Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Абе сеа очекуваа фановите на Милан светска класа играч Летово,се занасаше Галијани(дури и повеќе од што треба,што не е негов стил)Мистер Икс,Алегри описи даваше се на се еден голем ЗДРК испадна на крај,али па кога ќе видиш дека Интер ги даде Пандев и Ето а ги донесе Зарате и Форлан,Јуве пак купија 100 играчи,просечни подпросечни,така да трасфер пазарот на Милан не е за подсмев зошто и конкурентите негови не беа ништо подобри Летово.

Рома,hands down одлични трасфери направија,а дали ќе се борат за титула ќе видиме.
 
С

сашенко

Гостин
Абе сеа очекуваа фановите на Милан светска класа играч Летово,се занасаше Галијани(дури и повеќе од што треба,што не е негов стил)Мистер Икс,Алегри описи даваше се на се еден голем ЗДРК испадна на крај,али па кога ќе видиш дека Интер ги даде Пандев и Ето а ги донесе Зарате и Форлан,Јуве пак купија 100 играчи,просечни подпросечни,така да трасфер пазарот на Милан не е за подсмев зошто и конкурентите негови не беа ништо подобри Летово.

Рома,hands down одлични трасфери направија,а дали ќе се борат за титула ќе видиме.
Никој не се подсмева на трансфер пазарот на Милан.Некаде гледав и како најдобар го оценија во серија А.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Абе сеа очекуваа фановите на Милан светска класа играч Летово,се занасаше Галијани(дури и повеќе од што треба,што не е негов стил)Мистер Икс,Алегри описи даваше се на се еден голем ЗДРК испадна на крај,али па кога ќе видиш дека Интер ги даде Пандев и Ето а ги донесе Зарате и Форлан,Јуве пак купија 100 играчи,просечни подпросечни,така да трасфер пазарот на Милан не е за подсмев зошто и конкурентите негови не беа ништо подобри Летово.

Рома,hands down одлични трасфери направија,а дали ќе се борат за титула ќе видиме.
Јас не би го кажал истото за Јуве, а за Рома мислам дека сите сте во заблуда дека направиле одличен тим. Нека ви текне дека си ги дадоа сите играчи од нападот а го донесеа Кркич, Гаго што нема одиграно натпревар од 94та, итн...

Најмногу очекувам од Јуве, кај Интер не е проблем трансфер периодот, кај Интер е проблемот што не знае никој како и што ќе играме затоа што подготвителните ни беа леле мајко.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Абе сеа очекуваа фановите на Милан светска класа играч Летово,се занасаше Галијани(дури и повеќе од што треба,што не е негов стил)Мистер Икс,Алегри описи даваше се на се еден голем ЗДРК испадна на крај,али па кога ќе видиш дека Интер ги даде Пандев и Ето а ги донесе Зарате и Форлан,Јуве пак купија 100 играчи,просечни подпросечни,така да трасфер пазарот на Милан не е за подсмев зошто и конкурентите негови не беа ништо подобри Летово.

Рома,hands down одлични трасфери направија,а дали ќе се борат за титула ќе видиме.
Пирло,Видал,Вучинич,Лихтштајнер се слаби играчи така ?? + Буфон,Киелини,Красич,Матри,Кваљарела,Маркизио ? тука е прашање само Конте како ќе се снајди,играчкиот кадар е доволен да се атакува на првите 3 места на табелата
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.468
Поени од реакции
22.172
а за Рома мислам дека сите сте во заблуда дека направиле одличен тим. Нека ви текне дека си ги дадоа сите играчи од нападот а го донесеа Кркич, Гаго што нема одиграно натпревар од 94та, итн...
Озбилен си? Од нападот го продадоа само Вучинич(еве и Менез ако го сметаш за напаѓач). А донесоа 2ца напаѓачи, Кркич и Освалдо(и го откупија целосно Бориело) + 2ца офанзивци од среден ред, Ламела и Пјанич.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Озбилен си? Од нападот го продадоа само Вучинич(еве и Менез ако го сметаш за напаѓач). А донесоа 2ца напаѓачи, Кркич и Освалдо(и го откупија целосно Бориело) + 2ца офанзивци од среден ред, Ламела и Пјанич.
Епа Вучиниќ кога им беше во врвна форма растураа, а и Менез го рачунав кој според мене е одличен играч, секогаш знаел да направи вишок.

Кркич и Бориело нека им е со среќа со нив, искрено :) Ламела е млад, има време за него, во Италија тешко просперираат младите играчи од средина, скоро и да не се сеќавам на некој што се истакнал во последно време на таа позиција. Пјанич, не знам, океј, ништо посебно. Гаго ме изненади на копа америка, но со повредите ќе видиме како ќе се снаоѓа. Додади на тоа дека имаат тренер кој ќе сака Барса игра да имплементира во Италија со овие играчи, и ја имаш комплетната слика :)

Јас така мислам, ќе видиме :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.468
Поени од реакции
22.172
Епа Вучиниќ кога им беше во врвна форма растураа, а и Менез го рачунав кој според мене е одличен играч, секогаш знаел да направи вишок.

Кркич и Бориело нека им е со среќа со нив, искрено :) Ламела е млад, има време за него, во Италија тешко просперираат младите играчи од средина, скоро и да не се сеќавам на некој што се истакнал во последно време на таа позиција. Пјанич, не знам, океј, ништо посебно. Гаго ме изненади на копа америка, но со повредите ќе видиме како ќе се снаоѓа. Додади на тоа дека имаат тренер кој ќе сака Барса игра да имплементира во Италија со овие играчи, и ја имаш комплетната слика :)

Јас така мислам, ќе видиме :)
Менез е одлично крило, ама не се вклопува во плановите на Луис Енрике.
Не сакам пред време да зборувам и да прогнозирам, ама мислам дека Кркич ќе ги демантира сите кои не веруваат во него. За Ламела, точно има време, нека учи од искуството на Тоти, веројатно Ламела нема да игра стандардно во првите 11. За Пјанич не знам ни јас ништо, многу ретко сум го гледал, ама од тоа што сум видел, за неговите години е одличен. Гаго е играч кој според мене беше и малку потценет(сериозно) во последните сезона-две. Не играше дел затоа што често се повредуваше, дел затоа што имаа добри играчи на неговата позиција Реал, а дел затоа што и тренерите не веруваа во него многу. На Копа Америка, Гаго беше одличен. Мислам дека така и ќе продолжи во Серија А.
А, Луис Енрике пред некој месец изјави дека нема да ја копира Барса и нема да настојува неговите играчи да играат како што игра Барселона. :) Иако навивачите на Рома го сакаат тоа.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Менез е одлично крило, ама не се вклопува во плановите на Луис Енрике.
Не сакам пред време да зборувам и да прогнозирам, ама мислам дека Кркич ќе ги демантира сите кои не веруваат во него. За Ламела, точно има време, нека учи од искуството на Тоти, веројатно Ламела нема да игра стандардно во првите 11. За Пјанич не знам ни јас ништо, многу ретко сум го гледал, ама од тоа што сум видел, за неговите години е одличен. Гаго е играч кој според мене беше и малку потценет(сериозно) во последните сезона-две. Не играше дел затоа што често се повредуваше, дел затоа што имаа добри играчи на неговата позиција Реал, а дел затоа што и тренерите не веруваа во него многу. На Копа Америка, Гаго беше одличен. Мислам дека така и ќе продолжи во Серија А.
А, Луис Енрике пред некој месец изјави дека нема да ја копира Барса и нема да настојува неговите играчи да играат како што игра Барселона. :) Иако навивачите на Рома го сакаат тоа.
И најважното, многу малку од играчите кој што ги зема Рома имаат Серија А искуство, само Кјаер и Освалдо(ако рачунаш тоа на Освалдо за искуство...)...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
И најважното, многу малку од играчите кој што ги зема Рома имаат Серија А искуство, само Кјаер и Освалдо(ако рачунаш тоа на Освалдо за искуство...)...
подобро да се млади и да се борат да остават добар впечаток одколку да го напаѓаат тренерот и да промашуваат 100% шанси од пред гол. ич не ми е жал што заминаа вучинич и менез. не ни очекувам рома да биде 1 годинава, а можда нема да е ни во првите 5. важно е што конечно нешто се смена во тимот и дека се оди напред. за неклку сезони ако рома продолжи вака ќе може да се бори и за врвот во европа а не само за италија
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.468
Поени од реакции
22.172

И најважното, многу малку од играчите кој што ги зема Рома имаат Серија А искуство, само Кјаер и Освалдо(ако рачунаш тоа на Освалдо за искуство...)...
Ќе добијат и другите искуство, не е тоа страшно. :)
Како што кажал и јовановски. Значи овој проект на Рома не е со цел за брзо време да се завладее во Италија(како што сега направи Милан), не е со цел уште оваа сезона или наредната да се освои Серија А.
Примарна цел за оваа генерација оваа сезона ќе биде да се обезбеди пласман во Европа. Сега оваа сезона ќе се види во кој дел од играта треба засилувања, каде треба подобрување. Па догодина на лето да се донесе уште некое засилување. Дури во втората сезона на Енрике, во Рим ќе може да се зборува за освојување на титули.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.063
За Енрике почна да се шушка дека можно е да добие отказ, шпекулациите беа демантирани, ко замена се спомнуваше Делио Роси ...
Лошо отварање на сезонава како и да е ќе значи чао-чао за Енрике, веќе има лоши односи во тимот на релација Тоти - Балдини и Тоти - Енрике, сега за сега многу лошо почна одисејата на Енрике во Рим, дебакл во Лига Европа, посрамотување на некој начин, и сјебан однос со all-time oмилениот играч на фановите на овој тим.

Како тргнало, тешко дека ќе има втора сезона на Енрике у Рим, прашање е дали ќе има и втор дел од оваа сезона ако тера со вакво темпо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom