Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
22 ноември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
5
Велат нешто ќе се собирале потписи за дополнително полагање математика 1.Не знам дали е само во Д паралелка кај Зајкова или за сите. Знај некој нешто околу то??
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.335
Поени од реакции
3.945
него битно питање кое вреди да се праша пак (slightly off-topic)
- pros cons за ФЕИТ
- pros cons за ФИНКИ
Што ќе бирате вие и зошто?
Јас нема да бирам, бидејќи ова префрлање не ме засега, не сум ни на ИНФО ни на ИКИ, но ќе кажам мое мислење. СП ФЕИТ денеска на колегите од ики им го постави следното прашање:
Прашање до сите студенти!

Доколку предаваат истите професори и понатаму, што е тоа што вам како студенти ќе ви биде пресудно во вашата одлука за вашето понатамошно студирање, дали ќе продолжите на Феит или на Финки?

поздрав
СПФЕИТЈас да треба, одма би се префрлила, без разлика што ќе остануваат професорите да предаваат и на ФЕИТ од една и единствена причина: нивниот однос. Верувајте дека многу ќе биде различен односот со студентите од ФИНКИ и студентите од ФЕИТ.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
13
Дипломата. Како ке гласи дипломата што ќе ја добијат ако се на феит, а како ако се на финки, тоа им е пресудно.
 
Член од
18 февруари 2011
Мислења
5
Поени од реакции
3
Знае ли некој каде можам да ѓи најдам Математика 3 и 4 од Шапкарев?
 
Член од
22 август 2011
Мислења
28
Поени од реакции
16
Кои теми се опфаќаат на подготвителните часови по физика...математика аналитичката геометрија на простор ми е колку толку позната...но за физика сум тапа,ептен она најосновното го знам(по вина на професорот во средно..секако :D...да си се правдам)...планирам да земам часови по физика во мојот град...но незнам баш кои теми ги обработуват на подготвителните.А ситуацијата да патувам секој ден на подготвителните од факсот не доаѓа во предвид...дневно 5 часа ќе треба да патувам.
Ај некој ако знае за темиве да ми кажи...Фала однапред(и отпозади ...just kidding:D)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
809
Некоја типка отишла кај деканот и го замолила да се полага Мат 1 пак, во казнена сесија. Деканот и рекол да се потрудиме да дознаат сите и да се рашири и да поднесеме молба. Така да, ширете кај можете, кажувајте на колеги што не ја положија сега.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
5.559
Поени од реакции
4.261
ФЕИТ
pros: бренд, квалитет, страв и трепет за бош факултетите, препознатлива диплома кај нашите компании, искуство и традиција стара 50 години
cons:тетките горе, тетките во копирница, Верка, Тентов, Благоја (ОЕТ).

ФИНКИ
pros: рано е да се кажува.... Владата е загреана за информатичкиот развој, па се надевам ќе продолжи со вложувбање во него. Тоа би било нова опрема, превод на литература, внесување иновации во предавањата и збогатување на содржината со актуелни теми.
cons: нула искуство, слабо математика, некои безвезе смерови и предмети на истите, префрлање на студенти од ФЕИТ и ПМФ
what. the. fuck?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
809
Велат нешто ќе се собирале потписи за дополнително полагање математика 1.Не знам дали е само во Д паралелка кај Зајкова или за сите. Знај некој нешто околу то??
За кај сите е и вистина е, ширете по луѓе да се пријавуваат.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.711
Предмети од типот: тимска работа, психологија, македонски јазик, педагогија, дигитализација на е-презентации, учење на растојание, бизнис и менаџмент системи, менаџмент и маркетинг, професионални вештини и етика, филозофија и технологија, ...
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
5
Некоја типка отишла кај деканот и го замолила да се полага Мат 1 пак, во казнена сесија. Деканот и рекол да се потрудиме да дознаат сите и да се рашири и да поднесеме молба. Така да, ширете кај можете, кажувајте на колеги што не ја положија сега.
А кај треба да се пријавиме и кога е полагањето??
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
96
Поени од реакции
13
Предмети од типот: тимска работа, психологија, македонски јазик, педагогија, дигитализација на е-презентации, учење на растојание, бизнис и менаџмент системи, менаџмент и маркетинг, професионални вештини и етика, филозофија и технологија, ...
wtf
е ова не држи вода , се што наведе тука е преземено од изборни предмети на КЕ ( компјутерска едукација ) а таму се спремаат идни наставници по информатика поточно добиваат титула дипломиран професор по информатика и нормално е да учат вакви предмети.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.711
wtf
е ова не држи вода , се што наведе тука е преземено од изборни предмети на КЕ ( компјутерска едукација ) а таму се спремаат идни наставници по информатика поточно добиваат титула дипломиран професор по информатика и нормално е да учат вакви предмети.
Ок, тогаш програмата е глупава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom