Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.464
Добрата вест е што Мота преферира ваков напаѓачки фудбал, зачинет со јак пресинг на противничка половина. Ако успее оваа игра да ја пренесе наредна година во Јувентус тоа ќе биде свршување...

Лошата вест е што вечерва свршува над нас :вонзем: Генг Бенг ни прави.

Има многу ќотек за јадење во примадониве, стојат на терен
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.727
Поени од реакции
3.736
Со ваква игра тренерот треба да добие отказ.
Знае некој Кој е тренер на женскиот тим? :icon_lol:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.464
Излеа не било до Алегри.Туку до дрвата на терен!
Аха да, жими ашима... Ова куроболие на терен што го практикуваат веќе долго време им го има некој всадено, не е туку така дојдено. За квалитет знаеме дека имаат, го покажаа тоа најдобро против Аталанта во купот, значи кога сакаат - можат. Ама куроболието на најјако им е пуштено, голем дел (ако не и огромен ќе речам) од ова понашање има вина и Алегри, кој никогаш, ама никогаш не успеа ни во првиот, а посебно ни во вториот мандат да воспостави авторитет над екипата. Сеуште си го имаат тоа влечење на терен од овие три години, жал ми е само за Монтеро кој вчера дојде, а веќе има вакво кошмарно деби...btw видете му ги замените, се тури во напад... Алегри сега ќе правеше Мирети-Де Шиљо замена, и ќе го чуваше овој 3:0 резултат.

На лето пола екипа да лета надвор, другата половина да си ја свати сериозно работата, поточно Мота да си ја свати сериозно работата, дека на овие им треба добро шамарање, јак ќотек.

И Калифиори МОРА да се донесе, ѕвер е момакот!!!
Автоматски споено мислење:

МОНТЕРООООО БЕЕЕЕЕ :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
Автоматски споено мислење:

Еве го Господинот Глобил што викаше пред месец дена за Киеза и Јилдиз...

. Yildiz and Chiesa playing behind the striker? I don’t see it as a solution because now we have a balanced system and we can’t go back to being a team that keeps alternating formations
Тој balanced system му беше 15 бода од 15 натпревари.


Од друга страна видете како вечерва играа двајцата... Ах бе колку само ја уназади играта покварениот, ќерката да му ја ебам недоквакана
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
5.447
Мота имал средба со Влахович која траела повеќе од 10 минути после натпреварот.

Мота наводно од Управата на Јуве побарал: Киеза, Влахович и Бремер да останат во екипата. Исто така позитивно мислење имал и за Јилдиз, Милик, Локатели....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.464

:love:


Реков јас, дечково мора да се земе, нека го направат приоритетен, поточно прво засилување... нека го искористат доаѓањето на Мота за да го приграбат и него. Страшен играч, на вакви не треба ценкање, фрли таму колку што бара Болоња пари и товарај го под мишка
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
“Manna leaves the Club after five seasons, during which time he oversaw the Youth Sector as the Head of the Under-19s team and then of the Under-23s—now the Next Gen—as Sports Director. His objective was to work on the growth of the young players on the side.

“We want to take this opportunity to thank Giovanni for the work he has done with the utmost professionalism over the last five years, and wish him the very best of luck for the future.”

Не требаше да го пуштат чоечево ни под разно..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.464
Добри и позитивни први знаци (y) Овој, Копмајнерс + уште еден од Самарџиќ/Турам и на коњ сме

 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.229
Поени од реакции
8.111
Ги гледам вчера Аталанта и не ми беше јасно како успеавме во финалето да ги направиме речиси безопасни. По некој случај купот да се играше сега за некој ден, сериозно ќе бев загрижен за здравјето на нас јувенташите.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.139
Поени од реакции
18.108
Ги гледам вчера Аталанта и не ми беше јасно како успеавме во финалето да ги направиме речиси безопасни. По некој случај купот да се играше сега за некој ден, сериозно ќе бев загрижен за здравјето на нас јувенташите.
Колку и да сме никакви, уште имаат помалите италјански клубови некакво си бреме кога играат против Јувентус, особено ако натпреварот има поголемо значење.
Вака против Леверкузен се комплетно растеретени, не ги рачунаат за ништо особено.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.464
Ги гледам вчера Аталанта и не ми беше јасно како успеавме во финалето да ги направиме речиси безопасни. По некој случај купот да се играше сега за некој ден, сериозно ќе бев загрижен за здравјето на нас јувенташите.
Различен стил на игра, нашиве играат фудбал со умртвување на играта, 1000 пати сезонава ни се удрило тоа од глава (против Болоња првото полувреме како последен пример), ама ете во Купот не знам како се поклопија сите ѕвезди во Универзумот да бидат сите играчи на ниво, па им успеа тактиката да ги запрат Аталанта.
Она вчера што го видовме им дојде како кец на десетка на Аталанта...Леверкузен е екипа која не преферира да се брани, туку постојано отворено да напаѓа, и на крај умот им го земаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom