Фан Клуб: Јувентус

Член од
23 август 2010
Мислења
38.607
Поени од реакции
110.318
Сакав да кажам на квалификациски натпревар ...
Пошо пиша на официјален натпревар па затоа ти спомнав...
Иначе неможеш да речеш дека Пандев е пичка зашо добил жолт, ако е за тоа и Видал доби црвен па ај сеа пичка да го викаме. Нема везе фудбал е ова, се дешава, ти не си неврон во главата на Пандев па да знаеш дали намерно или ненамерно добил жолт. Башка до толку ли си му се уплашил на Пандев бе?:P
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Пошо пиша на официјален натпревар па затоа ти спомнав...
Иначе неможеш да речеш дека Пандев е пичка зашо добил жолт, ако е за тоа и Видал доби црвен па ај сеа пичка да го викаме. Нема везе фудбал е ова, се дешава, ти не си неврон во главата на Пандев па да знаеш дали намерно или ненамерно добил жолт. Башка до толку ли си му се уплашил на Пандев бе?:P
Па Пандев и Пелисиер највеќе дале голови против Јуве .. Пелисиер го отпишавме во првото коло, а сеа страв и трепет имам од Пандев :pipi:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.607
Поени од реакции
110.318
Па Пандев и Пелисиер највеќе дале голови против Јуве .. Пелисиер го отпишавме во првото коло, а сеа страв и трепет имам од Пандев :pipi:
:pos:
Шала на страна си го има Гоче меракот на Јуве, под дифолт им дава голови без разлика на тоа каде игра. Ќе биде занимливо следниот викенд, јако дерби ќе биде. :)
И дај олабави се со Пандев, не прај од мравка слон па и ти. :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Во ред, не е толку битно втор жолт, дали прв жолт или црвен.Битно е што Пандев нема да биде на терен следниот натпревар, а тоа се случува поради еден приговор? Поентата ми беше дека Пандев е Капитен на Македонската репрезентација, најдобар играч на Македонија, и како таков тој треба да биде пример за однесување и играње. Што да си помисли сега некој млад играч кој е првпат во Репрезентација, кога ќе види дека Капитенот на тимот, поради приговор нема да игра следниот натпревар, со цел да се одмори за своите клубски обврски?
Проблемот е кај репрезентациите што зависат од некои играчи и им дозволуваат да мислат дека се незаменливи.
Потребен е цврст тренер кој ако смета дека Пандев си се лади со репрезентацијата да му ја покажи излезната врата. Добрата работа во Јуве е шо Конте е таков играч и има на клоци да го истера некое вакво шмизле.
Ама во репрезентацијата наша Пандев го сметаат за бог и ни на крај памет нема да му текни на селекторот да го избрка. Нормално ова си повлеква проблеми со авторитет како например марионетата Звонко Шундовски и Лазаров и сл.

Ајде да не се замарам премногу околу ова. Го тераме муабетов ко Пандев да е некој битен фактор за мечот во сабота. Со него или без него наполитанките ќе си ги примат неколку парчиња.

-------
ЗА КРАЈ

Ај сериозно да прекиниме околу аферата жолти картони на Пандев. Ова е фан клуб Јуве и нека остани таков, муабетите за овај нека си продолжат во посебната тема.
Ова е поголем дисциплински проблем на репрезентацијата на Македонија отколку на Јуве.
--- надополнето: 14 октомври 2012 во 17:09 ---
Пошо пиша на официјален натпревар па затоа ти спомнав...
Иначе неможеш да речеш дека Пандев е пичка зашо добил жолт, ако е за тоа и Видал доби црвен па ај сеа пичка да го викаме. Нема везе фудбал е ова, се дешава, ти не си неврон во главата на Пандев па да знаеш дали намерно или ненамерно добил жолт. Башка до толку ли си му се уплашил на Пандев бе?:P
Не туку тропај зелени, ми ги споредваш Македонија и Чиле ?
Ми е гајле дали Чиле има проблеми околу пласман или не, нема шо да ме боли глата за нив.
Е сега бидејќи збораме за Македонија, секој нормален селектор не смеј да дозволи онакво понашање на Пандев. Ако толку е неспособен да збора со судиите нека му ја префрлат капитенската трака на некој поспособен.
А за Пандев , ми е гајле дали ќе игра против Јуве или не.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.607
Поени од реакции
110.318
Да де ти е гајле за Видал и Чиле бидејќи тоа е во корист на Јуве, а да играше Пандев за Јуве нормален ќе беше жолтиот картон така? Не знам какво лошо однесување виде ти од Пандев, оној Вукоевич 5 пати повеќе збореше од Пандев во текот на натпреварот а не доби жолт картон. И не ти ги споредив Македонија и Чиле туку Пандев и Видал, играч на Наполи и играч на Јуве, истата ситуација ти е, еве јас тврдам дека и двајцата не ги направиле намерно картоните, а и да го направиле тоа мислам дека нема потреба волку прашина да се крева, непотребно е.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Да де ти е гајле за Видал и Чиле бидејќи тоа е во корист на Јуве, а да играше Пандев за Јуве нормален ќе беше жолтиот картон така? Не знам какво лошо однесување виде ти од Пандев, оној Вукоевич 5 пати повеќе збореше од Пандев во текот на натпреварот а не доби жолт картон. И не ти ги споредив Македонија и Чиле туку Пандев и Видал, играч на Наполи и играч на Јуве, истата ситуација ти е, еве јас тврдам дека и двајцата не ги направиле намерно картоните, а и да го направиле тоа мислам дека нема потреба волку прашина да се крева, непотребно е.
Вукоевич може 90 минути во текот на натпреварот да му зборува на судијата, тоа не е забрането, и не е незаконски. Важно е ШТО му зборува.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Да де ти е гајле за Видал и Чиле бидејќи тоа е во корист на Јуве, а да играше Пандев за Јуве нормален ќе беше жолтиот картон така? Не знам какво лошо однесување виде ти од Пандев, оној Вукоевич 5 пати повеќе збореше од Пандев во текот на натпреварот а не доби жолт картон. И не ти ги споредив Македонија и Чиле туку Пандев и Видал, играч на Наполи и играч на Јуве, истата ситуација ти е, еве јас тврдам дека и двајцата не ги направиле намерно картоните, а и да го направиле тоа мислам дека нема потреба волку прашина да се крева, непотребно е.
Искрено стартот на Видал уште не го видов макар шо прочитав дека бил некој валкан лакт. И кај двата старта има материјал да се сомнева чоек дека се тактички. За Вукојевич исто не ми е гајле.
Така да еве нека е по твое и двајцата изиграја нефер према репрезентациите.

