Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Е тука те чекав.... Зошто почнуваш да го судиш човекот после еден одигран натпревар со директниот конкурент за скудетото? Или така ти одговара, само така можеш да го лупаш на твојот пулен
Ете ти ја пристрасноста. Не судам, кажвам реално дека Пирло на денешниот натпревар не требаше да игра и тоа е тоа. И ти сам кажа погоре така да што и да си чекал џабе е.
И ти се палеше на играта на пуленот мој до некни. Или Пирло или било кој без разлика во каква форма е и од каква повреда доаѓа мора загарантирано место да има?[DOUBLEPOST=1412577391][/DOUBLEPOST]Иначе Барзаљи пак се сјеба, Касерес можно е долго да отсуствува ( ако му се верва на весниците) и останваме со Огбона,Киелини,Бонучи ....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.463
Ете ти ја пристрасноста. Не судам, кажвам реално дека Пирло на денешниот натпревар не требаше да игра и тоа е тоа. И ти сам кажа погоре така да што и да си чекал џабе е.
И ти се палеше на играта на пуленот мој до некни. Или Пирло или било кој без разлика во каква форма е и од каква повреда доаѓа мора загарантирано место да има?
Воопшто не сум пристрасен кон Пирло, всушност и јас бев за тоа да не стартува вчера на таков тежок меч после таква повреда... ама кој фактор сум јас, кога Алегри го контролира тоа. Јас немам ништо против Маркизио, човекот си игра супер... јас имам против за пристрасните фанови кои после еден одигран натпревар земаат да коментираат за некои играчи, се со цел да го одбранат својот пулен.
Секој во фан клубов би се сложил дека кога дискутираш за Маркизио (или Габиадини) си пристрасен и одма влечеш страна, без да ја воочиш реалната слика на теренот. Утре Маркизио може да си даде 3 автогола, ти пак ќе застанеш позади него... е тоа ми смета. Јас немам проблем да го критикувам Маркизио, Пирло, Љоренте, Тевез па дури и Џиџи кој го лупам на него... ете можам слободно да кажам дека вчера вториот гол едно 50% беше вина на Буфон кој не го затвори убаво поблискиот агол, што несмее тоа да му се случи на еден од најдобрите голмани на светот.
Затоа ми е шубе муабетот кога одма го напаѓаш Пирло, кој не стапнал на терен еденипол месец, и првиот натпревар во сезонава не му е со Сасуоло, Аталанта, Чезена итн... туку со најсилната Рома во последниве неколку години... и таа критика е пред се заради тоа Маркизио да го направиш Бог и Батино за останатиот дел од екипата, што стварно не е фер
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Воопшто не сум пристрасен кон Пирло, всушност и јас бев за тоа да не стартува вчера на таков тежок меч после таква повреда... ама кој фактор сум јас, кога Алегри го контролира тоа. Јас немам ништо против Маркизио, човекот си игра супер... јас имам против за пристрасните фанови кои после еден одигран натпревар земаат да коментираат за некои играчи, се со цел да го одбранат својот пулен.
Секој во фан клубов би се сложил дека кога дискутираш за Маркизио (или Габиадини) си пристрасен и одма влечеш страна, без да ја воочиш реалната слика на теренот. Утре Маркизио може да си даде 3 автогола, ти пак ќе застанеш позади него... е тоа ми смета. Јас немам проблем да го критикувам Маркизио, Пирло, Љоренте, Тевез па дури и Џиџи кој го лупам на него... ете можам слободно да кажам дека вчера вториот гол едно 50% беше вина на Буфон кој не го затвори убаво поблискиот агол, што несмее тоа да му се случи на еден од најдобрите голмани на светот.
Затоа ми е шубе муабетот кога одма го напаѓаш Пирло, кој не стапнал на терен еденипол месец, и првиот натпревар во сезонава не му е со Сасуоло, Аталанта, Чезена итн... туку со најсилната Рома во последниве неколку години... и таа критика е пред се заради тоа Маркизио да го направиш Бог и Батино за останатиот дел од екипата, што стварно не е фер
Епа то бе златен го кажвам цел ебан ден дека пирло не смееше да стартува, и искрено тимот моментално со ДМ ми игра далеку подобро. И јас можам да ти кажам дека почнувајќи од GoalLegacy завршувајќи со juventuz сите ама сите го велат истото што и јас за Пирло па никој и ништо, ама ич не мие гајле кој ќе речи шо ќе речи јас си го кажвам моето мислење зато е форум.

