Фан Клуб: Јувентус

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Епа зато имаше муабети дека прецеднико на Фиорентина изјавил оти го пазариле некој на буквата Б(ербатов?)
Значи се покрива дупката. Има две сценарија
Јоветиќ -> Jуве (друго не ме интересира)
Јоветиќ -> Шити , Џеко -> Јуве

Или се статус кво и да „крпиме“ со Љоренте (трета опција е)
За Кавани денес прочитав дека ќе потпишел нов договор со клаузула од E50М.
Па и не мора да значи дека бараат замена за Јоветич,може сакаат да го засилат нападот.Бербатов кошта 5 милиони,така да и Фиорентина би можела да си го дозволи трансферов и без да го продаваат Јоветиич,само ако се договорат за платата.

Сценаријава ти се на место.Било кој да дојде од овие би било топ.Само стави и 4 сценаријо(Бориело или ниту еден напаѓач за летово) како една опција која никој навивач на Јуве не би ја посакал,али е можна.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.352
Поени од реакции
86.539
Како што ми изгледа работава изгледа никој нема да купиме :pipi:

FORZA MATRI :vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.800
Поени од реакции
5.463
Како што ми изгледа работава изгледа никој нема да купиме
Марота потврди дека се разгледуваат опциите за напаѓач. 99% тоа ќе биде Љоренте, според шпекулациите. Марота и Паратичи веќе ги имаат договорено личните услови со Љоренте,Билбао ги кочат разговорите малце им биле 18 милиони, но колку што се приближува крајот на трансфер рокот, се намалува просторот за Билбао, зошто ако не го продадат сега ризикуваат да Љоренте да замини без обештетување што не им одговара, а и некни имаше најави дека Љоренте им доставил барање до Билбао дека негова желба е да се пресели во Јуве.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Како што ми изгледа работава изгледа никој нема да купиме :pipi:

FORZA MATRI :vozbud:
Реков едно време. Да ја клајме Нарги на платен список да поработи малку на мотивација. Најдобар напаѓач во свето ќе биди.
--- надополнето: 28 август 2012 во 11:01 ---
Па и не мора да значи дека бараат замена за Јоветич,може сакаат да го засилат нападот.Бербатов кошта 5 милиони,така да и Фиорентина би можела да си го дозволи трансферов и без да го продаваат Јоветиич,само ако се договорат за платата.

Сценаријава ти се на место.Било кој да дојде од овие би било топ.Само стави и 4 сценаријо(Бориело или ниту еден напаѓач за летово) како една опција која никој навивач на Јуве не би ја посакал,али е можна.
Можно е и то нешто се сложвам. Мислам дека Фиренца ако го задржи Јоветич можат да бидат во самиот врв на Серија А сезонава. (Ех шо циркус ќе биди Фиорентина пред Милан да заврши, Монтоливо ќе си пукни од мака хахах)


Да се вратам на Јоветич
Ова го прочитав сега: (VIOLA REJECT JUVE BID) http://football-italia.net/24385/viola-reject-juve-bid-jovetic
Ако е точно дека сме понудиле Е30М тогаш е тешко ѓубре и сајтов оти Јоветич има откупна клаузула од 30М шо значи тогаш Фиорентина не се прашва воопшто туку само играчот.
--- надополнето: 28 август 2012 во 11:05 ---
Марота потврди дека се разгледуваат опциите за напаѓач. 99% тоа ќе биде Љоренте, според шпекулациите. Марота и Паратичи веќе ги имаат договорено личните услови со Љоренте,Билбао ги кочат разговорите малце им биле 18 милиони, но колку што се приближува крајот на трансфер рокот, се намалува просторот за Билбао, зошто ако не го продадат сега ризикуваат да Љоренте да замини без обештетување што не им одговара, а и некни имаше најави дека Љоренте им доставил барање до Билбао дека негова желба е да се пресели во Јуве.
Ако ги имаат договорено условите со Љоренте едно друго сценарио ми е далеку поизводливо.
Накратко (да не го земиме во овај рок туку некој од следните 2)
Значи Љоренте ќе си го има Јувентус како договорен клуб за следната сезона, и нема да потпишва договори годинава. Значи некако да крпиме до Јануари и тогаш да го земиме за некоја ситница или пак да го земиме догодина бадијала.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.730
Поени од реакции
3.741
Јоветич нема клаузула од 30 милиони. Тоа е gentleman agreement помеѓу Јоветич и Дела Вале дека ако пристигне понуда од 30 милиони тогаш ке седнат на маса и заеднички ке ја разгледаат.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Доколку се донесе играч во последната дена , ме плаше ситуацијата дека ке намеме време да исфрлиме некој напаѓач !
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.033
Доколку се донесе играч во последната дена , ме плаше ситуацијата дека ке намеме време да исфрлиме некој напаѓач !
Е зошто па да исфрлуваме? Гледаш што се деси со Џовинко предходната утакмица,не дај боже посериозно да се повреди некој. На три фронта играме оваа сезона и напорот е огромен
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.800
Поени од реакции
5.463
Ако ги имаат договорено условите со Љоренте едно друго сценарио ми е далеку поизводливо.
Накратко (да не го земиме во овај рок туку некој од следните 2)
Значи Љоренте ќе си го има Јувентус како договорен клуб за следната сезона, и нема да потпишва договори годинава. Значи некако да крпиме до Јануари и тогаш да го земиме за некоја ситница или пак да го земиме догодина бадијала.
Билбао бараа за него минимум 30 милиони, по како изминуваше времето сумата ја спуштија на 20 милиони. Последната понуда на Јуве била 18 милиони (заедно со бонусите), понуда која ја одбиле Билбао, и после која понуда Љоренте испратил барање дека сака да игра во Јуве.

Ако Јуве се реши да оди на варијанта да чека барем до зима и да го земи за ептен мала сума, тогаш се ризикува Реал/Барса да се замешаат во трансферот, а Шпанец ретко би одбил да игра во тие клубови,а на стартот од трансфер рокот Барса се споменуваше како можна дестинација на Љоренте. Денеска има шпекулации дека и Тотенхем после неуспешните преговори со Интернасионал за Дамиао, биле заинтересирани за Љоренте.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ова со јојо е исто како со Ибрахимович цело лето изјауваше како сака да дојде во јуве како не сака па дека е договорен за една година покасно во јуве па на 31 пред 19 часот потпишаа и тој и Канаваро
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.352
Поени од реакции
86.539
Овој изгледа ќе ни биде третиот голман ( Веѓите :vozbud: )



Ми фали Манингер :place:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Повредата на Џовинко не е сериозна и би требало да се врати до 16

Sebastian Giovinco will miss Juventus’ game against Udinese and Italy’s two World Cup qualifiers because of injury.
The forward picked up an ankle issue in Saturday’s 2-0 win over Parma. Tests have revealed a first-degree twist and minor ligament damage.
Reports in Italy this afternoon are suggesting that the summer signing will be sidelined for the next 10-15 days.
He should therefore be back in action for the Old Lady in time for their Week 3 game against Genoa.
The Azzurri will start their 2014 World Cup qualifying campaign with games against Bulgaria and Malta on September 7 and 11 respectively.
Еве нешто интересно на што налетав.Не е фотошоп,проверив на фб,му стои коментарот(и сега има едно 2600 лајка :D).Пишува дека му е официјален профил,колку е точно не знам.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Па по сликите можно е да му биде лично негов, али што ги знаеш. Некој може и копал слики негови и ги акнал, ма да не ми се веруе.

Пратете наслов од Курир за Рубињо...

ФОТО: Јувентус купи голман со „веѓи во врска“
УФФФФФ, Брат на овај Гајтанвеѓињото му бил Зе Елијас. Римембер Римембер Интер со Роналдо? Епа во таа генерација играше. Дома ќе имаат материјали за препирање :cool:
http://en.wikipedia.org/wiki/Zé_Elias
 

Kajgana Shop

На врв Bottom