Е сега да се вратам на делот шо не го разбра ти.
Мене не ме боли забот за Чиле така да ми е гајле како ќе помини Чиле без Видал. Од друга страна ми е гајле за нашата репрезентација и дека ќе играме без него во критичен меч.
И то е проблемот шо треба да се испегла во репрезентацијата, зато и пишав дека муабетов е оф топик и треба да се збора во темата за Пандев.

И за крај уште еднаш муабетов нема врска со Јувентус. Кој сака нека игра ќе си го добијат. Шо е до мене поарно Пандев да игра за наполитанките отколку Инсигне.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Искрено стартот на Видал уште не го видов макар шо прочитав дека бил некој валкан лакт. И кај двата старта има материјал да се сомнева чоек дека се тактички. За Вукојевич исто не ми е гајле.
Така да еве нека е по твое и двајцата изиграја нефер према репрезентациите.

Е сега да се вратам на делот шо не го разбра ти.
Мене не ме боли забот за Чиле така да ми е гајле како ќе помини Чиле без Видал. Од друга страна ми е гајле за нашата репрезентација и дека ќе играме без него во критичен меч.
И то е проблемот шо треба да се испегла во репрезентацијата, зато и пишав дека муабетов е оф топик и треба да се збора во темата за Пандев.

И за крај уште еднаш муабетов нема врска со Јувентус. Кој сака нека игра ќе си го добијат. Шо е до мене поарно Пандев да игра за наполитанките отколку Инсигне.
I see what you did there:) Увек Пандев кога дава гол на Јуве неговиот тим не победува:)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Пандев намерно пожолтел??
14.10.2012.
Македонскиот репрезентативец Горан Пандев намерно заработи исклучување на натпреварот со Хрватска за да не мора да помине уште неколку дена со екипата пред
натпреварот со Србија.

Оваа претпоставка ја лансираа италијанските медиуми кои тврдат дека Пандев намерно и сосема непотребно заработил жолт картон во 90. минута од мечот со цел да се одмори и поскоро да се врати во Наполи поради дербито со Јувентус.

За истата работа медиумите го обвинија и Чилеанецот Артуро Видал, членот на Јувентус, кој намерно заработил исклучување во поразот од Еквадор.Македонија во вторник го игра четвртиот натпревар од квалификациите за СП во Бразил 2014 година против селекцијата на Србија.
--- надополнето: 14 октомври 2012 во 23:49 ---
Нејќам да тролам но и италијанските медиуми ја потврдуваат мојата претпоставка..
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Не , туку и они даваат претпоставка како тебе друже, не потврдуваат ништо и они... или јас сум слеп што не гледам никаква потврда/доказ у текстот, само претпоставка.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Stadionot e kompletno rasprodaden za vo sabota :) Spored mene ovaa e najakata utakmica vo ovaa sezona
 
F

FuckYouAll

Гостин
Stadionot e kompletno rasprodaden za vo sabota :) Spored mene ovaa e najakata utakmica vo ovaa sezona
И против Шахтијор беше распродаден ама видовме како беше, навивачите мутави се праеја, дај нека го прекинат штрајкот, на ништо неличит ова.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.646
^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^
:pos:

Инаку ако ве интересира, еве зошто навивачите на Фиорентина го мразат Конте. 1:15 ( Мавтањето со знамето во стилот на Батистута )

 

Kajgana Shop

На врв Bottom