Кај го напрајв Маркизио бог батино не знам али ајде нека се пиши само нешто. Иначе да и Маркизио лани идеше од тешка повреда ама го заборај то. Како и да е ти пишав на ФБ ќе ти пишам и овде :' да не го дрвиме за Пирло и за Маркизио, времето ќе си покажи се збораме за ЛШ не за Чезена,Удинезе, Палермо. И дај не се нервозирај толку не личи на тебе, губиш лепота.'
Остани ми со здравје сеа и Добар Сон/Ден :) за кој како.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
не знам зошто сте запнале лошо дека сме играле...пеналите поготово вториот не беше заслужен ама и Рома скоро ништо не покажа на крајот на краевите може немавме посед како што сме навикнати ама во останатите статистички ставки сме подобри од Рома и не знам што очекувате Јуве да блеска секоја партија па знаете како ни е настрвена цела Италија и дека играме на секои 3-4 дена утакмица...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Обично не дискутирам со личности кои гледаат пристрасно кон некои работи (за тебе пристрасност се Габиадини и Маркизио), ама ај...
Минатата сезона кога направивме неколку натпревари без примен гол, кажи ми кој играше во средината? Е така, тој 35 годишниот Пирло кој викаш дека има 0/10 одбрана. Малце фалеше Буфон да биде најдобриот голман што најдолго ја сочувал мрежата недопрена. На Маркизио тогаш местото му го зема 20 годишен талент, тоа е тажната вистина...
Можеби Пирло не требаше да стартува на овој натпревар со директниот тим што ќе ни парира до крај на сезона, дека се враќа после еднаипол месечна повреда, ама за тоа е виновен Алегри а не играчот. Секој тренер, па дури и Мацари од Интер знае дека после таква повреда, НЕ треба на ваков натпревар да стартува играч кој долго време нема стапнато на зелениот терен... ама што е, тука е за овие 90 минути, јас бев задоволен од него како одигра.

И немој да ми збориш дека сум пристрасен за Пирло... јас го лупам само на ПДЧ и Џиџи, така да.... :свиркам:
реално гледано, пирло е на залезот на кариерата, и не е лошо веќе да почнува од клупа.. и јас го сакам пирло, али типацот нема душа веќе, не може да издржи дуел и си џогира кога е во одбрана а тоа е лошо .. ја би го пуштил накај 60та мин во игра доколку сеуште е 0-0 против некои екипички па со потег да направи нешто ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
5.447
Иначе Барзаљи пак се сјеба, Касерес можно е долго да отсуствува ( ако му се верва на весниците) и останваме со Огбона,Киелини,Бонучи ....
Според Газета, Касерес ќе отсуствува 4 недели.[DOUBLEPOST=1412583257][/DOUBLEPOST]
реално гледано, пирло е на залезот на кариерата, и не е лошо веќе да почнува од клупа.. и јас го сакам пирло, али типацот нема душа веќе, не може да издржи дуел и си џогира кога е во одбрана а тоа е лошо .. ја би го пуштил накај 60та мин во игра доколку сеуште е 0-0 против некои екипички па со потег да направи нешто ...
Пирло месец и пол е повреден, и ти очекуваш да се врати против Рома, и во 75 минути, 2 гола и 4 асистенции да има?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.335
Поени од реакции
86.463
реално гледано, пирло е на залезот на кариерата, и не е лошо веќе да почнува од клупа.. и јас го сакам пирло, али типацот нема душа веќе, не може да издржи дуел и си џогира кога е во одбрана а тоа е лошо .. ја би го пуштил накај 60та мин во игра доколку сеуште е 0-0 против некои екипички па со потег да направи нешто ...
Се додека е активен фудбалер, зема редовна плата, и пружа одлични партии... тогаш ако сака и 45 години нека има, воопшто нема да ми пречи ако е во првиот тим
 
A

apidrone

Гостин
Мало потсетување што прави шампионска екипа откако судијата ќе им поклони пенал на противниците - ПРОДОЛЖУВА ДА ИГРА!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.033
Поени од реакции
6.055
Читам демек Видал напраил беља у некој КафиЌ, па затоа не стартувал. Ако тоа била причината, можел Перета да стартува. Сепаk, се согласувам за Пирло и неговиот старт од 1 мин против Рома.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Џабе се карате за Пирло и Маркизио кога пак треба Бонучи да не вади од калта.
 
A

apidrone

Гостин
Уште едно потсетување, пред 4 години, иста ситуација како и првиот пенал, т.е. играта со рака на Маикон
[DOUBLEPOST=1412601880][/DOUBLEPOST]Сакате уште едно? Топката му удира во слабина на Исла, Рицоли суди пенал за Милан
Ич да не ви е гајле што зборат искомплексираните.
 
Последно уредено од модератор:

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.033
Имаше Пирло најмалку две (колку што се сеќавам) генијални додавања во празно, едната топка баш кон Маркизио кога излезе сам пред голман ама не ја зафати за на прва, и една кон Погба. Двете беа некаде од средината на теренот. Ете затоа игра Пирло. И за слободните. Ова хипотетички, ама да не излезеше Маикон понапред во живиот зид ќе ги прескокнеше и ќе беше мноогу опасна ситуација за голманот, највероватно гол.
Јас сум за да игра Пирло, да бидиме реални него никогаш не го красела брзина и игра во одбрана, ама затоа ги има Маркизио, Погба или Видал до него заедно со крилата кој ни се многу дефанзивни да покриваат во одбрана.
Вчерашната утакмица право дерби, онака фајтерски и со желба за победа на двете страни. Според мене ниту еден од пеналите не се судеше ама ете мораше судијата да ја уништи утакмицата.
Не бев задоволен од играта на Лихт,Погба и најмногу Љоренте, ама затоа Бонучи пријатно изненади :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom