Фан Клуб: Јувентус

Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
http://premiership.hr/premiership/2149-daily-mail-juventus-se-okree-bendtneru.html
Бентнер ,па он ли е топ напаѓач хахаахахахаахаха ?
Јас ке се воздржам од коментари за Марота бидејки уште не е завршен трансфер периодот !
--- надополнето: 28 август 2012 во 14:23 ---
Јувентус ја одби понудата од 60 милиони евра за Видал и Маркисио !
eeeeeeeeeeeeeeee.jpg
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
‎#Calcio #Mercato #Juve - Rubinho sì. Leali al Lanciano. Dzeko-Jovetic-Llorente no. Adriano, Bentdner, Berbatov o Borriello?
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Во последните мигови пред затварањето на трансфер прозорецот Јувентус ги договори услугите на дуото Б&Б(Бендтнер&Бориело).Како убитачно звучи :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
За Фалкао би дадел и 100М :D...едноставно растура, за 60 мин. хет трик..
Да ти кажам право без зафрканции, и јас би дал толку за Фалкао... Моментално најдобар шпиц играч е во светот, башка и комплетен играч е ... Јас мислам догодина сите пари за трансфер што ќе ни бидат (отприлика 70-100 милиони) да ги дадеме за Фалкао :icon_lol: Без зезанции, да бев во управата на Јуве ова ќе им го речев ...
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Да ти кажам право без зафрканции, и јас би дал толку за Фалкао... Моментално најдобар шпиц играч е во светот, башка и комплетен играч е ... Јас мислам догодина сите пари за трансфер што ќе ни бидат (отприлика 70-100 милиони) да ги дадеме за Фалкао :icon_lol: Без зезанции, да бев во управата на Јуве ова ќе им го речев ...
јас би дал 45 за пола договор и позајмица и уште 35 милиони на крајот од годинита и уште 10 милини во бонуси
 
F

FuckYouAll

Гостин
Drogba via dalla Cina. La Juve ci pensa.
Potrebbe essere una clamorosa idea last minute. lo Shanghai Shenua non ha i soldi per pagare l'ingaggio dell'ivoriano, Marotta si sta informando.
Potrebbe essere l'uomo giusto per l'attacco della Juve?

http://bit.ly/MXwyGu
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.645
Задутре е извлекувањето на групите за ЛШ (y)
 
A

apidrone

Гостин
Ја би идел и подалеку. Би им ги скратил платите на играчите на пола, плус цел буџет за трансфери, плус цел буџет за одржување на стадионот, за Фалки.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ова со Дрогба искрено ми се бендисва. Она шо му треба на Јуве е искусен и докажан голгетер. Никој не можи да ме убеди дека онаа стока нема сила да игра сеуште фудбал на високо ниво. Така да ако неможиме да го земиме Кавани, гласам за Дидие.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.463
Поени од реакции
5.508
Ова со Дрогба искрено ми се бендисва. Она шо му треба на Јуве е искусен и докажан голгетер. Никој не можи да ме убеди дека онаа стока нема сила да игра сеуште фудбал на високо ниво. Така да ако неможиме да го земиме Кавани, гласам за Дидие.
Поарно Дрогба на 40 години од Бентнер,Бориело и Бербатов.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ова со Дрогба искрено ми се бендисва. Она шо му треба на Јуве е искусен и докажан голгетер. Никој не можи да ме убеди дека онаа стока нема сила да игра сеуште фудбал на високо ниво. Така да ако неможиме да го земиме Кавани, гласам за Дидие.
Точно. Дрогба е докажан напаѓач, и на 45 години ќе биде подобар од Бориело и Бенднер и слични просеци.

Претседателот на Билбао изјави дека Љоренте не си оди освен ако некој тим понуди 36 милиони евра. И минатото лето кога наводно Јуве и други екипи го бараа Монтоливо, тогашниот спортски директор на Фиорентина Корвињо се силеше дека Монтоливо не си оди за пониска сума од 20 милиони евра, па на крајот не зедоа ниту едно евро, си направи Монтоливо слободен трансфер во Милан, а Фиорентина остана без едно 10 милиони евра колку што ќе земеше од Монтоливо. Сега се зависи од (наводната) желба на Љоренте да игра за Јуве,и тоа да биде пресудно Билбао да попушти (случајот со Красич и ЦСКА Москва).
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
И Боаки ке оди на позајмица во салсуло по се излеа ке мора да се доведи напагац мора едноставно мора !
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
И Боаки ке оди на позајмица во салсуло по се излеа ке мора да се доведи напагац мора едноставно мора !
Или едноставно Марота знај дека ќе донеси некој ;-)
Ова беше можеби најдобрата вест денес. Некој е сигурнo капарен како бекап барем ;-)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom