Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
Интервјуто на Алегри објаснува многу работи..
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Oni su Alegrijevi učenici, a sledbenici Nikola Makijavelija. Nisu fudbaleri Juventusa birali sredstva u revanšu sa Monakom kako bi bi se domogli cilja, igrali su prljavo i dekadentno, sledeći decenijski stil italijanskih ekipa, ali su Kneževinu napustili uzdignutih ruku – 0:0. Malo ko će imati šta da prigovori ekipi iz Torina što nisu pet para davali za umetnički utisak, jer je Juventus posle 12 godina otišao u probrano društvo, među četiri najbolje ekipe na Starom kontinentu.

:icon_lol:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ale ale ale juve ale e bianco e nero la magica la juve ale ale ale juve ale la vechia signora noi siamo la juve ale ale ale juve ale:uzi::ojeaa::oleee::oleee:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Ме мрзи да почнам за сите да пишувам сега по нешто, ама мислам дека Евра можеби заслужува посебно да се спомне.

Дечкото цела сезона игра просек, дали 3-5-2, дали 4-3-1-2, ама како изминува сезоната и утакмиците, посебно во ЛШ, се подобро и подобро игра, каква смиреност, ладнокрвност и искуство, на ниво на Пирло :cuc:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.165
Не го гледав натпреварот, но го пратев на резултати... незнам како сме одиграле, ќе мора деновиве да гледам на аренаспорт како се одвивал мечот, небитно.... она важното е ШТО ПОСЛЕ 12 ЕБАНИ ГОДИНИ КОНЕЧНО ВЛЕГОВМЕ ВО НАЈДОБРАТА ЧЕТВОРКА!!! До пред само 9 години бевме на дното, сите прогнозираа црни сценарија за клубов, бевме понижувани, оцрнети... но топката се сврте, дојдоа и нашите пет минути, конечно се вративме на сгарите патеки!!! Па сега нека цркнат душманите :love:

Јуве е во најдобрите 4 екипи во Европа!!! Славете луѓе, ич не се штедете, оваа е наша вечер...

:place:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Дај сега нека му речи Платини на онај инфантилнио Реал да ни ги извлечи, и фала му за Монако
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Момци како прво честитам на понатамошниот пласман на нашиот тим во Полу Финалето на ЛШ. Како второ како одиграа нашите момци ? утакмицата не ја гледав од оправдани причини имав некоја работа фамилијарна и така ? имаше ли јуве шанса или се бранеа цело време ? класично катанаџо ?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
Момци како прво честитам на понатамошниот пласман на нашиот тим во Полу Финалето на ЛШ. Како второ како одиграа нашите момци ? утакмицата не ја гледав од оправдани причини имав некоја работа фамилијарна и така ? имаше ли јуве шанса или се бранеа цело време ? класично катанаџо ?
Ова како го кажа ко класната да сме ние од средни и неоправдани пишиме :D :pos:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
Ете го Марота виде малце париња и сеа не трола.

Marotta: 'Juve in Dybala talks'
By Football Italia staff

Director Beppe Marotta assured Juventus “will continue trying to improve the squad,” including talks for Paulo Dybala.

A 0-0 draw at the Stade Louis II proved enough to qualify for the Champions League semi-finals thanks to the 1-0 first leg result over Monaco.

“We passed this test with full marks, even if the performance itself was not exceptional and might’ve left a bitter taste in some mouths,” Marotta told Sport Mediaset.

“I think of how much this group has grown over the years. They still need to do better and can only do so via experience, so we need these games to reach our true dimension.

“We are very happy to sit around the table with the best of the best, aware we’ve done extraordinary things to get here.

“Over the years we have always tried to improve the quality of the squad and over the summer we will continue working in this direction, regardless of the results.

“We are seeking players who can improve the quality level of the team, but it’s not easy to find the right ones.

“Juventus has a notable appeal today and has certainly improved in that sense since when I first arrived. I remember Antonio Di Natale refused a transfer to us, now players line up to come and play in Turin.”

Marotta was asked about number one target Paulo Dybala, who Palermo have labelled with a €40m tag.

“Dybala is an objective, we are talking to President Maurizio Zamparini, but the negotiations are difficult because there are other clubs interested,” confirmed Marotta.

We are tracking him along with some very experienced players, as that is valuable in Europe.”[DOUBLEPOST=1429740606][/DOUBLEPOST]

Juve players ill before Monaco
By Football Italia staff



Carlos Tevez, Arturo Vidal and Alvaro Morata were all ill before Juventus faced Monaco, it’s revealed.

Vidal had already been in doubt after suffering from tonsillitis earlier this week, skipping Monday’s training session with a high temperature.

However, it’s been confirmed another bug has been going through the Juve squad and debilitated the players ahead of their Champions League quarter-final.

“Tevez until two hours beforehand was in doubt to play at all because he was vomiting for two days straight,” explained Coach Max Allegri.

It seems that illness spread to team-mate Morata
, as Sport Mediaset report the Spaniard was physically sick straight after his substitution.

“It’s a virus and it is spreading. Vidal started, then Tevez and Morata was sick on the bench,” added Allegri in his Press conference.

“This proves what fantastic lads they are, as even during difficulties they still managed to do well.”

This could go some way to explain the sluggish performance from the Bianconeri in Monaco.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Честитки, горко сe радувам поради фактот што игравме очајно, но сепак не кријам радост бидејќи после 12 години дојдовме до полуфинале... Инаку, играчиве наши кој од кој помизерен беше во прво полувреме.. Од цела утакмица само прелазна оценка на Евра, Барзаљи и Бонучи им давам а мен оф д меч ми беше Барза дечкото алал да му е значи единствен играч на планетава што НИЕДНА утакмица нема изиграно лошо... Киелини колку ми идеше на нерви, инстантно ми идеше да го убијам да беше во моја близина, тие па во средината МВП абе појма немаа, пас не сврзаа, она швицарскион воз две три добри топки од пирло доби не трга да ги стигне да влезе во гол шанса а и општо во нападот беше камен.. Напаѓачите трупци, Мората ко Љоренте беше не знаеше топка да прими, му се одбиваше топката ко од дрво да се одбива. Не знам што се деси и со Тевез, нит дриблинг ни ништо немаше утакмицава. За Џиџи што да кажам, среќа немаше многу работа а и таа што ја имаше рутинирано си ја заврши без киксеви и да се потресуваме..

И за крај секоја чест за Алегри што не доведе до овде каде што сме, па само едно ќе кажам КОЈ И ДА НИ СЕ ПАДНЕ нема лесно да не помине, душата ќе им ја извадиме..
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Алегри после првиот натпревар против Монако изјави,, ако сакате забава одете на циркус, мене ме интересира да стигнам до полуфинале.‘‘
 

Kajgana Shop

На врв Bottom