Фан Клуб: Јувентус

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Јуве нема никакви шанси за Скудето!Никакви!Со тренер како Конте прашање е дали ќе завршат и 5 место.Неможе Лихштајнер да биде прва опција во одбраната или па другар му Швајцарецот од Сапмдорија.Неможе Бонучи да игра на позиција каде што играше Турам или па Мартинез да игра на местото на Недвед,Квајарела кај Алекс и Матри кај Трезеге.Јувентус порано го водеа тренери како Анчелоти,Липи,Капело додека сега го водат Ферара,Закерони,Конте,Дел Нери...

Овој Јуве е дојден на тоа ниво играчи како Матри,Квајарела Бонучи Лихштајнер да играат за голем тим.Далеку е Јувентус од оној Јувентус што беше.Дали Калчополи,Фарсополи како сакате именувајте го,ама тимот на Јувентус во топ период беше премоќен за сите конкуренти во Серија А.

Оваа сезона очекувам од Јувентус да си игра како изминативе две,само што сега нема да го плукам телевизорот кога ќе губи од Удинезе 3-0.

Валтер Новелино има изјавено ''Екипата на Јувентус во Серија А е како германски тенк од втора светска војна,а ние другите тимови сме како мали деца што го маваат со камења''.А сега Јуве е како најситното дете во 2 одд и го млати кој што ќе стигне.

За титулата не се сомневам во Милан направија многу паметен трансфер пазар слабите позиции ги пополнија и само го надоградија тимот од ланската сезона.

Интер ми е некако потценет,ама сепак ќе биде главен конкурент на Милан за титула.Рома со шпанецов незнам како ќе гура годинава.Имаат одлични играчи,ама тренерот е тешка вукојебина.Наполи ќе се бори за опстанок.
Ќејф ми беше пред се зашто Интер немаа ништо со Калчополи. ОК, вашата борба на што се сведува? 31 август: Ќе освоиме Скудето; декември: Ќе се квалификуваме за ЛШ; мај: Ќе биде Европа Лига.
На овој стадион вие може само Нова Година да славите :icon_lol:

Vo ovoj stadion ke bide proslaveno Scudetto 2011=2012
Сеа тука ли ќе прават ајвар фановите на јуве?
легендаринот пост на фаца:)

Конечно ќе започнит Италијанското фудбалско првенство.
Очекувам Јуве да биде шампион оваа година, и да си славиме на новиот стадион​
На конкурентите им посакувам лоша игра, повреди, финансиски проблеми, смена на тренери, многу порази.......:)
Не, сериозно.........све најлошо.​
Колку јаки цитати и продупавања ќе се дешаваат во иднина со постов(освен ако не си ироничен). :pos:
Се лутат пичињава, овие Јувенташите до 6-7 коло стандард и ќе ги снема.
Значи овие Јувенташиве се убедливо најпатетични фанови на форумов. Тепаа една утакмица и мислат треба одма да им го дадат скудетото.
Milan shampioni, Inter i Napoli za vtoro mesto. Juventus, Roma i nekoj padobranec ke se borat za LE.

Значи секоја година истата прикаска со навивачите на јуве.Стално они најголеми опимисти пред почеток на сезона и првите 2-3 месеца од неа, и стално на крајот од 6 до 8 место.Секој трансфер период дркаат на засилувањата како богови да потпишале за нив,и после 2-3 месеца плачење и кукање од истите.Едно време Мело и Диего беа богови,Јуве го заебал Интер ,му го земал Диего пред нос,па морале да се задоволат со стаклениот Снајдер.Мело бил класа за камбијасо,бонучи бог за Лусио и тн...Ма не во потписи ги ставаа,аватари им беа и што уште не...После една сезона пак сите со главите надолу!Еве ги читам сеа пак Видал бил играчиште за Боатенг,Лихштајнер бил играчиште,со јакиот стратег Конте ке лапале титула уште во првата година.Истите грешки и оваа година.Џабе не рекле старите - скокни па речи оп.Инаку убеден сум дека и оваа сезона 4 место им е плафонот.Наполи Интер Милан па и Рома како што тргнала ке се борат за првите 3 места.Главни фаворити се Милан и Интер,му давам блага предност на Милан сеа за сеа ама има уште баајги време за трансфери па ке видиме кој што ке испазари.
поз

tumblr_lwmmwgmLgO1qbjo08o1_250.png tumblr_lrvx4jVz1A1qfu4tho1_250.gif tumblr_lidywfPxfD1qfu4tho1_500.png
292515_306762542731460_113946692013047_714060_341220228_n.jpg

Курчете се пак вие:) имате од нас еден шампионски розев дрес:D
--- надополнето: 10 мај 2012 во 01:10 ---
Честито дечки, знам некои од вас ме бараја, па да не речете дека не сум честитал !! :pipi:
Марли само за тебе читај погоре:love:
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Ова БетКлик се најдобриот спонзор шо сме го имале. Царој се
Офф тропик:Каков газ фаќа ова БедЦлиц, поооооо!


Aeeeeee овај скорс бил изгорен за титула(исто ко мене)
:D
Овај Де Зеље барем да го долепел Џипов не само однапред, или скапо ќе го чинело?:)
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Да не знае некој има ли можност за надоградување на стадионот за повеќе капацитет, пошто следна сезона и лига на шампиони кога ке се игра ке нема место за навивачите....
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Да не знае некој има ли можност за надоградување на стадионот за повеќе капацитет, пошто следна сезона и лига на шампиони кога ке се игра ке нема место за навивачите....
Зошто би се надоградувал стадионот,кој беше изграден оваа сезона.Стадионот собира 41 000 и има доволно место за навивачите.За Италијански стандарди е топ.Колку што знам со волкав капацитет се отприлика и Стемфорд Бриџ и Енфилд.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Честито дечки, знам некои од вас ме бараја, па да не речете дека не сум честитал !! :pipi:
Ти бапнаа бан од 2 недели а ? :pos: Дај ургирај таму од твојот фан клуб да ме одбанираат морам нешто да ви напишам :icon_mrgr:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
^ Како за нас,така и за нив :sneaky:
 
A

apidrone

Гостин
Епа шо мислевте вие, дека и ЛШ без пораз ќе се помине? :D Не само ЛШ, догодина и у Серија А ќе биде потешко, ваква сезона без пораз јас не верувам дека пак ќе дочекам.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091

Kajgana Shop

На врв Bottom