Фан Клуб: Јувентус

Член од
30 мај 2012
Мислења
1.974
Поени од реакции
2.908
Конечно во 1/2 после долго време. Не баш задоволителна игра но сепак кападо под на момциве и на Алегри за перфектно сработената сезона до сега. Лигата освоена, финале куп и полуфинале ЛШ. :cuc::cuc:
Евра се подобар и подобар.. Каква стабилност и ладнокрвност и контрола на топка. Вечерва според мене најдобар поединец на натпреварот.
Сега да почекаме да видиме кој ќе ни биде следен противник и се разбира очекувам многу подобра игра против било кој и да се падне. Се надевам дека играта ќе биде многу подобра отколку против Монако. Да не заборавиме дека Погба треба да се врати, нашиот најдобар поединец и играч кој и те како недостасуваше.
 
G

grande-juve

Гостин
Евра на почеток на сезона не беше влезен во ритам, посебно физички, инаку првокласен професионалец, нема што поише да се бара од играч.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.164
Како што пишав предходно не бев во можност да го гледам натпреварот, ама кога видов на резултати дека Џорџо добил жолт во прва минута ми се стемни пред очи... сега кога стигнав до интернет гледам рагби играл на терен, да му ебам тоа неспособниот. Сигурно сте се нервирале од него додека траел мечот, ама вака одпосле кога ќе видиш, човекот стана сензација на интернет со вчерашниот потег :cuc:...

Кој пациент да му ебиш тоа носот :LOL:... Џорџо > Џиџи



Како е сега правилото во полуфинале, се бришат сите картони што ги имаат играчите?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
тоа со картоните бришење мислам важи само за европско/светско бидејќи 1 натпревар е во нокаут фазата, а пак ова ЛШ и ЛЕ се играат 2 натпревари и не се бришат картоните.. Иначе знам дека скоро цела прва постава ги дели 1 жолт од суспензија, Переира Видал Тевез Мората Џорџо Бонучи..
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.519
Мислам дека се бришат за финале
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Champions League: Uefa changes rule on yellow cards
Uefa has changed the rules on yellow cards to make it harder for players to be suspended for the Champions League and Europa League finals.

The European governing body has decided that yellow cards accrued will be wiped out after the quarter-final stage.

Real Madrid's Xabi Alonso missed last season's Champions League final after picking up a third caution in the semi-final against Bayern Munich.

The rule was first implemented at Euro 2012 in Ukraine and Poland.

But this is the first time it has been implemented in major European club contests.

итн итн.



Ова најверојатно важи за играчите ПРЕД суспензија, додека оние кои веќе ја добиле, ќе си ја одлежат. Логички е така да биде.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Champions League: Uefa changes rule on yellow cards
Uefa has changed the rules on yellow cards to make it harder for players to be suspended for the Champions League and Europa League finals.

The European governing body has decided that yellow cards accrued will be wiped out after the quarter-final stage.

Real Madrid's Xabi Alonso missed last season's Champions League final after picking up a third caution in the semi-final against Bayern Munich.

The rule was first implemented at Euro 2012 in Ukraine and Poland.

But this is the first time it has been implemented in major European club contests.

итн итн.



Ова најверојатно важи за играчите ПРЕД суспензија, додека оние кои веќе ја добиле, ќе си ја одлежат. Логички е така да биде.
и сега што значи ова, ќе се бришат за полуфиналево или не?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.164
Напаѓачите трупци, Мората ко Љоренте беше не знаеше топка да прими, му се одбиваше топката ко од дрво да се одбива. Не знам што се деси и со Тевез, нит дриблинг ни ништо немаше утакмицава.
Мората, Тевез и Видал настапуваа со грип, такада донекаде е оправдана нивната игра вчера, додека Љоренте цела сезона е труп...

 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
ЧУЈТЕ И ПОЧУЈТЕЕЕЕЕ !!!
АКО ПОБЕДИ ЈУВЕ ЌЕ СЕ СОБЛЕЧЕМЕ
(не дека ги немаме видено голи но супер е кога тера навива за јуве, значи имаме некоја шанса со тера)

Честитки, се почастив со две кила шприцер и верувам, уствари сакам да ни се падне Реал и да му ја скршиме кичмата, само таа сатисфакција!
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
После 12 годинии и сите турбуленции и падови од 2003 навака,конечно меѓу четирите најдобри во Европа :cuc:.Браво за момците и Алегри,можеби не беше најдобар изигран меч,али сепак целта е постигната.До некаде очекував ваква игра кога се видов дека ќе стартуваме со 3-5-2,али сепак несвојствено ми беа грешките во одбраната,посебно во оваа формација.
Треба да се земе во предвид дека доста играчи беа и под опасност од картони и играа доста претпазливо.Тевез и Мората имале вирус и биле неизвезни за мечов,така да и оваа што го изиграа е премија.
Како и да е целта е оставерена,понатака сеа се е можно.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Не ми е целта да изгледам како гомнојадач, ама некои работи мора да се споменат. Одамна имам пишувано дека во натпреварување од елиминационен карактер среќата, тековната форма и подготвеност и уште неколку доста варијабилни фактори влијаат врз успехот. Квалитетот се разбира дека влијае, ама многу помалку отколку во натпреварување каде што секој игра со секој (првенство).

Затоа треба со нозете на земја да одиме во 1/2 финалето. Сезонава немаме играно против тим од калибарот на Баерн, Барса или Реал. Најквалитетниот противник на кого наидовме беше Атлетико и не поминавме многу добро. Во групите пак имавме проблеми и тоа истите како лани. Неспособност за создавање шанси и летаргија на теренот. Некако успеавме да ги поминеме, а потоа со Борусија искрено изигравме одлично. Во првиот меч бевме доминантни и тој 2-1 резултат изгледа крајно нереално. На реваншот им одигравме докторски. Ама Дортмунд се 10то место во Бундеслигата.
Монако какви и да се, имаат карактер. Во елимнациона фаза играта која ја игравме е прифатлива и затоа секоја чест за сработеното. Сепак и Монако е тим кој е четврто место во Франција.

Поентата ми е да не се прецениме. Реално знаеме дека останатите тимови со 1/2 финалето се многу поквалитетни од нас. Посебно Барса и Баерн кој покрај квалитетот го имаат и неверојатниот пресинг што знаете како може да ни се одрази при нашата константна несигурна игра на дефанзивците во одбрана. Реал не е на ниво подолу во квалитетот, ама дефинитивно е на ниво подолу во поседот на топката и пресингот од Барса и Баерн и затоа изгледа како најидеален противник за нас. Не сакам да ни се случи фијаско, а ќе ни се случи ако мислиме дека сме го достигнале врвот со стигање во полуфиналето. Не смее да се дозволи Јуве да биде понижен од било кој клуб. Затоа сега нека баталат Серија А и апсолутно сите физички, умствени и тактички капацитети да се насочат кон полуфиналниот дуел. Оти екстремно тешко ќе биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom