Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.148
Поени од реакции
16.484
Одлично играме, само премногу комбинираат пред гол комплицираат на моменти.

Ова е ланскиот Бонучи, одличен во 4ка назад е далеку подобар.

Овај Куадрадо да имаше мааалце мозок фудбалски поинтелегентен да беше ќе беше Кристијано Роналдо упм која брзина.

Се на се одлични се ааа да и Маркизио заборајл да шутка дефинитивно треба да му се забрани да шутира а на Погба да му се кажи да шутка од возможни алги а не од скоро мртов агол.
 
A

apidrone

Гостин
Остај ја ФБ страницата ќе ја видиш сега поставеноста на терен :) и при напад и при одбрана и при имање на топка.[DOUBLEPOST=1455392537][/DOUBLEPOST]АЈМООО #FJ

Channel - 258923
Please follow this link in order to watch the stream in an external software:
sop://broker.sopcast.com:3912/258923
Видов, 4-4-2 играат :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.148
Поени од реакции
16.484
Maнџукич фали напред живи ќе и изедеше овие дефанзивците на наполи ќе ги тероризираше со пресингот цела утакмица =([DOUBLEPOST=1455395817][/DOUBLEPOST]
Видов, 4-4-2 играат :)
На моменти е 4-3-3 и 4-3-1-2 со Куадрадо зад Дибала и Мората. Куадрадо изгледа има слободна улога :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.069
Поени од реакции
17.792
Премногу ја тупиме пред шеснаесетникот, а инаку до таму добро ја водиме топката. Погба уште еднаш ако шутне од неизградена позиција, одма ама одма надвор!!!

Во второ мора поконкретно ништо не правиме со ваква игра. Евра игра добро али мислам дека Сандро би требало денес таму со неговото мислење кон противничкиот гол да ни помогне кога ќе се приближи до шеснаесетникот.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
Лошо, нападот е отсечен тотално. Мора Переира место Квадрадо и Заза место Мората и тоа во 60та минута.
 
G

grande-juve

Гостин
Погба после добар потег си зема за слобода наредниот потег да му биде фенси.. мора да порасне веќе.
Квадрадо капа доле за максималната ангажираност.
Бонучи маестрално му ја симна на Игуаин онаа топка, спаси чист гол.

Да врземе неколку минути со притисок и напади, и ќе падне гол. Али многу тесен меч, нијанси ќе решат, мора огромна претпазливост. Евра на моменти ме плаши лево, иако имаше и добри интервенции, сепак Сандро би го внесол.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Pogba izglea zaborail da sutira, prvite sezoni si lupase golovi od dalecina, sega sutevite mu se najmalku metro od gol
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.148
Поени од реакции
16.484
Бонучи вика - Мистер мистер - Ругани ругани и бара измена....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom