Фан Клуб: Јувентус

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Освен погрешни пасови се друго му е перфекција на Бонучи барем ова полувреме.И лугее колку немаме среќа требаше најмалку 2 гола разлика да водиме.Ме плаши Оскар опасен играч маме му ебем.Ајде уште 45 минути да се издржи после друг муабет ќе праиме.
Кој погрешни пасој бе преку цел терен на тацна му ја дава на Асамоа шо сакаш од него поќе. Ко Пирло подава.

Туку речи малку нека се приберат во одбрана несмеат онака контри да си прат блузериве.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Не е лошо 4-3-3 второво да играме, со 3-5-2 промаја не искина.Буфон со врвцата од унечката одбрани:cuc:, Видал пак како нинџа се џитка, треба да припазува да не алоса некој.

Мора да одиме на уште еден гол, вака не е сигурно ништо.

 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Во случај на ист број на бодови меѓу две екипи се гледа вкупната гол разлика или меѓусебниот скор?
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.925
Поени од реакции
835
Барзаљи едвај стига највеќе ме плаши...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Добро е, уште подобро дека на 1-0 не прекинаа со напади(Ах да беше Вучко малку поприсебен во неколку прилики...).Нека продолжат и сега така.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.925
Поени од реакции
835
Браво за момците...ме загрижува Кијелини вака по одот не се забелжуваше некој проблем со нозете се надевам ќе биде добро...да не кажам рутинирана победа против европскиот шампион
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.358
Е ова е тој Јувентус за кој што ние зборуваме(y).Не ни знам што да пишам сеа ќе пишам ко ке се приберам малце
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.437
Поени од реакции
17.081
ole ole ole JUVE JUVE !! ole ole ole JUVE JUVE !!!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Презаслужена победа. Ваков Јуве немам гледано одамна (ако се изземат мечевите со посрани екипи). Целосна доминација над европскиот шампион и Челзи може да биде среќен што не си отиде дома со повеќе голови во својата мрежа. Ако одиграат барем дел од ова и против Шахтар ќе немаат проблеми да дојдат и до првото место во групата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom