Фан Клуб: Јувентус

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Имаш нешто против струмичка крв ? o_O ... кажи си слободно де... тука можеби не пишуваме на струмички дијалект но ќе се изненадиш колку струмичани не има.... повеќе од пола сме струмичани на фан клубот.... така да пази со коментарите :)
Инаку за жолтиот картон , значи ако Пандев сака да одмара за со Јуве , зошто би чекал 93 минута? не е по логично во 50,60... баш во 90 ? Друга работа Пандев е КАПИТЕН , значи треба да има некаков авторитет кај судиите, и да прокоментира нешто на главниот судија е нормално... секој капитен на било кој тим, се толерира за приговор до некаде, а Пандев дали еднаш двапати реагираше цела утакмица, така да непотребно од судијата ... Пандев не верувам да очекуваше жолт картон по приговор, ако сакаше намерно ќе фаулираше, ќе скршеше нога... така да ми нема многу логика дека е намерно...
vajda zatoa sto ima uste edna utakmica vo vtornik i na nea nema da moze da igra... i on uste denes e vo neapol
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Зошто Дел Пиеро нема добиено црвен поради приговор? Или Занети? Или Џерард? Овие се светлосни години пред Пандев, па еве да го земеме капитенот на Удинезе, Ди Натале? Зошто тој никогаш не добива црвен за приговор? Зошто само Пандев добива црвени заради приговор, и во Наполи со Јуве во Суперкупот, еве и во репрезентација? И после се некој друг му е виновен. Веројатно треба да си го смени начинот на приговарање.

А тоа дека доби црвен објективно гледано,е за да одмора за со Јуве, тоа е видливо од авион. Независно која минута го добил црвениот. Тој ќе одмара ЦЕЛ ЕДЕН НАТПРЕВАР. Да добиеше црвен за фаул, како и како, ама за приговор во 90 минута, тоа е ептен очигледно.
Не доби Пандев црвен туку жолт, а имаше претходно еден жолт и заедно со овој автоматски нема да игра на наредниот натпревар...
--- надополнето: 14 октомври 2012 во 12:57 ---
Имаш нешто против струмичка крв ? o_O ... кажи си слободно де... тука можеби не пишуваме на струмички дијалект но ќе се изненадиш колку струмичани не има.... повеќе од пола сме струмичани на фан клубот.... така да пази со коментарите :)
Инаку за жолтиот картон , значи ако Пандев сака да одмара за со Јуве , зошто би чекал 93 минута? не е по логично во 50,60... баш во 90 ? Друга работа Пандев е КАПИТЕН , значи треба да има некаков авторитет кај судиите, и да прокоментира нешто на главниот судија е нормално... секој капитен на било кој тим, се толерира за приговор до некаде, а Пандев дали еднаш двапати реагираше цела утакмица, така да непотребно од судијата ... Пандев не верувам да очекуваше жолт картон по приговор, ако сакаше намерно ќе фаулираше, ќе скршеше нога... така да ми нема многу логика дека е намерно...
Јавно се извинувам за претходниот коментар, стварно не сакам некого да навредам, освен Пандев кој многу ме изнервира бидејќи ќе си касне од газот за клубот а за репрезентацијава ништо не прави, нема дадено гол на официјален натпревар веќе 4 години ...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Не доби Пандев црвен туку жолт, а имаше претходно еден жолт и заедно со овој автоматски нема да игра на наредниот натпревар...
--- надополнето: 14 октомври 2012 во 12:57 ---


Јавно се извинувам за претходниот коментар, стварно не сакам некого да навредам, освен Пандев кој многу ме изнервира бидејќи ќе си касне од газот за клубот а за репрезентацијава ништо не прави, нема дадено гол на официјален натпревар веќе 4 години ...
Бате, освен Пандев, Новески и евентуално Агим Ибраими се друго е боранија. Единствен кој влечи некаква игра во репрезентацијата е Пандев. Тричко чак го има чак го нема, Попов во пелистер не го пуштам да игра а камо ли за репрезентација.За голманот после онај голот на Ракитич немам коментар, отворисе земјо голтни го.

Е сега то шо е неспособен Пандев да збора со судии и секое отварање на уста му е картон е друга приказна. Така го заеба и суперкупот така и вчера и уште мал милион пати. Али толку му делил горниот шо да му прајме.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Не доби Пандев црвен туку жолт, а имаше претходно еден жолт и заедно со овој автоматски нема да игра на наредниот натпревар...
Сеедно. Крајниот резултат е ист: црвен картон, неиграње еден натпревар и повеќе одмор за со Јуве.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Сеедно. Крајниот резултат е ист: црвен картон, неиграње еден натпревар и повеќе одмор за со Јуве.
Црвено и жолто не е исто друже . Да не те цитирам од предходниот пост, мислам дека е срамота да ги споредуваш Дел Пиеро и Пандев, нема потреба да дискутираме уопште на таа тема , небо и земја. Друго нешто ќе те прашам , зошто никој овде не го спомнува Видал ? Намерен црвен картон за Чиле некни, ќе одмара за со Наполи типот. Имаш коментар? Или ќе си ќутиме за него, кроце.... убаво ни е а ? Иако јас сеуште стојам на тоа дека жолтиот картон не беше свесно направен од Пандев, да сакаше ќе го направеше во текот на натпреварот со старт од позади на пример... капитен на тим ретко, мнооогу ретко добива жолт за приговор, ваљда ако го испцуе судијата само, што не беше случај овде.
Уште нешто, во супер купот кој го спомнуваш , Пандев не беше капитен, одтаму и тоа што нема право многу да приговара кај судијата, затоа попи картон... за репрезентацијата е капитен и има какво такво реноме,углед и мал приговор се толерира...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Друго нешто ќе те прашам , зошто никој овде не го спомнува Видал ? Намерен црвен картон за Чиле некни, ќе одмара за со Наполи типот. Имаш коментар? Или ќе си ќутиме за него, кроце.... убаво ни е а ?
Не сум од Чиле па да го споменувам Видал, јас сум од Македонија и зборувам за играта и доприносот на Пандев за Македонската репрезентација, а да бев од Чиле истото ќе го напишев тоа што го напишав за Пандев.

Уште нешто, во супер купот кој го спомнуваш , Пандев не беше капитен, одтаму и тоа што нема право многу да приговара кај судијата, затоа попи картон... за репрезентацијата е капитен и има какво такво реноме,углед и мал приговор се толерира...
Mногу субјективно гледаш на работите, но некогаш мора да се биде реален. Има разлика од приговор до приговор, и во својата кариера сите црвени што ги добил биле за приговори, и на тебе е да одлучиш кој треба да си го промени начинот на работа, дали судиите, или Пандев начинот на приговарање.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Не сум од Чиле па да го споменувам Видал, јас сум од Македонија и зборувам за играта и доприносот на Пандев за Македонската репрезентација, а да бев од Чиле истото ќе го напишев тоа што го напишав за Пандев.
За кој допринос збориш ? Не е темата Пандев и несакам многу да одолговлечувам... но кога веќе влечеш за јазик , Пандев е бог и батина во оваа БЕДНА , МИЗЕРНА репрезентација. Ако некој има било каков допринос тоа е Пандев . Дај ми едно име во овој тим што допринесе повеќе до сега, за моменталниот ростер зборуваме....
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
За кој допринос збориш ? Не е темата Пандев и несакам многу да одолговлечувам... но кога веќе влечеш за јазик , Пандев е бог и батина во оваа БЕДНА , МИЗЕРНА репрезентација. Ако некој има било каков допринос тоа е Пандев . Дај ми едно име во овој тим што допринесе повеќе до сега, за моменталниот ростер зборуваме....
Точно, се согласувам. Пандев во моментов е три-четири класи подобар од сите други во Репрезентацијата. Јас токму тоа го барам и од него. Да се однесува како таков!

Зошто сум цврсто убеден дека можи, и е кадарен трипати повеќе да допринесе од она што го допринесува досега. Затоа го критикувам. Не е никакво оправдување да се влечка по терен со изговор дека не му чинела средината, дека другите биле неквалитетни! Нека го дава максимумот на терен, и нека го поти црвено-жолтиот дрес како што го поти дресот на Наполи, тогаш нема никаков проблем!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.608
Поени од реакции
110.321
Не доби Пандев црвен туку жолт, а имаше претходно еден жолт и заедно со овој автоматски нема да игра на наредниот натпревар...
--- надополнето: 14 октомври 2012 во 12:57 ---


Јавно се извинувам за претходниот коментар, стварно не сакам некого да навредам, освен Пандев кој многу ме изнервира бидејќи ќе си касне од газот за клубот а за репрезентацијава ништо не прави, нема дадено гол на официјален натпревар веќе 4 години ...
Со Литванија даде гол на пријателскиот натпревар...
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Точно, се согласувам. Пандев во моментов е три-четири класи подобар од сите други во Репрезентацијата. Јас токму тоа го барам и од него. Да се однесува како таков!

Зошто сум цврсто убеден дека можи, и е кадарен трипати повеќе да допринесе од она што го допринесува досега. Затоа го критикувам.
Во ред, значи ти си стоиш на тоа дека намерно приговарал за да добие жолт, јас се изјаснив зошто мислам дека овде нема никаква намера , и дека приговор од капитен е нешто што го гледаме многу често , и не се добива жолт за тоа, оставам простор во случај да пцуел Пандев, што не ми е за верување... мада за пцуење би добил директен Црвен ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Во ред, значи ти си стоиш на тоа дека намерно приговарал за да добие жолт, јас се изјаснив зошто мислам дека овде нема никаква намера , и дека приговор од капитен е нешто што го гледаме многу често , и не се добива жолт за тоа, оставам простор во случај да пцуел Пандев, што не ми е за верување... мада за пцуење би добил директен Црвен ...
Нормално дека Капитените имаат простор за поголем приговор кон судиите, и прагот на толеранција на Судијата треба да му биде повисок во однос на другите играчи. Но за еден судија да се одлучи да му додели втор жолт (потоа црвен) кон крајот на натпреварот на Капитенот поради приговор, тогаш повеќе од сигурно дека тоа било даалеку повеќе од само еден обичен приговор, и кога Судијата се реши да му даде жолт картон поради приговор сосема на крајот од натпреварот, тогаш сигурно Судијата има дебели причини кои го поткрепуваат неговиот потег.

Пандев не игра од вчера фудбал, и не е аматер па да не знае колкави се границите на толерантност на судиите кон приговорите. Ете го пак има изјава каде повторно го критикува судијата на Супер купот против Јуве дека му дал непотребен црвен, повторно поради приговор, и како демек ќе им се одмаздел на Јуве следното коло.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Нормално дека Капитените имаат простор за поголем приговор кон судиите, и прагот на толеранција на Судијата треба да му биде повисок во однос на другите играчи. Но за еден судија да се одлучи да му додели втор жолт (потоа црвен) кон крајот на натпреварот на Капитенот поради приговор, тогаш повеќе од сигурно дека тоа било даалеку повеќе од само еден обичен приговор, и кога Судијата се реши да му даде жолт картон поради приговор сосема на крајот од натпреварот, тогаш сигурно Судијата има дебели причини кои го поткрепуваат неговиот потег.
Не си го гледал натпреварот изгледа, немаше втор жолт, 1 жолт доби Пандев , од утакмицата со Шкотска му е другиот . Како и да е несакам повеќе да дробам на фан клуб Јуве , за Пандев. А и тешко да си го променам мислењето за оваа ситуација , да не се повтараме само...
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Забележав на ЈувеБалкан ставиле слики од постарите играчи на Јувентус. Фудбалериве се легендарни :D











Старите добри времиња :icon_mrgr:
Заради овие на сликата го засакав Јуве и фудбалот :cuc::cuc::cuc:
Најголем респект и за предходните ама пред моето време се и сум ги гледал само по видеа на интернет
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Не си го гледал натпреварот изгледа, немаше втор жолт, 1 жолт доби Пандев , од утакмицата со Шкотска му е другиот . Како и да е несакам повеќе да дробам на фан клуб Јуве , за Пандев. А и тешко да си го променам мислењето за оваа ситуација , да не се повтараме само...
Во ред, не е толку битно втор жолт, дали прв жолт или црвен.Битно е што Пандев нема да биде на терен следниот натпревар, а тоа се случува поради еден приговор? Поентата ми беше дека Пандев е Капитен на Македонската репрезентација, најдобар играч на Македонија, и како таков тој треба да биде пример за однесување и играње. Што да си помисли сега некој млад играч кој е првпат во Репрезентација, кога ќе види дека Капитенот на тимот, поради приговор нема да игра следниот натпревар, со цел да се одмори за своите клубски обврски?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom