Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Море ни Чак Норис, не можи да го спаси сега Јувентус!:kesa:
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Чиро треба сам да си поднесе оставка.Ова го немало никогаш 6 утакмици 5 порази.Како Интер на времето станавме.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Нема да ја коментирам утакмицата....


Моментално пред стадион големи протести од ултрасите!:tv:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Нема да ја коментирам утакмицата....


Моментално пред стадион големи протести од ултрасите!:tv:
Каде гледаш бе дај да видиме и ние :tapp: Инаку да можев и јас ќе отидев да протестирам. Од сите во клубот криви за оваа слаба игра се Блан, Секо и Чиро никој друг и лани беше така пред да се смени Раниери го сменија и одма почнаа да победуват играчите според мене не си најмалку криви за нивната слаба игра кога ќе има тренер да ги мотивира и да ги вади најподготвените 11 на теренот тогаш ќе има и резултати:toe:
 

vucko

JuveManiac
Член од
16 јануари 2008
Мислења
192
Поени од реакции
23
КАКВА КАТАСТРОФА ЦЦЦ :nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv: Никаква игра, никаков осет, никаква мотивација, тотална утка!!! На што личи бе Јувентус, стварно ова не го очекував од Чиро, но од управата ДА, крвта нивна проклета шпиунска, одсекогаш сум ги мразел гнидите OUTTTTTTT!!! безкичмењаци ни едни, да сум таму живи би ве закопал, проклетници ниедни!!! Ова све мора да се мења из почетка!!! РЕМОНТ!!!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ова мириса на наместена утакмица...

И вие вчера мирисавте на 3+. :)



Него очекувам управата да го направи првиот убав потег а тоа е отказ за Чиро

Долга трансфер листа на играчи шо ке си заминат и квалитетни засилувања тоа ке биде спасот за клубот. :juventus:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79

Запали све додека не сфатат до што дојде Јувентус!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Да им ја ебам мајката се на Јувентус ли ќе паѓам како е можно бе од најслабите дома да изгуби екипа како Јувентус!? :uvo:
Тој тренерот одма оставка да си постави.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Да им ја ебам мајката се на Јувентус ли ќе паѓам како е можно бе од најслабите дома да изгуби екипа како Јувентус!? :uvo:
Тој тренерот одма оставка да си постави.
Секо нема да му ја прифати хаахха.Проект имаат луѓето!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
:pos::pos::pos: Лошо лошо...:back:
Едит за Думан: Потпиша Манчини со Сити

Фала на информација, ми олесна малку, за некои работи постои клоца, па многу долго ја чекав клоцата за Марк Хјуз.....да се надеваме дека вечерва и вашиот мил Ќиро Ферара истата судбина ќе ја доживее и да донесаат некој тренер со победнички менталитет.
Мој предлог Гус Хидинг.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
дека вецер и милан ке изгуби и бодовната разлика ке остане иста јуве и милан местеле и ке местат
Далеку од наместено е ова доста веќе сите ја знаеме каква е ситуацијата во клубот и доста со вакви глупи излети:tapp::nerv:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Toj e зафатен веќе. Ман Сити.:smir:
Баш ми е мило што Роберто Манчини добил конкурентен тим.
Изгледа сум ја пропуштил информацијата за Манчини, се најавуваше после натпреварот со Сандерленд па тогаш да се разгледа можноста за клоца на Хјуз.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom