract, we’re happy with Juventus but when the time is right to leave we’ll take that opportunity.

“We’ll see, I don’t know when the right time will come…”
По се изгледа, се виде што разговарале во седиштето на Јуве, Паратичи,Марота и Раиола. Ќе кешираат на Погба како што гледам.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.087
Поени од реакции
17.873
Погба ако се продаде ќе направиме голем чекор назад севкупно како тим, како гигант и како бренд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom